Dvojčata, zkrácený čípek a raději Motol?

Anonymní
3.12.19 18:09

Dvojčata, zkrácený čípek a raději Motol?

Ahoj všem jdu si k Vám pro radu a snad i uklidnění ???? termín mám 10.2., čekám dvojčátka. Včera na kontrole (to jsem byla 30+0) mi doktor zjistil zkrácený čípek na 1,8cm. Pro jistotu mě poslal do nemocnice na injekce, aby se klukům vyvynuly plíce, kdyby nastal předčasný porod. Dnes mi řekli, že čípek je přes 2cm a že se uvidí, jestli si mě tu nechají nebo mě pustí domu na klídek. Ale přítel začal plašit, že se o kluky bojí a že jestli mě budou chtít pustit, tak ať si zavolám do Prahy do Motola, kde mi po minule hospitalizaci nabidli rodit u nich. Přítel má pocit, že oproti naší porodnici (která je ale celkem dobrá) je Motol kapacita a že bych měla jít kdyžtak ležet k nim. Jenže my máme Prahu skoro 100km daleko a neumi si představit, že bych tam prostě byla sama a čekala na porod ???? nehlede na to, že jak si tak vše pročítám, tak ve 30 -31tt je dèlka čípku 2-2,5 cm v normě. Samozřejmě ale taky nechci nic podcenit. Takže moje otázka zní, myslíte, že se s touhle velikostí čípku mám nervovat? A že je Motol opravdu taková kapacita, abych tam ležela, koukala do zdi a čekala na porod? Omlouvám se za ten román, ale už mi z toho hrabe

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7013
3.12.19 18:14

Máš už váhový odhad? Potřebuješ je prostě ještě udržet. kdybych to byla já, jela bych na kontrolu do Motola a řídila se tím, co mi tam řeknou. Kdybych měla rodit takhle brzy, rodila bych v Motole, mám ho ještě dál než ty. Odpovědět ti na otázku ohledně čípku neumím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
3.12.19 18:17

Pokud bych měla jakékoliv komplikace a podobně, cokoliv by nasvedcovalo tomu, že vše nemusí probíhat úplně normálně, chtěla bych tu nejlepší možnou péči a to mám Motol 150 kilometrů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 18:25

Jeden chlapeček má odhad 1440 a druhý 1360. Hrdlo mám na 3cm, takže se neotvírám, dole je taky nemám. Naopak je mám nonstop nalepené u žeber :D jediné co, tak ten čípek, ale ten snad dost individuální u každé rodičky :think: a s délkou přes 2cm ve 31 týdnu a klidem na lůžku bych měla mít šanci donosit alespoň do 37. týdne :nevim: proto to řeším, protože psychika v tom už také hraje velkou roli. A co si budeme, raději budu ležet doma na gauči a nechám se rozmazlovat přítelem s Vánoční atmoškou, než být 100km někde sama a užírat se. A to já umim, samotu prostě nezvládám :( samozřejmě je pro mě prorita zdraví těch dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
624
3.12.19 18:31

A že by ses za jela do Motola poradit? Zařídila bych se podle toho, co by řekli. Držím palce ať vydržíte co nejdýl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7013
3.12.19 18:34
@Anonymní píše:
Jeden chlapeček má odhad 1440 a druhý 1360. Hrdlo mám na 3cm, takže se neotvírám, dole je taky nemám. Naopak je mám nonstop nalepené u žeber :D jediné co, tak ten čípek, ale ten snad dost individuální u každé rodičky :think: a s délkou přes 2cm ve 31 týdnu a klidem na lůžku bych měla mít šanci donosit alespoň do 37. týdne :nevim: proto to řeším, protože psychika v tom už také hraje velkou roli. A co si budeme, raději budu ležet doma na gauči a nechám se rozmazlovat přítelem s Vánoční atmoškou, než být 100km někde sama a užírat se. A to já umim, samotu prostě nezvládám :( samozřejmě je pro mě prorita zdraví těch dětí.

No a že bys tam zajela na kontrolu? Na radu co a jak? Jo, chápu, představa ležení někde sama ve špitále ještě před Vánoci je otřesná, úplně chápu. Přesto alespoň na kontrolu tam zajeď. Ta váha je nízká, kdyby nedej bože šli ven, měli by problémy. Tak tam zajeď na kontrolu, věřím, že pokud to nebude nezbytně nutné, tak tě tam nezavřou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 18:40

Samozřejmě mám v plánu tam alespoň zavolat nebo tam zajet, ale stále ležím v nemocnici č. 1, takže nikam nemůžu. Čeká se na poslední dve injekce na plíce a poté mi znovu změří čípek. Pokud se jim to nebude zdát, nechají si mě tady. Pokud mě budou chtít propustit, budu chtít slyšet názor i od Motola. Spíš mě zajímalo, jestli má někdo podobnou zkušenost s délkou čípku v tomto týdnu a zároveň s Motolem, protože od někoho slyším, že gynekologie a porodnice ta je super a někdo zase říka, že to tam je jak na běžícím páse, takže se nevěnují těm rodičkám tak individuálně, jako třeba jinde. Což u dvojčat rozhodně vyžaduji.

• Nahlásit
  • Citovat
1001
3.12.19 18:46
@Anonymní píše:
Samozřejmě mám v plánu tam alespoň zavolat nebo tam zajet, ale stále ležím v nemocnici č. 1, takže nikam nemůžu. Čeká se na poslední dve injekce na plíce a poté mi znovu změří čípek. Pokud se jim to nebude zdát, nechají si mě tady. Pokud mě budou chtít propustit, budu chtít slyšet názor i od Motola. Spíš mě zajímalo, jestli má někdo podobnou zkušenost s délkou čípku v tomto týdnu a zároveň s Motolem, protože od někoho slyším, že gynekologie a porodnice ta je super a někdo zase říka, že to tam je jak na běžícím páse, takže se nevěnují těm rodičkám tak individuálně, jako třeba jinde. Což u dvojčat rozhodně vyžaduji.

Co se týče profesionality a kvality péče o jakékoliv komplikovanější případy / porody / rodicky tak je Motol špička. Takže za mě bych raději, samozřejmě v případě nutnosti, obetovala část svého pohodlí. Pokud teda samozřejmě nelezis ještě na jiném velmi dobrém pracovišti v republice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 21:27

Já měla v 30 tt délku čípku 1,5 cm a hrozil mi předčasný porod. Dva dny jsem byla na kapackach a čípek při propuštění byl 3 cm. Holky jsem donosila až do 37+2 tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 22:09

@Sabina1812 Super, to jsem chtěla slyšet :potlesk: že je naděje, že kluky zvládnu dopéct :,( :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
3.12.19 22:52
@Anonymní píše:
@Sabina1812 Super, to jsem chtěla slyšet :potlesk: že je naděje, že kluky zvládnu dopéct :,( :hug:

A to jsem nijak nedodržovala klid na lůžku, normálně jsem uklizela každý den byt, chodila se psem na dlouhé procházky :D bude to dobrý, neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1685
3.12.19 22:57

Motol je fajn, jsou tam vsichni moc mili a profesionalni. Urcite se tam zajed poradit a uvidis. Jo, je to velka nemocnice, to muze nekoho odradit, ale jdu tam brzy rodit podruhe, neni tam nic co by stalo za extra vytku (mozna jidlo a ze nemaji uplne cas venovat se individualne ohledne kojeni), zato maji velmi dobrou neonatologii, takze kdyby hrozil predcasny porod, urcite se tam snaz dostat kvuli detem. Pripada mi ze se ty velke prazske nemocnice nekdy zbytecne pomlouvaji, ale co tak vidim kolem sebe, vsude je neco, neni proste porodnice ktera by byla super uplne ve vsem (moderni metody, pristup k zene i miminku, kojeni, neonatologie a vybaveni)… S delkou cipku neporadim, drzim palce abyste to dotahli co nejdele :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama