Dvojčata-porod sponntani nebo císař ?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.6.22 22:22

Dvojčata-porod sponntani nebo císař ?

Cauves mám dotaz? Čekám dvojčata a neskutečné se děsím porodu. Rodily jste normálně a jak to probíhalo nebo císař?
Je to v začátcích a moc lidi to neví. Proto anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16108
29.6.22 22:31

Záleží jestli budou dobře natočený na porod. Spolužačka rodila dvojčata vaginálně a říkala, že v celku dobrý. Ten první to prý prošťouchl :lol: a druhý vyjel jako po másle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2377
29.6.22 22:37

Mám sousedku s dvojčaty a starší holčičkou. Rodila normálně a přesně jak píše Janca, první z dvojčat jak klasický porod a u toho druhého nemusela ani skoro zatlačit.
Jinak, ale musí být správně natočeny, jinak se chodí na sekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 22:39

Já nechci rodit normálně 😂 🤦‍♀️ upřímně bych radši na císař, ale to si asi určit nejde co?

• Citovat
  • Nahlásit
16108
29.6.22 22:47
@Anonymní píše:
Já nechci rodit normálně 😂 🤦‍♀️ upřímně bych radši na císař, ale to si asi určit nejde co?

Myslím, že u dvojčat na výběr dávají. Já bych do přirozeného šla pokud by to bylo možný. Ono není žádný med se s rozparanym břichem starat o jedno dítě natož o dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2377
29.6.22 22:47
@Anonymní píše:
Já nechci rodit normálně 😂 🤦‍♀️ upřímně bych radši na císař, ale to si asi určit nejde co?

A ty už si někdy rodila císařem? :oops:
Upřímně ho mám půl roku za sebou. Užila jsem si 42 hodin porodu. Kontrakce po minutě. Poslední hodinu jsem měla jednu kontrakci v kuse do zad. Ve finále cs. Otevřená na 10, ale malá seklá v pánvi. V tu chvíli jsem jásala - VYSVOBOZENÍ!
Upřímně? Radši bych měla další 2 hodiny bolesti a tlačila, než se muset po 8 hodinách postavit na nohy a postarat se o mimino, natož tak o 2.
Císaře vážně nechceš :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
29.6.22 22:54

Mamka rodila přirozeně. Bylo to teda podruhé a je to už 21 let ale povolili jí to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
29.6.22 22:55

@Markéta188 Není to žádná sranda, ale není to tak hrozně. Prostě operace. Pak to bolí několik dní. Ale rozumím že každý to má jinak. Já to čekala horší. První den po už jsem se starala o sebe i o syna sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26397
29.6.22 22:58

Moje teta porodila dvojčata přirozeně, oba kluci přes 3,5kg. Moje kamarádka čekala dvojčata a musela si sekci tvrdě prosadit, jelikož jedno z dvojčat bylo v podélné poloze a oni jí tlačili do přirozeného porodu s tím, že druhé dítě manuálně otočí. Před tím už rodila 2× vaginálně, tak do ní nechtěli řezat. Nakonec si teda tu sekci vydupala. Říkala, že kdyby byly obě děti hlavičkou dolů, tak s tím nemá problém, ale tekhle se bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
29.6.22 23:10

Mám dvě kamarádky s dvojčaty a obě rodily přirozeně, všechno bylo bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
29.6.22 23:26

Naprosto zásadní informace je, o jaký typ dvojčecího těhotenství jde. U bi-bi je preferovaný vaginální porod, pokud je první hlavičkou a druhé hlavičkou nebo KP, u mono-bi dost záleží na porodnici a dalších okolnostech, častější je císař, ale dají se rodit i přirozeně (polohy viz výš), u mono-mono jedině císař a hodně brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
30.6.22 05:18

Mam dvojcata-kluky bi-bi jednovajky, polohy se menily - posledni tyden se jeden z nich 3 otocil, takze polohy kluky byly koncem panevnim+ podelne/hlavickou/koncem panevnim/podelne. Apolinar rovnou rekl, ze jedine cisar (byl planovany, bud vydrzime 3v1 nebo akutni) a byla jsem velmi rada, ale i pokud je to k prirozenemu, tak u dvojcat davali vybrat (cca 3 roky zpet). Mam prvni dceru vaginalne a pokud to srovnam, tak ty dvojcata do 36tt byla pro me telo takova zatez, ze cisar uplne v pohode (pro telo byl cisar mensi zatez nez dal tahnout tehotenstvi). Trochu jsem o tom vedela druhy den na JIP, ale pak uz ok resp prisly jine stresy - jeden z kluku byl sledovany, ale melo to byt uz v pohode a nebylo (bohuzel to medicina neumi dodnes zjistit in utero), takze sel do inkubatoru na jine odd apod, takze diky vsem a vsemu, ze sel cisarem (prirozeny by to zhorsil) a DIKY lekarum!

Kamaradka rodila dvojcata- hocicky prirozene a i kdyz vse ok, tak ma porad pocit, ze druhorozena je z jejiho pocitu pomalejsi prave kvuli priroz. porodu. Takze ja chtela cisare prave kvuli strachu z komplikaci…

Drzim palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3990
30.6.22 07:19

Švagrová rodila dvojčata přirozeně ve 36+3tt. První kluk klasika, porod podobný běžnému jednoporodu (má už staršího kluka). Druhý kluk šel koncem pánevním a prý v pohodě. Cestu měl proraženou od bráchy. Druhý den už normálně běhala kolem dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 08:24

Záleží na poloze dětí a taky, v jakém týdnu porodis. Já je měla v dobre poloze, ale šla ven v 35tt kvůli potížím Béčka, takže císař v každém případě. Císař je pro děti bezpečnějsi(teda zejména pro Béčko), ale ten stav matky pak žádný zázrak :jazyk:.

• Citovat
  • Nahlásit
3282
30.6.22 09:37
@lleennttiillkkaa píše:
Moje teta porodila dvojčata přirozeně, oba kluci přes 3,5kg. Moje kamarádka čekala dvojčata a musela si sekci tvrdě prosadit, jelikož jedno z dvojčat bylo v podélné poloze a oni jí tlačili do přirozeného porodu s tím, že druhé dítě manuálně otočí. Před tím už rodila 2× vaginálně, tak do ní nechtěli řezat. Nakonec si teda tu sekci vydupala. Říkala, že kdyby byly obě děti hlavičkou dolů, tak s tím nemá problém, ale tekhle se bála.

Decko se většinou během porodu stočí i samo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat