Dvojčata zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
44
12.10.21 14:04

Dvojčata zkušenosti

Ahoj holky,

dnes jsem na gynekologické prohlídce zjistila, že čekám dvojčátka a potřebovala bych se svěřit, nějak uklidnit, že mám šanci to zvládnout. Jsem zatím 8+3 a doma mám už jednoho tříletého chlapečka.
Je to pro mne hrozný šok (i když jsem to tak nějak podvědomě tušila, ale nepřipouštěla si to). Nejsem už nejmladší a tak nějak jsem si vždycky říkala, že jedno dítě by mi klidně stačilo. Samozřejmě postupem času jsme nechtěli aby byl syn jedináček a tak se tentokrát zadařilo na první pokus a ještě dvojnásobně. Je to vlastně obrovský zázrak po třech potratech a nechci aby to znělo jako rouhání, ale chytám teď z toho paniku. Nemáme žádné hlídací babičky, tety, nikoho takového, navíc žijeme v jiném městě než zbytek rodiny, takže na vše budeme s mužem sami.

Našel by se tu prosím někdo, kdo má také už starší dítě a k němu má dvojčata?
Tím, že je ještě brzo, nemůžu se ani svěřit kamarádkám či rodině.

Ještě mě trápí jedna věc. Když jsem se ptala, jestli jsou jedno nebo dvoj vaječná, doktorka nevěděla, ale řekla, že to vypadá, že má každé svou placentu, ale jsou v jednom „domečku“ a že by bylo lepší, kdyby mělo každé svůj „domeček“. Jak jsem byla v tom šoku, nenapadlo mě to nějak víc zkoumat a teď samozřejmě furt dumám nad tím, co to znamená a jak moc je to rizikové.. Znamená to, že tam chybí ta animální přepážka? :think:

Moc děkuji, že jste dočetly a když se tu někdo najde, budu strašně moc vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
540
12.10.21 15:24

O tom zda jsou jedno či dvoj tě určitě vyšetří a budeš to vědět. Je tam více těch variant a tak proto ti to Mudr asi neřekla. Vzhledem k tomu, že spousta těhotenství začíná u dvojčat a pak je jedno. Vydrž na konec prvního trimestru a uvidíš. Mně taky zjišťovali v 12 TT zda jedno či dvoj. Nakonec jedno a měli jednu placentu a dva plodové vaky. Držím palce ať je všechno v pořádku a daří se.
Já tedy mám jen ta dvojčata takže jake to je s dalším dítětem, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
12.10.21 15:44

@Maty3010 Děkuji za odpověď. :srdce:
V průkazce mám napsáno gemini monochoriales bichloriales. Podle googlu má každý svůj plodový obal, ale jednu placentu :nevim: Říkala, že je to víc rizikové, ale jestli čtu správně, tak jsi to měl stejně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
12.10.21 16:01

Naprosto tě chápu, měla jsem to podobně. Doma byly 2 předškolní děti a k tomu se nám narodila dvojčátka. Když jsem zjistila, co nás čeká, šla jsem do kolen :-). A šlo nakonec dobře. Malým jsou teď 2 roky a ti starší je měli rádi od začátku. Také jsme bez hlídání a žijeme v bytě. Co můžu doporučit, pořiď si všechno, všecičko, co ti pomůže s uspáváním a zábavou dvojčat - my měli v bytě kočár, hačku, kolébku, manducu, houpací lehátko. A všechno se mi hodilo. A hlavně - nebuď na sebe náročná. Dělej všechno podle dětí a sebe, kašli na to, do čeho by tě tlačilo okolí. Předpokládám, že manžel bude po práci pomáhat. Pokud jo, bude to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
12.10.21 16:02

Ano ano..mo-bi..rizikové to je kvůli tomu, že může vzniknout transfuzní syndrom. My měli na něj podezření, ale po 16 TT jsme byli v Podolí na speciálním vyšetření-nepotvrdilo se to. Jako všechna těhotenství člověk nikdy neví. Akorát ta dvojčata, no je tam více rizik no. Na to nemyslet a užívat a vymýšlet jména a jak uspořádat pokojíček :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
12.10.21 16:09

@Masina
To musel být fičák se čtyřma dětma. My jsme si vždycky přáli tři, jen tak nějak postupně :D
Starší děti to teda vzali v pohodě? Mám trochu strach o toho našeho mamánka, Je zvyklý mít veškerou pozornost (babičky vídá tak 1× za 2 měsíce). Sice už má 3 roky, ale je to pořád takové moje miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
12.10.21 16:11

Mám v hlavě milion otázek a celou dlooooouhou cestu ještě před sebou. Vím že je to předčasná otázka, ale co třeba kojení? Dá se to nějak zvládat? Syna jsem kojila skoro do dvou let a mrzelo by mě o to dvojčátka ochudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
12.10.21 16:24

@tina.rs já je kojila do dvou let. Koupila jsem kojící polštář pro dvojčata. Po sušičce nejlepší kup :lol: vždycky tedy oba najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
12.10.21 16:45

@Maty3010 To je skvělý :potlesk:
Vůbec si teda nedovedu představit, jak je tam poskládat, ale snad na to bude nějaký kurz :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25585
12.10.21 17:20

Zvládneš to, jako to zvládly stovky ženských před tebou. Kamarádka takhle čekala dvojčata a měla doma už 2 děti. Nakonec to zvládá fakt perfektně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
12.10.21 18:34

@tina.rs prostě je položis a kojis :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
12.10.21 18:47
@tina.rs píše:
@Masina
To musel být fičák se čtyřma dětma. My jsme si vždycky přáli tři, jen tak nějak postupně :D
Starší děti to teda vzali v pohodě? Mám trochu strach o toho našeho mamánka, Je zvyklý mít veškerou pozornost (babičky vídá tak 1× za 2 měsíce). Sice už má 3 roky, ale je to pořád takové moje miminko.

Já se také strašně bála, že si nakonec budou myslet, že jsem si z porodnice přinesla náhradu. Ale vzali je od začátku krásně. Je pravda, že jsem věnovala obrovské úsilí tomu, aby nebyli šizeni a když byli, tak aby o tom nevěděli :-). Pořád jsem je mazlila, když jsem cokoli dělala s dvojčaty, tak jsem to komentovala směrem k těm velkým dětem. Když se kojilo (což se dělalo vlastně pořád), tak to automaticky znamenalo, že těm starším u toho budu číst nebo jim něco vyprávět nebo jsem jim dávala nějaké zábavné úkoly. Když mimina řvala, tak jsem si naoko zoufala a dělala u toho komedii a ti starší začaly ty krizové situace milovat. Brali miminka jako zdroj neustálé zábavy. A mají je rádi pořád. Už jsou to pro ně parťáci. Teď byl starší syn dlouho nemocný, jeho sestra chodila dál do školky a on si vlastně celé dopoledne hraje s dvojčaty. Ani o nich nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
13.10.21 09:26

@Masina Ježiš to zní tak idilicky :srdce: máš báječné děti. Kéž pak v sobě taky najdu tolik síly to zvládnout. Mám čerstvýho třílěťáka a hrozně se bojím, že už na něj nebudu mít nikdy čas a zároveň mě trápí, že s dvojčatama nebudu nikdy moct dělat všechno to, co jsem mohla s ním (miminkovský cvičení, plavání atd.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
13.10.21 13:55

kamarádka

Kamarádka měla nejdřív kluka a pak dvojčátka kluky, dnes jsou všichni už dospělý, ale kamarádka si to neskutečně užívala, tak si taky užívej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat