Dvojčata po hormonech v 60. letech a dnes

Anonymní
6.6.13 13:49

Dvojčata po hormonech v 60. letech a dnes

Dobrý den,
ráda bych se tu zeptala na možnost mít dvojčata po této skutečnosti: moje maminka je z dvojčat. Vždy jsme s tím nějak žili a byli připravení, že se nám to může stát.
A jelikož je pravděpodobnější, že dvojčata se „dědí“ od matky (babičky), tak to vychází na mne a moji sestru. Jiné dívky z matčiny (babičiny) strany nejsou.
Jenže na mé svatbě před 4lety se babička trochu „prokecla“, že tenkrát (jelikož pracovala ve zdravotnictví jako vrchní sestra) brala na podporu početí prášky, protože nemohla otěhotnět a díky tomu se jí narodila dvojčata - moje mamka a teta.
A teď moje otázka: je stále možná pravděpodobnost, že budu mít dvojčata nebo se „hormonální dvojčata“ nedědí? Už jedno dítko mám a plánujeme druhé.

Díky všem za reakce!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8071
6.6.13 13:52

Do toho vstupuje tolik faktorů, že vůbec nemá cenu se tím zabývat. Nic nevymyslíš. Pokud brala něco, po čem jí „uměle“ uzrálo víc vajíček, tak se to asi nedědí. Ale co my víme. I ta dědičnost je jenom zvýšená pravděpodobnost dvojvaječných dvojčat. Nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.13 13:54

Díky za příspěvek. Jen mne tato informace zaskočila a hlodá mi v hlavě.
Maminka s tetou jsou jednovaječná, tedy jestli to lze soudit podle toho, že jsou obě úplně stejné ;).

• Citovat
  • Nahlásit
8071
6.6.13 13:55

Tak jestli jsou jednovaječné, buď v klidu, to se vůbec nedědí. A s hormonama to taky nemá nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
6.6.13 13:57

Ahoj, jednovajecne se nedědí, jen dvouvajecné. Jedno jsou o náhodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
6.6.13 13:59

Tak jednovaječné se nedědí, je to taková hříčka přírody. Ale i umělého oplodnění je šance na jednovajky větší, prý je ten obal narušený a tak se vajíčko snáze rozdělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6832
6.6.13 14:19

U nás v rodině, já ani přítel, nemáme dvojčata ani babičky u svých předků nepamatují dvojčata.
No a nám se přirozeně povedla dvojvaječná dvojčátka (nebrala jsem ani nic na podporu otěhotnění).

Jednovaječná se nedědí, jen dvojvaječná po ženské linii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.13 14:22

Tak děkuji všem za odpovědi! Nevím, to jistě, tenkrát to nevěděla ani babičky, že čeká dvojčata, ale když jsou obě stejné, tak jsou asi jednovaječná, že?

• Citovat
  • Nahlásit
887
6.6.13 14:27

No jednovajecne se mozna nededi ale u nas obgeneraci mame jednovajecna dvojcata a vzdy jako druhe dite. Hold nahoda jako prase

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.13 18:14

@jeřáb no tak to je teda nahoda! Mamka s tetou jsou taky druhe, maji jeste starsi sestru.Tak jsem na to zvedava. Evidentne se to nededi, ale pocitat s tim trochu budeme ;).. Diky vsem za nazory

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat