Dvojčata s jednou placentou

Napsat příspěvek
466
31.10.13 20:52

Našla jsem tady pěkně vysvětlenou problematiku TTS syndromu..pokud se na něj přijde tak asi záleží v jakém stádiu syndrom je a pak to umí řešit v Praze myslím, že v Podolí..určitě Ti vše poví Tvůj lékař

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
31.10.13 21:24

Ahoj :mavam:
ja viem, strach je, ale TTTS syndróm sa vyskytuje v 20%, tak treba veriť, že budete v tých 80% :palec: A kúpte si ten proteinový nápoj nejaký, to je určite dobrá investícia, lebo vyživuje placentu a tak celkovo „všetko“ v maternici ;)

@1Barney1 tebe dievčatká priberali 200-250g za týždeň alebo za dva? Mne drobci priberajú, no nie až tak nejak „divoko“, ako pred tým, ale tak priberajú, tak asi 100g za týždeň. Placenta je II. No a bábo B sa nejak trochu vrtí..bol hlavičkou dole a na konci sona mi dr. oznámila, že má už hlavičku hore :think:

Nám sa nedávno pokazila sušička, čo by až tak nevadilo..ale teraz aj práčka :cert: Dúfam, že to nič také nebude, lebo nechce sa mi mesiac pred pôrodom prať ručne :zed: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kačud30
1.11.13 08:50

Ahoj holky,
já jsem dnes 20+1 a čekám mono Bi dvojčátka - kluky. Poprvé jsem byla na kontrole u Dr. Hodíka v Hradci v 16tém týdnu a verdikt zněl, jedno méně plodovky, menší močák podezření na transf. syndrom. No, co vám budu povídat, odjížděla jsem pěkně vykolejená. Ale koupila jsem si obyčejný protejňák v dm drogerii a železo od Femibionu a už další kontrola byla pozitivnější, plodovka se srovnávala a děcka rostly obě přiměřeně. Jen tam byl pořád rozdíl ve velikosti. Tak jsem dál pokračovala v užívání protejňáku (3× denně) a braní železa. No a kontrola ve středu dopadla výborně. Plodovky mají stejně. Vše funguje jak má a i velikostně se srovnaly. Takže jako ostatní budoucí maminky doporučuju koupit si protejňák a železo a poctivě odpočívat. A ještě jsem na ně často mluvila, ať se dohodnou a koukkají se o potravu dělit. Což nevím jestli pomohlo jim, ale mně psychicky určitě:).

• Nahlásit
  • Citovat
470
1.11.13 12:00
@zdencaaaaaaa píše:
Ahoj všem, tak dnes mi zjistili dvojčátka v břísku s jednou placentou :_/ jsem 11+1 a strach mám opravdu velký..doktorka se tvářila, jako když jde o největší katastrofu. Tak když byste některá měla pozitivní zkušenosti, budu za ně ráda :-)

No, oni by te meli predat nekam do velke nemocnice do rizikovky a casteji ti delat ultrazvuk.Kdyz by se jim neco nezdalo, tak jsou tady dve centra, ktera se zabyvaji temi komplikacemi u jednovajecnych dvojcat a to je v Hradci Kralove nebo v Praze v Podoli. Transfuzni syndrom se da u tech dvojcatek operovat, ale to by ti asi napsala Veru1234,ta to ma myslim v HK za sebou.
Jeste muzes zvazit to, jestli se nechces rovnou nechat poslat do jednoho z tech center poslat, tam maji nejvic zkusenosti a propadne komplikace rozpoznaji lepe.To zalezi, jak to mas daleko.Ja mam zkusenosti s Dr Hodikem a to je velmi ochotny clovek.Tak drzim palce, at ty komplikace nenastanou a miminka vydrzi co nejdele v brisku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
466
1.11.13 12:12

@Deborah 200-250gr za 14 dnů, tak je to srovnatelné s tvými přírůstky :) to ti nezávidím s tou pračkou, tovíš prádla pro tolik dětí..to bys prala snad celé dny..snad to bude fungovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zdencaaaaaaa
1.11.13 14:13

Moc děkuju za cenné info, jsem teprve na začátku tak shromazduji info. Jsem z HK, tak to jsem moc ráda že zřejmě přejdu k rukám odborníků, to je skvělé. Věřím že to všechno ohlídají a když bude problém, holt se bude řešit..v týdnu si mám jít pro výsledky tak doufamže vše bude oukej, jsou to nervy ale důležité aby maminka byla v klidu, to je mi jasné :-)

• Nahlásit
  • Citovat
470
1.11.13 14:34
@zdencaaaaaaa píše:
Moc děkuju za cenné info, jsem teprve na začátku tak shromazduji info. Jsem z HK, tak to jsem moc ráda že zřejmě přejdu k rukám odborníků, to je skvělé. Věřím že to všechno ohlídají a když bude problém, holt se bude řešit..v týdnu si mám jít pro výsledky tak doufamže vše bude oukej, jsou to nervy ale důležité aby maminka byla v klidu, to je mi jasné :-)

Tak to pani doktorka je urcite o jednovajecnych dvojcatech informovana.
Tak se nechej do te rizikovky zrovna poslat.Drz se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
1.11.13 15:37
@zdencaaaaaaa píše:
Moc děkuju za cenné info, jsem teprve na začátku tak shromazduji info. Jsem z HK, tak to jsem moc ráda že zřejmě přejdu k rukám odborníků, to je skvělé. Věřím že to všechno ohlídají a když bude problém, holt se bude řešit..v týdnu si mám jít pro výsledky tak doufamže vše bude oukej, jsou to nervy ale důležité aby maminka byla v klidu, to je mi jasné :-)

Tak to je super, že si priamo z HK :palec:,to je veľké plus. Tu na Slovensku je to hrúza…bola som sledovaná iba ako monotehotné a od 28.tt ma chceli nechať v nemocnici až do pôrodu :zed: O HK som vedela, ale desila má ta diaľka…Vďaka Bohu, že som, ako som..teraz ma už aj viac sledujú, keď som nechcela ostať v nemocnici :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
5.11.13 17:53

TTTs

Ahojky těhulky taky se přidávám k tematu jsem v 17tt a už mě posílají do prahy na TTTs, strašili mě tedy od začátku ale já si to nechtěla připustit, :( doufala jsem že vše bude v pořádku. Tak uvidíme co v Praze řeknou nemáte někdo s Podolím zkušenosti prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22125
5.11.13 17:55

Holky moc všem držím pěstičky, aby se vám TTTs vyhnul a nemuseli jste na zákrok a pokud ano, tak at to všem dopadne tak štasně jako mě :oops: ;) ;) ;)

kalhoty

fda 20 Kč
  • 68

kalhoty

fda 20 Kč
  • 62

zimní bunda

fda 150 Kč
  • 116
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
5.11.13 22:42

@Mirusinka Bohuzel mam zkusenost jen s HK.Tak drzim palce, at to je dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
5.11.13 22:58

Tak uvidíme jak to bude s prckama :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
5.11.13 23:03

@Mirusinka moc ti drzim palce, at to dopadne dobre.
Proc te poslali do Prahy, kdyz to mas do HK kousek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
6.11.13 15:45

Tak to by mě taky zajímalo ale třeba to tam je lepší, na zítra jsem objednaná tak se uvidí co mě řeknou a pak hned napíšu a ty máš zkušenosti přímo s TTTs z HK?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22125
6.11.13 17:34
@Mirusinka píše:
Tak to by mě taky zajímalo ale třeba to tam je lepší, na zítra jsem objednaná tak se uvidí co mě řeknou a pak hned napíšu a ty máš zkušenosti přímo s TTTs z HK?

já ano, byla jsem operovaná dr. hodíkem a holčičky nám zachránil

kalhoty

fda 20 Kč
  • 68

kalhoty

fda 20 Kč
  • 62

zimní bunda

fda 150 Kč
  • 116
  • Nahlásit
  • Citovat