Dvojí pocit z jednoho muže

Anonymní
19.3.21 13:13

Dvojí pocit z jednoho muže

Dobrý den,

řeším teď takový zvláštní pocit. Jsem zadaná skoro už 7 let, svého partnera miluji, zakládáme rodinu. Žádného jiného nechci, protože pro mě je můj muž nejbáječnější partner v celém vesmíru. Když si do něj někdo rýpne, stojím při něm, když si rýpne někdo do mě, stojí pří mě on. Držíme se v náročných situacích. Cítím se s ním jako v bezpečném přístavu, kde jsme jeden pro druhého. Za nic na světě bych ho nevyměnila.

Objevil se v mém životě ale jeden muž, resp. známe se už pár let je o něco mladší Doučuji ho sem tam cizí jazyk. Měli bychom i nějaká společná témata, ale já si udržuji dost odstup, ještě si vykáme a vzhledem k tomu, že jsem ho chtěla opravdu dobře naučit, nebylo na nějaké tlachání o našich společných tématech čas, i když se občas objevily v rámci procvičování témat v cizím jazyce. Až do těchto Vánoc, když už tedy máme výuku díky nařízením online, mě celkem moc nezajímal a brala jsem tu výuku jako práci. Najednou z ničeho nic, po té, co mi popřál hezké Vánoce, na něj musím nějak pořád myslet a ta práce mě začala o to víc bavit. Ale já si nepředstavuju, že bych s ním třeba něco měla nebo tak něco. Partnerovi bych nebyla nevěrná ani za nic, miluji ho, jak už jsem tu psala. Myslím, že ani já nejsem jeho typ, navíc jsem starší. A už vůbec si nedovedu představit, že bych s tímto člověkem, ačkoli je to velmi milá charismatická osoba, měla sdílet společnou domácnost, nebo s ním chodit. Zkoušela jsem si to totiž představit, protože jsem moc nechápala své pocity, ale nechápu je ani doteď, protože s danou osobou opravdu nepotřebuji ten vztah nějak měnit či rozšiřovata vůbec si to představit ani nedokážu.

Co to má teda znamenat? Já to fakt nechápu. Proč myslím na skoro úplně cizího chlapa, když mě vlastně ani nepřitahuje…Najednou, kudy jdu tudy mi vleze do hlavy, ale přitom. Jsem s ním najednou ráda, ale takto to stačí.

Chápete to? Já moc ne…Nebo se za ten čas, co ho učím vytvořilo nějaké zvláštní pouto? Proč se to teda projevilo zničeho nic až teď? Je vhodné ho za těchto podmínek nadále doučovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1883
19.3.21 13:21

Normálně jsi se do něj zakoukala, no. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 13:25
@Lil Kitkatt píše:
Normálně jsi se do něj zakoukala, no. :nevim:

To jsem si prvně myslela taky. Ale vzhledem k tomu, že v mých očích mému muži už nemůže nikdo konkurovat, jsem tuto myšlenku zavrhla, navíc je tam pořád ten pocit, že s tímto mužem opravdu ne.

• Citovat
  • Nahlásit
121
19.3.21 13:27
@Anonymní píše:
Je vhodné ho za těchto podmínek nadále doučovat?

No já bych řekla, že jen pokud to dokážeš emocionálně zvládnout. Jestli budeš mít pocit, že s ním nedokážeš jednat jako s ostatními studenty, tak to asi nepůjde. Naopak, jestli ano, tak z vás časem můžou být docela normálně kamarádi 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1345
19.3.21 13:28

No tak jsi asi zjistila, že to příjemný člověk. Je to určité zpestření pro tebe. Nic to neznamená a normálně bych ho dál učila. Navíc, když je to online, tak je to hooooodně bezpečný :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
19.3.21 13:32

A není to prostě jen tím, že se projevil trochu osobně a mile v tom smyslu, že vám popřál veselé vánoce? Někdy to úplně stačí. Lidi mají rádi zájem jiných. Spousta žen i mužů například nemůžou vystát, když někdo projeví o ně nezájem - a přitom sami ho vůbec mít nemusí. Prostě je štve jen to, že „nebyli dost dobří“ a nějaká zakoukanost je úplně vedlejší. Možná je to u vás trochu převrácený případ… Anebo vás nějakým způsobem přitahuje, ale nejste schopná si to přiznat. Pokud přijde chvíle, kdy přece jen na chvíli zapochybujete, tak tu výuku ukončete. Prostě jakmile se to jednou rozjede, už to nezastavíte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 13:50
@niklucie píše:
No já bych řekla, že jen pokud to dokážeš emocionálně zvládnout. Jestli budeš mít pocit, že s ním nedokážeš jednat jako s ostatními studenty, tak to asi nepůjde. Naopak, jestli ano, tak z vás časem můžou být docela normálně kamarádi 8)

Zatím to vypadá, že bych to zvládnout měla. Není to totiž o tom, že bych měla nějaké motýlky v břiše nebo na něj myslela před spaním nebo si snad prohlížela na fb jeho fotky či si ho představovala nahého. Ta představa mě spíš děsí než že by se mi líbila. Jen se mi nějak víc vryl do hlavy. Vzhledem k tomu, že jsem mu nebyla za ty roky ani schopna nabídnout tykání a on má zřejmě ze mne docela respekt, nemyslím si, že by hrozilo ani něco víc :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 13:52
@Taktinevím píše:
No tak jsi asi zjistila, že to příjemný člověk. Je to určité zpestření pro tebe. Nic to neznamená a normálně bych ho dál učila. Navíc, když je to online, tak je to hooooodně bezpečný :mrgreen:

no to je pravda.. :lol: už i vzhledem k tomu, že já nejsem schopna nabídnout to tykání a cítím silný respekt z jeho strany, tak se ani nic stát nemůže, i kdyby chtělo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 13:53
@DeeDee.518 píše:
A není to prostě jen tím, že se projevil trochu osobně a mile v tom smyslu, že vám popřál veselé vánoce? Někdy to úplně stačí. Lidi mají rádi zájem jiných. Spousta žen i mužů například nemůžou vystát, když někdo projeví o ně nezájem - a přitom sami ho vůbec mít nemusí. Prostě je štve jen to, že „nebyli dost dobří“ a nějaká zakoukanost je úplně vedlejší. Možná je to u vás trochu převrácený případ… Anebo vás nějakým způsobem přitahuje, ale nejste schopná si to přiznat. Pokud přijde chvíle, kdy přece jen na chvíli zapochybujete, tak tu výuku ukončete. Prostě jakmile se to jednou rozjede, už to nezastavíte…

Možná máte pravdu…Je to přesně od té chvíle, co mi popřál ty veselé Vánoce, možná mě pohladil nějaký závan lidskosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16040
19.3.21 13:54

No prostě ti naplňuje nějaké fantazie a tak ses do něj zabouchla.

To že ti to superego a racio zakazují jaksi neznamená, že se nic takového neděje.

Prostě to neřeš, nevěnuj tomu pozornost a nerozvíjej fantazie na toto téma, tím to jen posiluješ.

tvůj žák ti protě popřál vánoce, co se před vánocemi stává - není to žádný signál, ani netuší, že se do něj zabouchla a drží tě to tři měsíce.

A teda než si pořídíš dítě - myslím že by si měla nejdřív začít pořádně zkoumat sebe sama - když tě takhle rozhodní banalita jako že ti někdo sympatický popřál k vánocům, tak tam nejspíš různých tužeb, co sis potlačila, protože přece je jasné že musíš chtít to, to a to tam může být daleko víc.

A úplně nechceš aby tě tyhle nevědomé a v tuhle chvíli pro tebe nepřípustné touhy začaly kousat do zadku v okamžiku kdy stráže co kolem nich máš budou oslabené hormony, nevyspánímím a zátěží z těhotenství a mateřství.

Pozor - neříkám rozbít rodinu, ale nejdřív skutečně poznat sebe sama, než se posuneš dál. Zejména pokud těn 7 let co jste spolu je od střední a se vztahy jako takovými vlastně nemáš moc zkušenost.

Mrkni třeba do téhle knížky

https://knihy.abz.cz/…zivotni-sila#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
19.3.21 13:55
@Anonymní píše:
Zatím to vypadá, že bych to zvládnout měla. Není to totiž o tom, že bych měla nějaké motýlky v břiše nebo na něj myslela před spaním nebo si snad prohlížela na fb jeho fotky či si ho představovala nahého. Ta představa mě spíš děsí než že by se mi líbila. Jen se mi nějak víc vryl do hlavy. Vzhledem k tomu, že jsem mu nebyla za ty roky ani schopna nabídnout tykání a on má zřejmě ze mne docela respekt, nemyslím si, že by hrozilo ani něco víc :D

Jasně, tak to je asi úplně OK 8) Vlastně jsem podobný pocity taky zažila a prostě to vyšumělo jak šel život… 8) 8) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10521
19.3.21 14:01

Musis sama vedet, jestli je to v kamaradske rovine, ze je to proste fajn clovek (to muzes mit tak i se zenou, kdyz ti lidsky sedne), nebo ho vnimas po te sexualni strance.
A taky jestli sveho partnera opravdu milujes po vsech strankach, nebo je pro tebe jen rozumove nejlepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16040
19.3.21 14:04
@Anonymní píše:
Zatím to vypadá, že bych to zvládnout měla. Není to totiž o tom, že bych měla nějaké motýlky v břiše nebo na něj myslela před spaním nebo si snad prohlížela na fb jeho fotky či si ho představovala nahého. Ta představa mě spíš děsí než že by se mi líbila. Jen se mi nějak víc vryl do hlavy. Vzhledem k tomu, že jsem mu nebyla za ty roky ani schopna nabídnout tykání a on má zřejmě ze mne docela respekt, nemyslím si, že by hrozilo ani něco víc :D

No to je ten rozpor mezi tím co si myslíš a jak přísná na sebe umíš být a těm touhami které máš někde potlačené.

Těď to probublalo ven jen při běžné zdvořilosti. A tím že nevíš co všechno tam cpeš, potlačuješ a ono to někde ve spodním proudu hnije a občas to prorazí ven, tak celkem dost riskuješ, pokud se bez důkladného sebepoznání a přijetí vlastního stínu vrhneš do mateřství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 14:13
@Ou píše:
No prostě ti naplňuje nějaké fantazie a tak ses do něj zabouchla.

To že ti to superego a racio zakazují jaksi neznamená, že se nic takového neděje.

Prostě to neřeš, nevěnuj tomu pozornost a nerozvíjej fantazie na toto téma, tím to jen posiluješ.

tvůj žák ti protě popřál vánoce, co se před vánocemi stává - není to žádný signál, ani netuší, že se do něj zabouchla a drží tě to tři měsíce.

A teda než si pořídíš dítě - myslím že by si měla nejdřív začít pořádně zkoumat sebe sama - když tě takhle rozhodní banalita jako že ti někdo sympatický popřál k vánocům, tak tam nejspíš různých tužeb, co sis potlačila, protože přece je jasné že musíš chtít to, to a to tam může být daleko víc.

A úplně nechceš aby tě tyhle nevědomé a v tuhle chvíli pro tebe nepřípustné touhy začaly kousat do zadku v okamžiku kdy stráže co kolem nich máš budou oslabené hormony, nevyspánímím a zátěží z těhotenství a mateřství.

Pozor - neříkám rozbít rodinu, ale nejdřív skutečně poznat sebe sama, než se posuneš dál. Zejména pokud těn 7 let co jste spolu je od střední a se vztahy jako takovými vlastně nemáš moc zkušenost.

Mrkni třeba do téhle knížky

https://knihy.abz.cz/…zivotni-sila#…

Děkuji za tak obsáhlý komentář. Píšete zajímavě. Já si ale stejně pořád nemyslím, že bych byla zabouchnutá. Když se na to tak dívám, není tam to, že by se mi z něj podlamovala kolena nebo bych měla touhu se s ním začít líbat. To právě vůbec ne a proto mě to tak překvapilo, že na něj myslím. Měla už jsem pár vztahů s muži, ale tohle je opravdu něco jiného. Mě jen těší mu něco předávat a víc si nějak neumím vůbec představit, vzhledem k tomu, že mu ani nejsem schopná tykat a on má ze mě nejspíš respekt, tak se to ani nemůže posunout nikam dál. Nebo to podvědomí a cosi v něm si opravdu umí takto zahrát s tím, že bych to vnímala jinak, než to ve skutečnosti je? Pořád cítím touhu jedině ke svému partnerovi, kterou tak nějak pravidelně vzájemně naplňujeme..:))

Už několikrát jsem to tu napsala, ale já si opravdu vedle sebe nedovedu představit a ani nechci nikoho jiného než svého muže. Ne nemám pocit, že by mě to rozhodilo, spíš mi to příjde zvláštní a chci tomu příjít na kloub.

Ok a tak to teda nebudu řešit…Stejně nakonec je vlastně všechno ok.

• Citovat
  • Nahlásit
9227
19.3.21 14:18
@Ou píše:
No to je ten rozpor mezi tím co si myslíš a jak přísná na sebe umíš být a těm touhami které máš někde potlačené.Těď to probublalo ven jen při běžné zdvořilosti. A tím že nevíš co všechno tam cpeš, potlačuješ a ono to někde ve spodním proudu hnije a občas to prorazí ven, tak celkem dost riskuješ, pokud se bez důkladného sebepoznání a přijetí vlastního stínu vrhneš do mateřství…

A až prorazí navenek, to bude šrumec! Nebo to nikdy navenek neprorazí.

Já něco takového zažil před pár lety, kdy jsem se s dotyčnou potkával čistě pracovně, ale bylo to tak silné, že jsem si nemohl pomoci. Dokonce to bylo vidět i navenek a manželka si ze mě utahovala, ale celkem jí to zneklidnilo. Pak dotyčná provedla z mého pohledu určitou „prasárnu“ a pro mě to bylo jak rána velkým kladivem a kýbl studené vody současně. Pár dní jsem byl chodil jak opařený a nemohl to pochopit, ale pak to ze mě spadlo a dotyčnou jsem začal vidět v úplně jiném světle. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat