Dvojčata ! Jednovaječná nebo dvojvaječná?

Anonymní
15.10.20 12:39

Dvojčata ! Jednovaječná nebo dvojvaječná?

Ahoj holky! Dnes jsem byla v 7tt u lékaře a k mému překvapení, jsou miminka dvě :D
Podle čeho vám lékař řekl, ze jsou miminka jednovajecna nebo dvojvaječná?
Mě dnes řekl, ze miminka jsou nejspíš jednovajecna a zajímalo by mne, podle čeho to poznal :D doufám alespoň v jednu holčičku :srdce:
Přeji všem krásný den :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27684
15.10.20 12:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky! Dnes jsem byla v 7tt u lékaře a k mému překvapení, jsou miminka dvě :D
Mě dnes řekl, ze miminka jsou nejspíš jednovajecna a zajímalo by mne, podle čeho to poznal :D doufám alespoň v jednu holčičku :srdce:
Přeji všem krásný den :*

Jednovaječná mají jednu placentu a jsou stejného pohlaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7999
15.10.20 12:43

Tak u jednovajecnych je pohlaví jen jedno. a u dost těhotenství to druhé embryo zanikne. (to ale nemusí být tvůj případ)

Příspěvek upraven 15.10.20 v 12:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13954
15.10.20 12:44

Jednovaječná dvojčata mají shodnou genetickou výbavu, společnou placentu a jsou vždy stejného pohlaví. Dvojvaječná dvojčata vzniknou tak, že jsou dvě naráz uvolněná vajíčka oplodněna dvěma spermiemi :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 12:46

Tohle všechno vím, spíš by mne zajímalo, jestli to takhle brzy jde poznat, že budou jednovaječná či dvoj :D

• Citovat
  • Nahlásit
13954
15.10.20 12:48
@Anonymní píše:
Tohle všechno vím, spíš by mne zajímalo, jestli to takhle brzy jde poznat, že budou jednovaječná či dvoj :D
Čistě teoreticky ne, protože placentu ještě nemáš.. ale možná to lékaři zjišťují podle něčeho jiného (obaly)?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4826
15.10.20 12:48
@Anonymní píše:
Tohle všechno vím, spíš by mne zajímalo, jestli to takhle brzy jde poznat, že budou jednovaječná či dvoj :D

Jo jde, každý má svůj váček. Tvoje vypadají jako jednovajky, já měla dvojvajecna, a každý bylo ve svým vaku oddělené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
15.10.20 12:49

Podle obalů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
15.10.20 12:52
@Anonymní píše:

Tak je to doktor. Celý den koulá do vagín. Když odhaduje jednovaječné, asi bude mít pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
15.10.20 13:55

Já teda nevím, ale musím napsat, že je tokrásné a gratuluji :srdce: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
15.10.20 14:51

Podle me na 99% jednovajecne. Mam sama jednovajecna dvojčátka a pamatuju si, jak mi to ukazovala doktorka, vypada to úplně stejně :lol: Ted bude důležité, aby ti rekla, jaky tip jednovajecnych čekáš, můžeš si přečíst o mobi nebo mono dvojčátkach :) A budes pravidelně hlidana, jednovajecna jsou rizikova, ale daji se donosit a my máme krásný a zdravý 20 měsíční kluky ;) Moc gratuluju, dvojcata jsou skvělá :hug: Když ti budou spinkat a naučíš si je spinkat doma, bude to úplně super :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22119
15.10.20 15:07
@Anonymní píše:
Přeji všem krásný den :*

Naprosto úžasná fotka :lol:, jakoby v srdíčku ;)

Jinak nejsem znalec ani doktor, ale 100%to asi ještě neřekne. Ale když si dohledáš na googlu fotky dvojčat 7 tt, tipuju jednovajky. Tedy stejné pohlaví. :lol: představa, že jsem se ségrou byla takto prťavá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
15.10.20 18:30

Podle mě se to pozná podle fotky ne? Ty je máš v „jednom obalu“ nebo jak to napsat takže jsou jednovajecna 🙂 Já měla dvojvajecna a už od 7tt měli obě miminka svůj „prostor“ bohužel v 10tt jedno bez srdeční akce takže nevím jak by to na utz vypadalo dal :think: a jednovajecna jsou prý stejného pohlaví 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama