Dvočata - jedno spí, druhé ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BonaDea
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.12.16 08:17
Dvojcata Jedno spi druhe ne

Mamky dvojcat prosim o radu ohledne nocniho spanku. Mam 6m dvojky. Do tri mesicu vse super bud se budili po trech hodkach sami nebo jeden z nich a ja budila druheho. A pak se to tlomilo. Klucik spi krasne, davam mu um mleko 2× za noc, ale myslim, ze kdyby ho nebudila sestra, krmila bych ho jen jednou. Holcicka spi do cca pul 12, a pak se zacne zhruba po hodce a pul budit a brbla. Chce caj nebo mleko nebo dudlik nebo cokoli. Rada bych jeji interval prodlouzila, ale nevim jak…vyplakani neprichazi v uvahu. Nechci budit brasku, kdyz za nic nemuze…Jak jste tento problem resily maminky vy? Diky za napady :) :kytka:

Reakce:

lokynka
Kelišová 5235 příspěvků 16.12.16 08:25

Vezmi si malou k sobě, ať nebudí brášku. Zkušenost s dvojčaty ale nemám a všechny děti kojené, ne na UM, to se nedá srovnávat.

BonaDea
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.12.16 08:38
@lokynka píše:
Vezmi si malou k sobě, ať nebudí brášku. Zkušenost s dvojčaty ale nemám a všechny děti kojené, ne na UM, to se nedá srovnávat.

Ja si ji obcas beru, ale neni to o moc lepsi a navic mi to vuci braskovi neprijde fer. Chtela bych je naucit spat ve svych postylkach. Jsou primo u me postele, takze sotva kviknou, jsem u nich…Ma prvni dcera byla nocni nespavec a nerada bych podobne veci zazivala znovu 8o :)

BonaDea
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.12.16 08:44

S prvnim ditetem jsem si myslela, ze je to moje chyba, ze delam neco spatne, ale ted si to uz nemyslim, kdyz jedno z dvojcat by spalo pomalu celou noc a druhe to ma rozkouskovane pomalu na hodiny :think:

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 12 inzerátů 16.12.16 08:50

Já teda dvojčata kojila, ale jinak to znám :roll: dcera se po 6m, budila co 6-8 hodin na kojení, nebo vydržela až do rána; syn tak co 1 hodinu :zed: :zed: :zed: a stačilo mu chvíli si cucnout u prsa a spal dál, ale bez prsa se vztekal :roll:
vydržela jsem to do 8m, pak jsme s manželem zkusili od nich utéct, nechali je v ložnici, ale my spali v obyváku na gauči, když se syn vzbudil poprvé, tak jsem kojila, když za hodinu, tak jsem jen přišla, pohladila a odešla, sice se mu to ze začátku nelíbilo, ale během 2 nocí pochopil, že v noci se spí a nemazlí s prsem, povedlo se omezit na max. 1 kojení v noci; když jsme nebyli u nich, tak spali lépe než s námi, vraceli jsme se do ložnice až když měli více než 1 rok a to už byli zvyklí oba spát celou noc;

R2
Závislačka 3617 příspěvků 16.12.16 08:54

Jestli jsou obě děti na umělém, tak já se vždycky snažila do obou holek dostat potřebné jídlo přes den, takže dost dávek, nvm kolik holčička vypije, jestli už k tomu jí i nějaké příkrmy, to byl základ, aby neměli hlad, pokud jsem si byla jistá, že mi snědli dost, tak jsem jim už nějak pomalu mezi 6-8měsícem, postupně v noci mléko brala, prvně nahrazovala cucnutím čajem, přestali se budit, a od toho 8měsíce mi spí všechny tři děti celou noc ;)K sobě do postele jsem si je moc nebrala, taky mi to bylo vůči druhému nefér, ale když byly nemocné, nebo zuby, něco, tak jsem si je klidně vzala :hug:

BonaDea
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.12.16 09:54
@subsomi píše:
Já teda dvojčata kojila, ale jinak to znám :roll: dcera se po 6m, budila co 6-8 hodin na kojení, nebo vydržela až do rána; syn tak co 1 hodinu :zed: :zed: :zed: a stačilo mu chvíli si cucnout u prsa a spal dál, ale bez prsa se vztekal :roll:
vydržela jsem to do 8m, pak jsme s manželem zkusili od nich utéct, nechali je v ložnici, ale my spali v obyváku na gauči, když se syn vzbudil poprvé, tak jsem kojila, když za hodinu, tak jsem jen přišla, pohladila a odešla, sice se mu to ze začátku nelíbilo, ale během 2 nocí pochopil, že v noci se spí a nemazlí s prsem, povedlo se omezit na max. 1 kojení v noci; když jsme nebyli u nich, tak spali lépe než s námi, vraceli jsme se do ložnice až když měli více než 1 rok a to už byli zvyklí oba spát celou noc;

A vy jste v loznici nechali obe deti? A nebudil krikloun to spici? :think:

BonaDea
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.12.16 09:56
@R2 píše:
Jestli jsou obě děti na umělém, tak já se vždycky snažila do obou holek dostat potřebné jídlo přes den, takže dost dávek, nvm kolik holčička vypije, jestli už k tomu jí i nějaké příkrmy, to byl základ, aby neměli hlad, pokud jsem si byla jistá, že mi snědli dost, tak jsem jim už nějak pomalu mezi 6-8měsícem, postupně v noci mléko brala, prvně nahrazovala cucnutím čajem, přestali se budit, a od toho 8měsíce mi spí všechny tři děti celou noc ;)K sobě do postele jsem si je moc nebrala, taky mi to bylo vůči druhému nefér, ale když byly nemocné, nebo zuby, něco, tak jsem si je klidně vzala :hug:

Pres den bych rekla ji dost. Prikrmuji uz vic jak mesic. A kdyz ji dam caj, tak je schopna vytahnout pul lahvicky a fnukat dal…je pekne vycurana :lol:

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 12 inzerátů 16.12.16 10:00
@BonaDea píše:
A vy jste v loznici nechali obe deti? A nebudil krikloun to spici? :think:

ne, naštěstí se vzájemně nebudili
nechali jsme děti v ložnici samotné (tehdy ještě ve starém bytě 2+kk nebyla jiná možnost), pokud by šlo, dala bych je do pokojíčku; ložnice a obyvák byly jen přes dveře, ale prostě nevnímali nás otáčet se na posteli, nerušili jsme jim spánek a pomohlo to

samantafox
Povídálka 40 příspěvků 16.12.16 10:16

U dvojčat to tak bývá. Mám dvojčata kluky a od malička jeden spí ukazkove a druhý se často budí a treba i place ze spaní. Nebo se vrtí a to mě samozřejmě vzbudí. Do postele bych nebrala - fakt to není fér a navic to podle mé zkušenosti u těchto špatných spavců stejně moc nepomůže. Zkusila jsem vše možné i homeopatika, ale vždy to sklouzne zpět do starých koleji. Teď mají kluci 2 roky a ctvrt a u svého nespavce mam problemy pořád. Ale zvykla jsem si. Už je to lepší, ale tak 1× az 2× v noci něco vyžaduje. Většinou stačí pohladit nebo vzít za ruku. Přeju pevné nervy a rychlé usínání.

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 16.12.16 10:18

Já dvojčata sice kojila, ale noční buzení u nás bylo do 2 let :-/ (s kojením jsme přestali na 14m)..střídaly se období, kdy se budili víc a kdy zase míň. Děti se mi navzájem nebudili, to by musel být jo dlouhý řev. Takže bych radila nechat je spolu, ony si zvyknou. Jak píšeš sama je to u ní spíš vyčuranost než hlad, takže bych se snažila to pití omezit (nahradit dudlíkem..) a třeba se tím zlepší i spánek.

Dzinovka
Kecalka 175 příspěvků 7 inzerátů 19.02.18 13:51
Dvojcata - mleko jen te co se budi?

@BonaDea Ahoj, jak to dopadlo? Ja se s tim ted potykam take… bohuzel jsem jednu zacala brat k sobe do postele, kde si stejne poplace.. a druha spi v pokojicku.. ted budu muset resit jak je naucit zpet obe v pokojicku.. a take resim a to jevpric obnovuji tuto diskuzi, zda davat mleko obema, kdyz se budi jen jedna?

BonaDea
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 13.03.18 11:30

@Dzinovka u nas se to uklidnilo samo. Spjej u sebe v pokojicku oba. Holcicka ma jeste obcas obdobi nocnich mur, ale odnest ji nemuzu, protoze chce byt s brachou v pokojicku a bracha se bez ni take budi :lol: Takze tam tak jednou za tri mesice spim s nima. Ale cim jsou starsi, tim je to lepsi. Neboj 8)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >