Dvojčata - poslední týdny těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

roza_rozovata
Povídálka 11 příspěvků 07.03.18 12:32
Dvojčata - poslední týdny těhotenství

Ahoj holky. Otázka je jasná, jak jste prožívaly poslední týdny těhotenství s dvojčaty? Ideálně pokud máte srovnání i s jednočetným těhotenstvím. Byl to masakr nebo se to dalo? Já jsem teď 18 týden, mluvila jsem o víkendu s kamarádkou, která má dvojčata, vlastně jedinou kterou znám osobně a docela mě vylekala, prý to byl ke konci fakt masakr, a to ještě rodila ve 32 tt. Tak se chci uklidnit že to jde i na pohodu. Doufám :D

• další dotaz kdy jste porodily a jakým způsobem. Tím myslím, začaly jste prostě rodit nebo to bylo na příkaz doktorů kvůli nějakým zdravotním indikacím?

Díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kyticka86
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 07.03.18 12:43

@roza_rozovata

Prvne gratuluju k dvojcatum :mavam:. At vydrzite co nejdele 3v1.

Ja mam dnes uz 1.5 rocni dvojvajecna dvojcata. Jednovajecna se rodi driv. Nepises jaka cekas.

Ja rodila v 39tt planovanou sekci. Holky by tam vydrzely jeste dyl. Na zadny porod to nevypadalo :mrgreen:. V nemocnici ze me byli v soku :mrgreen:. Holky mely kazda cca 2.5kg. Po 6 dnech nas pustili. Bohuzel kojeni nevyslo..

A jak sem se citila? Skvele!!! Ja nechtela rodit, chtela sem byt porad tehotna :mrgreen:. Ale velkou roli sehrala tehu cukrovka, kterou mi ve 24tt nasli.. Pak jsem dostala prisnou dietu a nakonec i inzulin. Nepriprala jsem ani kilo za cele tehu. Naopak jsem jich po te diete sest shodila 8o. Takze jsem se citila velmi dobre Zadne otoky, caste curani, bricho bylo vetsi, ale ja se citila lehci.

Jsem zvedava na sve soucasne tehotenstvi. Je tam „jen“ jedno, tak snad se mi cukrovka vyhne.

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24636 příspěvků 07.03.18 12:57

Máme jednovaječná dvojčata, rodila jsem je 36+5 plánovanou sekcí kvůli jednovaječnosti a neporoditelné poloze. Kluci měli jednu placentu, tak šli dřív. Měla jsem bezproblémové těhotenství, přibrala jsem jenom 8kg, do konce jsem lítala jak čamrda. Abych nekecala, jak to bylo úžasný, tak si jasně pamatuju, jak jsem chodila pro starší děti do školky a měla jsem cestou pocit, že ze mě děti vypadnou. Řekla bych, že to bylo hodně srovnatelné s jednočetnými těhotenstvími, kterých mám za sebou devět. Ten konec mi prostě přišel na pytel vždycky, ať byly důvody jakékoli ;)

Gratuluji k dvojčatům a nenech se strašit. Nemusíš to mít přece jako kamarádka. Teď je důležité, abyste vydrželi do nejdéle 3v1 :kytka:

Silvie15
Kecalka 305 příspěvků 07.03.18 13:19

Jestli chceš přidej se k nám do skupiny stále aktivně debatujeme :-D

https://www.emimino.cz/…nkovani/120/?…

evelin88
Kecalka 104 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 13:30

Ahojda, gratuluji k dvojčatům :potlesk:

Mám dvouvajecna dvojčata, kluky 7m. Rodila jsem v 38+4 plánovaným řezem. Poslední mesic tehu byl narocnejsi, ale dalo se to i se zaprahem s 2,5 letou dcerkou. Kluci měli 2,6kg a šli jsme domu myslím po 4 dnech:)

Jinak kdyb te cokoliv zajímalo, klidně napis :)

radkka
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 07.03.18 16:57

Dvouvaječná, rodila jsem koncem dubna, takže počasí ok… Takhle třeba v srpnu by to bylo asi horší :mrgreen:
Připadala jsem si jako velryba, špatně se mi spalo, ale jinak všechno v pořádku, bylo mi fajn, normálně jsem byla soběstačná… Přibrala jsem jen pár kilo a to jsem byla jako netěhotná dost hubená… Rodila jsem plánovaným císařem ze zdravotních důvodů nesouvisejících s těhotenstvím.

Jsou to moje jediné děti, porovnat tedy nemůžu, ale peklo to nebylo. Občas jsem si fnukla, mám špatná záda a na ně to byl záhul, ale pokud nemáš problémy, tak tě tohle asi nečeká.

Po porodu se břicho kupodivu vrátilo rychle samo do normálu, v létě se lidi divili, že jsem na jaře rodila :D… Ale krátce po porodu jsem vypadala, že tam ještě jedno zapomněli.

Ani žádný strašný kolotoč s miminky se nekonal, mám pocit, že peklo teprve přijde, zatím jim není rok. Ale mám zlaté děti, myslím, že někdy jedno dokáže vydat za víc, než ty moji dva.

Ničeho se neboj a raduj se :hug:

kyticka86
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 07.03.18 18:36

@radkka Potvrzuji. Holkam je rok a pul a zacina to byt mazec. Kde jsou ty moje male zlate miminka :* :*

Ted se porad perou, křičí, stale rev, vsude bordel, hlidaji si, at ta druha nema nahodou neco lepsiho.. :mrgreen:

radkka
Neúnavná pisatelka 19334 příspěvků 07.03.18 18:42
@kyticka86 píše:
@radkka Potvrzuji. Holkam je rok a pul a zacina to byt mazec. Kde jsou ty moje male zlate miminka :* :*Ted se porad perou, křičí, stale rev, vsude bordel, hlidaji si, at ta druha nema nahodou neco lepsiho.. :mrgreen:

Díky, nemůžu se dočkat :mrgreen: :mrgreen:… Nevim, proč tu není smajlík páchající sebevraždu :think: :mrgreen:

šnitlík
Povídálka 47 příspěvků 07.03.18 20:40

Přemýšlím, jak to napsat, abych tě nevyděsila :-D Ale nakonec podle jiných příspěvků tady, je to velmi individuální - někdo to popisuje, že to bylo fajn a druhý, že to byl horor :-D
Tak přeji pohodový konec těhotenství a zdravá miminka!!!

Já jsem celé těhotenství neprožívala dobře a závěr byl nejhorší, porod téměř vymodlený :-D S předchozími 2 mono-těhotenstvími se to nedalo srovnat, rozdíl byl výrazný, ať v únavě, nevolnosti, bolestivosti, nespavosti, dýchavičnosti - ve všem. Po porodu to ale zase byla paráda, užívala jsem si to. Rodila jsem v 37+6 plánovanou sekcí, po 4 dnech doma, kojení se rozjelo učebnicově ;-)

@kyticka86 Vážně? Já mám taky dvojčátka rok a půl a mám to úplně obráceně, říkám si, že konečně to začíná být pohoda :mrgreen:

roza_rozovata
Povídálka 11 příspěvků 07.03.18 21:36

Holky, díky všem za příspěvky. Upřesňuji jenom že čekám dvouvaječná dvojčata. Jinak je mi jasné, že každé těhotenství je individuální, takže těžko předvídat :) Ale chtěla jsem se ujistit, že to jde pohodově až do konce i s dvojitou dávkou v děloze :D Takový světlo na konci tunelu hledám :) Přece jen, pokud nemáte žádné další děti tak i když je Vám blbě, furt je výhoda v tom, že máte na starost jen sami sebe. Pokud už sviště doma máte, je to náročnější.

kyticka86
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 07.03.18 23:23

@šnitlík Jaktoze se nezname z zadn3 diskuze? :mrgreen:

Ony jsou holky zlaticka. Vzdycky byly. Ale ted se nejak rozjely a strasne na sebe zarli :?. I kdyz uz se obcas zabavi i samy. Ale treba barak mame cely pocmarany :mrgreen:. Nevim, kde ty pastelky porad berou :think:

Muzu se zeptat, jak to mate s mluvenim a nocnikem?

šnitlík
Povídálka 47 příspěvků 08.03.18 00:18

@kyticka86 Probudila jsem se až teď :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dřív jsem neměla potřebu sem chodit, ale jak stárnu a stereotyp mě dostává, je emimino můj večerní relax, je mi tu dobře a pomalu se rozhlížím a sem tam vložím koment. Ale asi to znáš :D

Naše dvojky taky byly od miminka moc hodné a taky momentálně začínají lumpačit, to teda jo. Ale teď mě to s nimi prostě moc baví. Mají to své roztomilé období, nasměju se s nimi, samy chodí, celkem samy se nají…už jen to léto a minimum vrstev a bude to dokonalé :mrgreen:

A mluvení? Špatné, v porovnání se staršími hodně špatné :mrgreen: Pár slov, pár jimi upravených výrazů, pár znaků a toť vše. Ale překvapivě si vystačíme a domluvíme se. A pozoruji, že jim to zrovna začíná zapalovat a snaha mluvit narůstá. Jo a taky je mezi nimi výrazný rozdíl.

A nočník?
Vůbec, ale vůbec neřešíme. Léto je před námi a to je náš cíl :-D Hodně věcí si zjednodušuji, házím na pohodu a užívám si dětí. Vycházím ze zkušeností, kdy u prvního syna jsem to hrotila, seděl hodiny a hodiny na hrnci od 10m a výsledek…komplet bez plenek až ve 2 letech. U druhého jsem jen nabízela, sem tam posadila a bez plenek bylo úplně stejně. Něco jsem si načetla a dřív než v létě nebudu zkoušet, vyhovuje mi to tak :lol:

A jak to máte vy?

kyticka86
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 08.03.18 10:02

@šnitlík Jj znam to. Chodim sem relaxovat vecer az konecne usnou :mrgreen:.

U nas nocnik nic. Maji z nej srandu.. Je to pro ne nastroj, jak behat nahate, az mi z nej utecou. Tak sem ho ted poslala k ledu a vratime se k nemu v lete..

Mimochodem na to se tesim. Presne jak pises, minimum vstev, teplicko, budem hodne venku a na prazdninach u mych rodicu.

Mluveni u nas docela jede. Hlavne u Bcka. Acko si vystaci s asi 20ti slovy. Ale Bcko sklada vety o 3 i 4 slovech. A slova vyslovuje moc pekne. Rika i pomerne slozita slova - maminka, harmonika, kocarek, polštář atd. Umi jich tak okolo padesati. Mozna i vic. Ale mame nesvar v podobě dudliku. A kdyz mluvi s dudu (tak mu rikaji), takje jim spatne rozumet.. Ten chci v lete taky odbourat..

kyticka86
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 08.03.18 10:04

@šnitlík Jinak s tim hrocenum na nocnik si rikam, jestli neco nezanedbavam. Kamaradka ma stejne starou holcicku jako dvojky (jeji jedine dite) a vysazuje ji porad na nocnik. Po probuzeni, po kazdem jidle, po odpolednim spani, pred vecernim spanim. Prijde mi ze furt sedi na nocniku.. To ja na to oproti ni dost pecu :?. Tak jsi me trochu uklidnila 8)

šnitlík
Povídálka 47 příspěvků 19.03.18 22:05

Ahoj @kyticka86, omlouvám se, dlouho jsem tady nebyla. Začalo mi to doma marodit, jeden po druhém a mé milované večery s notebookem na klínu a nohami na stole byly v tahu :-( Zlehčuji, byl to marast, nezvládala jsem téměř nic, emimino už vůbec ne 8o
Ale hlásím, jsem zpět a mám dotaz, existuje nějaká skupina, kam bychom mohly chodit si jen tak pokecat? Myslím tím, maminky dvojčat 2016, co nás momentálně pálí, atd…abychom to tady zakladatelce neplevelily, když se ptá na něco úplně jiného :-D :-D :-D
Našla jsem spoustu skupinek o dvojčatech, ale všude se řešilo těhotenství, porod a tak pár týdnů po. Víc nic :-( Ale jsem tady nová a ráda si nechám poradit.

Jestli ti holčička Béčko v roce a půl takto mluví, tak je moc moc šikovná!!! Prý to značí vysoké IQ, ale upřímně doufám, že ne…když se dívám na své nemluvky :-D :-D :-D

A nočník je jistě pro maminky jediného dítěte velké téma, pro mě u prvního taky byl :-D Je spoustu času, dítě prožíváme a ten dobrý pocit, že jdu vývoji napřed je k nezaplacení, to znám :-D Ale schválně, tiše pozoruj, jestli zmiňovaná holčička kamarádky vaše dvojky v chození na záchod předběhne ;-)
Já si myslím, že dítě k tomu musí dozrát, fyzicky i psychicky. Jistě, jde to uspíšit, ale málokdy to bývá celkově, většinou děti, které volají na nočník přes den ve věku 1 roku, tak ve 3.,4. roku se jim ještě odbourává noční močení. A když to tak vidím, radši si to hodím na pohodu, nabízím až kolem 2.roku, kdy to často mají komplet s nočním spaním bez pleny a teď po probuzení raději děti potulím, pomazlím, to jsou mé priority :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč by to měl Červenka zabalit a reprezentaci zamávat

Další velký turnaj a další propadák. Roman Červenka měl být na letošním... číst dále >

Nejlepší moment svatby: Černošský kněz Michael Curry šokoval aristokracii

Už nyní se svatba prince Harryho stane nejvytíženějším generátorem tvzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama