Reklama

Dvojčata brzy po prvním dítěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 17:21
dvojčata brzy po prvním dítěti

S přítelem máme 14 měsíční dceru a rozhodli jsme se pomalu ji začít pořizovat sourozence. První těhotenství se zadařilo až po skoro roce, tak jsme si říkali, že už se pomalu nebudeme chránit, že to zase bude trvat. A ono ejhle, vyšlo to hned první měsíc, navíc nás čeká hned dvojitá nadílka 8o termín mám 2,5 měsíce před dceřinýma 2.narozeninama, navíc dvojčata se často prý rodí dřív. Máte tu některá podobnou zkušenost? Mám strašný strach, jak to všechno zvládneme, takhle velká rodina v plánu nebyla. Nemyslím finančně, to by problém neměl být, ale spíš 3 děti s takhle malým věkovým rozestupem??
Prosím anonym, těhotenství je ještě v začátku.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31608 příspěvků 02.01.17 17:28

Zkušenost nemám, mám 3 po sobě…ale neboj, zvládneš to, nic jinýho ti nezbyde..bude to dobrý :hug: gratuluju :kytka:

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 43 inzerátů 02.01.17 17:29

Já myslím, že teď už s tím asi moc nenaděláš no :nevim: Všichni tu tu napíší, že to zvládneš a ona je to pravda, nic jiného člověku nezbyde. Mám teď čerstvě dvouletou a je pořád o 100%ní péči - trošičku se sama nají, zabaví se sama tak na 10min. Musíš doufat, že budou dvojčátka hodná :roll:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 17:29

Ty jo moc gratuluju, ale upřímně ti musím napsat, že já bych z toho nadšená nebyla, proto jsme se raději vůbec nesnažili tak brzy po prvním, vždy mě děsila představa dvojčat… ale zvládneš to, musíš :kytka: teď se s tím už nedá nic dělat

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 02.01.17 17:33

Ahoj, předně gratuluji k dvojčátkům :kytka:
My měli doma 7 dětí, naplánovali jsme si osmé a bum, byla z toho dvojčata :lol: Takže jsem rodila, když nejmladší dcerka měla 14 měsíců ;) To jste na tom ještě relativně v pohodě, když bude mít vaše dítko skoro 2 roky.
Hele, zvládnout se to dá. Uznávám, měla jsem 4 týdny doma manžela, mohl pracovat z domu. Vzhledem k tomu, že jsem byla po sekci, tuto vymoženost jsem velmi uvítala, přece jen tahat 14m nechodící dítko by nebylo nic moc… Pak už jsem byla na děti od rána do večera sama…

A neboj se toho, teď je důležité, abyste vydrželui co nejdéle 3 v 1 a nic jiného. Zbytek si nemaluj v černých barvách, ono to stejně jít musí ;)

Jo, rodila jsem 36+5, za 3 dny jsme byli doma :)

Tak držím pěsti a fakt se toho neboj, byť je to trochu šok :kytka: Nám tak otrnulo, že jsem v 19m dvojčat zase rodila ;)

Držím pěsti, kdyžtak se ptej, co tě zajímá ;)

NikysekR
Extra třída :D 10278 příspěvků 3 inzeráty 02.01.17 17:36

Já teda taky zkušenost nemám, upřímně vůbec nezávidím, ale moc držím palce ať máš hodná miminka a ať všechno zvládnete :kytka: :kytka:

viky23
Neúnavná pisatelka 16164 příspěvků 02.01.17 17:42

My kdyz se rozhodli jit do tretiho, tak jsem se taky modlila at tam nejsou dve :mrgreen: Tobe drzim palce, zvladnout to budete muset a az deti povyrostou, tak si spolu hezky vyhraji ;)

Tichošlápek
Echt Kelišová 9648 příspěvků 02.01.17 17:54

Mam od sebe děti 22 měsíců - tedy jen dvě, ale jen chci napsat, ze mne každy strasil, jak to bude náročné a blablabla. Jsem s nimi sama, manžel se vrací po sedmé večer a hlídání nemáme. Nebudu psat, ze nejsem občas unavená, ale tragédie se nekoná. S dvojčaty to bude určitě mnohem těžší, ale zvládneš to. U nás si starší dost vyhraje sám nebo dělá se mnou věci okolo domácnosti a miminka. Hodně moc záleží na tom, jak budou spinkat ;) ja mam nespavce, kamarádka zase miminko, co spí od tři měsíců celou noc. A ten rozdíl je obrovský. Jinak doporučuji trénovat samostatnost staršího - jídlo, oblékání, schopnost se zabavit, chůzi venku cokoli, co ti ulehčí život

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 17:57

Já jsem těhotná po třetí a povedla se nám dvojčátka, nejstaršímu bude 5 až se prcci narodí a mladšímu 3 roky…není to srovnatelné, ale když se narodil mladší, tak staršímu, milovanému mamánkovi, byly právě 2 roky a byl to zlatej bráška :srdce: Odplenkoval se, spal celou noc, jen někdy se mi probudil v noci na mlíko a malý byl taky milionové miminko -spal rovnou celou noc, ale to Ti asi moc nepomůže…je to prostě individuální a zvládnout se to určitě dá:-)

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 18:04

Viděla jsem v Anglii rodinku, která měla dítě tak cca roční ve sporťáku a k tomu malá dvojčátka v dvojkorbě.. Usměvaví, na výletě v ZOO.. ;) Člověk když musí, zvládne nečekané..ber to pozitivně, jako velké požehnání a radost..na starosti času dost, až když se nějaké vyvrbí. Děti budou do života úžasní parťáci, uvidíš :) A jestli máš kolem sebe někoho, kdo ti nabídne pomoc, určitě ji neodmítej, první rok bude nejtěžší, ale bude to jen a jen lepší a úžasnější :)

selia
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 9 inzerátů 02.01.17 18:06

Můžeš přečíst tady ten blog, autorka to tak má a občas o tom píše.
 http://bajzikova.blog.sme.sk/

zaharra
Kecalka 120 příspěvků 02.01.17 18:13

Já mám děti od sebe 16,5 měsíce a druhé 19 měsíců a rozdíl veliký První dvojice holka byla klidná a kluk byl miliónové dítě druhá dvojice kluk nikde neposedi, nepostoji a holka je uplakané a nespavé miminko. Zvládnout se to musí jak píší ostatní. Přeji pohodové těhotenství, porod i miminka.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 18:19
@Anonymní píše:
S přítelem máme 14 měsíční dceru a rozhodli jsme se pomalu ji začít pořizovat sourozence. První těhotenství se zadařilo až po skoro roce, tak jsme si říkali, že už se pomalu nebudeme chránit, že to zase bude trvat. A ono ejhle, vyšlo to hned první měsíc, navíc nás čeká hned dvojitá nadílka 8o termín mám 2,5 měsíce před dceřinýma 2.narozeninama, navíc dvojčata se často prý rodí dřív. Máte tu některá podobnou zkušenost? Mám strašný strach, jak to všechno zvládneme, takhle velká rodina v plánu nebyla. Nemyslím finančně, to by problém neměl být, ale spíš 3 děti s takhle malým věkovým rozestupem??
Prosím anonym, těhotenství je ještě v začátku.

ma to sousedka u nas na chalupe a jako je to zahul jako blazen, pada na hubu, je na to vicemene sama chlap ji chodi vecer z prace a nejak extra nepomaha, ta mala si vyzaduje pozornost a zlobi a dela naschvaly a ona lita jen kolem dvojcat a vecer je rada ze lehne alespon na chvili nez se zacnou budit na kojeni takze sexu malo doma chlap nastvanej deti zlobivy oni se hadaji o finanich nemluve maji 2+1 a psa a kocku :nevim: do auta se 3 nevejdou prostory doma nejsou no jako taky to neplanovali a mazec z oto musela posledni dva mesice lezet v porodini na rizikovych takze manzel musel byt s malou doma tudiz prd penize mely mno :nevim: hele da se to urcite ti sem nekdo napise ze to jde ale ta praxe bdue asi u kazdeho jina hlavne to chce pevne nervy no :hug:

Špageta
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 02.01.17 18:25

Mám podobnou zkušenost, jen obrácené pořadí - nejdřív dvojčata a po nich jedno. Nejmladší se narodil tedy 2,5 roku po dvojčatech, takže maličko větší rozestup než u tebe.
Třetí dítě jsme měli v plánu, ale zaskočilo nás, že to přišlo tak brzy (podle všeho další těhotenství mělo být opět jen za pomoci CAR a ono ejhle najednou přirozeně). :mrgreen:
Zvládnout se to dá, ani nic jiného nezbyde. Samozřejmě, pokud je i pomoc třeba od prarodičů, tak je to o to lepší.
Dnes, když všichni chodí do školy a školky, tak se mi zdá, že když byl nejmladší miminko, tak to bylo všechno jednodušší (přesuny, péče, na vše bylo víc času atd.).
Pokud máš možnost, tak se v těhotenství co nejvíce šetři. Každá chvilka odpočinku se počítá :mrgreen:. Jinak moje dvojčátka se narodila CS v plánovaném termínu 38 + 4, což se údajně považuje za termín vhodný/bezpečný k porodu při vícečetném těhotenství. Děti byly na dvojčata docela vykrmené (2,5 a 2,8 kg).
Zdravím Tě a gratuluji :kytka:

Tarjei
Závislačka 3796 příspěvků 02.01.17 18:58

Bude to pekelnej zahul ale nezbyva nez vydrzet :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama