Dvojčátkové maminky - odříhávání, spaní

31
24.2.16 03:48

Dvojčátkové maminky - odříhávání, spaní

Maminky dvojčátek, prosím o radu… Mám měsíční dvojčátka, od začátku na UM (nar.27 tt, laktace se nezdařila), kluci pěkně papkají, krmím je zároveň, to je ok, ale jak je dát zároveň oba naráz odříhnout? :nevim: Když jeden čeká, tak se poblinká (jsou hltouni, vzduch pak tlačí v bříšku), když bych začala krmit jednoho, po chvilce přidala druhého a tak si je prostřídala (a přitom krmila zároveň), tak ten čekající řve jak tur :roll: :lol: a mám ještě třetího chlapečka 6let), tak mám vždy nerva, aby ho nevzbudili. Nemáte nějaký fígl jak na to? :think:
A ještě-jak to udělat, aby spali oba zároveň? Ve dne se to dá, ale v noci…kolikrát se mi střídají a já tak spím 3hodiny/noc. Zatím jsou to mrňata, nelze udržet pozornost, unavit je atd, prostě když chtějí spát, tak spí a když ne tak ne. Přijde mi, že jsou snad domluvení :zed: :lol: zlepší se to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5659
24.2.16 07:09

Ahoj. Holky jsou od začátku taky na UM. Taky sem je krmila zároveň a nechala odrihnout postupně ale mě vždy jenom ublinkavaly. nic hrozného :nevim: No a s tím buzenim- pres den sem to zas tak neselila i když byly v podstate sladěné, ale uz od porodnice sem budila v noci obe naraz. Takže když mela hlad jedna, tak jedla i druha a strašně rychle si na to zvykly a vstavaly na minutu stejne :) a nebyl problém, když si i prodluzovaly noční spánek, tak stejne. Ted v 7m mi v noci spi stejne a pres den chodi spát taky ve stejnou dobu, jen ta jedna je menší spavec, tak většinou vstne driv. Jinak velka gratulace k chlapeckum

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3327
24.2.16 08:04

Ahoj, já je vždy krmila najednou a odkrknout jsem je taky dávala oba najednou, měla jsem nacvicene pohyby, že jsem je uměla zvednout oba naráz. Ke spaní, vždy měli oba stejný režim, takže jsme je budili stejně, spát chodili stejně, prostě pevný režim pro oba. A když jim byly dva měsíce, měli období kdy jeden spal ve dne, jeden v noci, spala jsem cca hodinu za 24 hodin a vydržela to 14 dní… ženská fakt vydrží víc než kůň :mrgreen: přeji pevné nervy a trpělivost, bude hůř ;) :P :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1581
24.2.16 08:17

Ahoj, já jsem to dělala jak holky. Krmit stejně, dávat spát stejně, budit stejně..také jsem se dávala odříhnout stejně - byli na posteli v polštáři, předklonila jsem se, opřela si je o ramena, chytla je pod hlavičkami a celým předloktím a lokty jsem je k sobě jakoby přitiskla a pomalu se zvedla. Nevím, jestli to popisuji dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama