Dvojčata? poraďte

Anonymní
17.9.20 12:17

dvojčata? poraďte

Dobrý den, prosím zachovat anonym (kvůli rodině). Mám od dr. potvrzené těhotenství. Velikost plodu 6mm + srdeční akce. Vedle plodu je ještě něco (podezření na dvojče). Doktorka moc nevěděla. Co myslíte? Je možné aby se druhé srdce objevilo později? Na dvojčata nejsem připravena. :(

edit adminom - zmazaná fotka

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7334
17.9.20 12:27

Vedle plodu může být váček který vyživuje plod. Jinak se může objevit srdíčko později, u mě třeba druhý plod zanikl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
17.9.20 12:27

Noo, tak snad embryo by poznat mohla i když srdíčko ještě není. Samozřejmě, že jedno může být za druhým mírně pozadu. Pokud to bude, máš 8 měsíců, aby ses připravila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
17.9.20 13:28

Jiz na 1. kontrole cca 8 tt byly videt dve srdecni akce, ale stejne jsem dostala zadanku na lepsi UTZ do nemocnice a pak se cekalo, jestli si to jedno nerozmysli. Pripravit se snad ani neda, kazde miminko je original a tady to jsou dva originaly najednou. Mame jednovajky kluky a chovani od zacatku rozdilny- jeden pil ukazkove, druhymu odstrikavat a cpat to do nej… Dneska skoro rok a jeden chodi ukazkove a moc nelezl a druhy chodi vachrlate, ale leze vsude napr.gauc, parapet, stul… Drzim palce hlavni je zdravi! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
17.9.20 13:29

Hele, byl by to šok (zatím není nic jisté), ale srovnáš se s tím a věř mi, že dvojčata mají kromě nevýhod (hlavně ty první měsíce jsou soda), dále i spoustu výhod.. fakt strašně moc.. čím jsou starší, tím víc to oceňuji…
už jen jak si spolu vyhrají, pomůžou si s úkoly i školou - já se za pět let s nimi fakt nemusela krom orientačního přezkoušení a podpisů úkolů vůbec nijak učit!! jsou parťáci, jezdí spolu na tábory atd. fakt to má strašně moc výhod - hlavně ve starším věku..
navíc u nás teda je jedna o dost větší, tak už i po sobě vynosí nějaké oblečení a boty :mrgreen:
mohla jsem je samotné pouštět už od první třídy do školy, ze školy, z družiny…
taky jsem ale byla v šoku, když místo jednoho očekávaného chlapečka zavolali, že si máme vzít dvě holky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
17.9.20 13:32

@Lucy75 A mohu mit dotaz, kdy se to zmenilo? Pac zacatek byl drsny… Od kdy si spolu hraji apod? Nasi kluci se uz pretahuji o hracky, ale vzdycky prohravajici rve jak tur…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
17.9.20 13:36

@Janiky2 Jani, až začnou mít rozum :mrgreen: takže první rok to vůbec nečekej.. ten další se to lepší.. a dobře začne být od školkového věku 2,5-3let.. to začal ráj na zemi :srdce: samostatnost, holky se samy najedly, zahrály se, samy se hygienicky obsloužily.. fakt to chce vydržet… a nyní ve škole jsou fakt jen samé VÝHODY!! nemusím na dva rodičáky, řešit dvoje rozvrhy, dvoje povinnosti, dvě učitelky.. :mrgreen: máme naprostou skvělou třídní, holky nesedí spolu, ale ve třídě o sobě samozřejmě vědí, každá je úplně jiná, mají jiné kamarády i kroužky, ale to už by bylo nenormální, kdyby i na kroužky chodily spolu ;) vydrž, fakt to bude skvělé!! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
17.9.20 13:37

@Lucy75 diky za info. Uz striham metr :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1995
17.9.20 13:40

Me potvrdila doktorka dvojcata v 7tt, kdy videla 2 srdicka. Nejde mi zobrazit fotka, kterou prikladas, ale neboj, na dvojky se neda nijak připravit, ale až drobet vyrostou, tak je to moc prima. A třeba budeš mít opravdu „jen“ jedno miminko, ještě nešil ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10182
17.9.20 15:27

Mě přijde, že je tam jen jedno embryo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 17:28

@karkarka myslíte?? pry to na levé strane ze by mohl byt dalsi vacek :nevim: