Dvojčata - různá stáří embryí

3116
27.7.20 09:49

Dvojčata - různá stáří embryí

Ahoj,

prosím o zkušenosti, pokud si tím někdo prošel. Jsem těhotná, zjevně čekám dvojčata. Jedno je ukázkové (6+3 týden) a druhé je mladší. Je to zatím jen dutinka bez srdeční aktivity.

Pro nás je to celkem šok, nikdy jsme nikdo v rodině dvojčata neměl. Ale chci se zeptat, prožila jste některá něco podobného a s jakým výsledkem? Spíše se připravuji na to, že dopadne pouze to starší, druhé se vstřebá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41662
27.7.20 10:09

Dvě kamarádky zažily a druhé zaniklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15736
27.7.20 10:11

Druhé embryo zaniklo, bohužel i u vitálního se později objevil závažný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3116
27.7.20 10:16

@Janli

Pokud to nevadí, že se zeptám - mladší zaniklo na začátku těhotenství, nebo až později? Samozřejmě jsem hned začala číst na internetu… Opravdu je častější, že mladší se vstřebá. Pokud na začátku těhotenství, je to většinou ok. Pokud později, může to ohrozit zdravý plod a i matku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
27.7.20 10:48

Je to celkem běžné, druhá prázdná dutinka se vstřebá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15736
27.7.20 11:01

@Modesta někdy v 7-8tt zaniklo a ve 12tt už bylo vstřebané. Provázel to malý hematom ze kterého jsem krvácela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.20 11:09

@Modesta já mám mono mono dvojčata a myslím, že nikdy nebyly holky úplně stejně. Nevím, jak moc se můžou lišit, ale ještě bych neházela flintu do žita…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
27.7.20 11:10

Měla jsem to stejně. Druhé zmizelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
27.7.20 13:05

Relativne cerstva zkusenost.

Dvojcata, druhe o tyden mladsi. Obe se vyvijeli do 14tt. Na 1. screeningu u mladsiho uz nebyla srdecni akce. Ted jsem v 25tt uz jen s jednim. To se vyvíjí v poradku. Plod bez srdicka se u me nevstrebal, ale postupne se jakoby vysusuje a odjede s porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
27.7.20 15:53

Na prvním Utz v 5+4tt jsem měla dvě dutinky. Na další kontrole v 7+2tt už jen jeden živý plod se srdeční akci. Po druhé dutince už nebylo ani památky. Teď jsem ve 12tt a zatím vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3106
27.7.20 16:03

Tak já přidám z jiného soudku - kamarádka dvojčata, byla z toho úplně na prášky, doktoři ji uklidňovali, že to jedno je menší, opožděné a zanikne. No, nezaniklo :-) Teď má dvě krásné, zdravé a šikovné děti :-)
Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
28.7.20 18:55

Zdravím, taky z osobní zkušenosti vím, že se dvojčata můžou stářím o pár dnů lišit - já byla podobně 6tt a jedno mělo srdeční akci potvrzenou hned, druhé s jistotou až za týden. Nechej to na přírodě, ona rozhodne :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3116
3.8.20 09:58

Ahoj lidi. Nemám ráda neuzavřené příběhy, I když tohle nebude happy end. Příští týden jdu na kontrolu, ale i ten větší zárodek je o 2 týdny menší, než by měl být. Od minulého týdne vůbec nevyrostl. Takže sice doktor říkal, že se to může ještě pohnout, ale spíš mě chtěl trochu povzbudit.

Ten mladší zárodek se už začal vstřebávat.

V podstatě každé čtvrté těhotenství končí špatně. Takže my jen podporujeme statistiku. Zjevně se něco vyvíjelo špatně, všechno tohle vím… a stejně se mi chce brečet. Utěšuje mě jenom pohled na ty tři zdravé (teda teď jsou nachlazení) děti, co už máme doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41662
3.8.20 10:14

@Modesta podpořila jsem statistiku 5×. Znám ten pocit a máš štěstí, že máš doma 3 dětičky. Breč když se ti bude chtít, každá se s tímhle musíme vyrovnat :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
3.8.20 11:21

Ahoj, to mě ale strašně mrzí… Věrila jsem, že minimálně to jedno se udrží :( snad ještě není vše ztraceno, jinak se z toho určitě vyplakej… Osud se s člověkem nemazlí, nejprve šok, že tam jsou dvě a teď tohle… Tvým štěstím jsou 3 zdravé děti doma :srdce: drž se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama