Dvojkočár, byt bez výtahu a schody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simu
Povídálka 47 příspěvků 13.02.19 14:47
Dvojkocar, byt bez vytahu a schody

Ahoj, cekam treti dite a mezi druhym a tretim bude rozdil 21 mesicu. Bydlime v byte bez vytahu ve tretim patre, co je ale jeste horsi je to, ze se kocar nemuze nechat nikde na chodbe pod schody, protoze jakmile vlezu do vchodu, tak tam jsou schody nahoru do bytu a dolu do sklepa a kocarkarny (asi 10 schodu). Je tam fakt malo mista, takze potrebuju nejaky kocar, ktery se da dobre ovladat a nebude silene tezky, kdyz ho budu drncat po schodech nahoru a dolu kazdy den. Moc tedy nevim, jak to budu delat, az mimino bude spat a budu ho muset vynest nahoru :nevim:
Mate nejaky konkretni typ kocarku, ktery by mohl vyhovovat? Samozrejme budu praktikovat i golfky+satek, ale to nepujde porad.
Do MHD to bude taky sranda.

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 13.02.19 14:49

Mam stejný věkový rozdíl a dvojkocar uz nebyl třeba. Takže klasicky kočárek a mimino jsem vynášela bud s celou korbou nebo jen v zavinovacce

Simu
Povídálka 47 příspěvků 13.02.19 14:54

@Tichošlápek a kdyz bude mimino v klasickem kocarku a dvouocni dite bude potrebovat spat, tak jak to udelam? To je prave ten problem, navic ona neujde toho tolik :nevim:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 13.02.19 14:55

Tak ségra má dvojčátka, a když sem jí tak poslouchala, když sháněla dvojkočár, tak hodně štěstí v hledání.
Protože i kvalitní kočár odděláš, když s ním denně budeš poskakovat po schodech nahoru dolu a nadřeš se… :think: Tuplem, když v něm budeš mít relativně větší zátěž - to dvouleté dítko…

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 13.02.19 14:56

@Simu starší uz spal jen po obědě, takže nebyl problém to naplánovat. A na delší trasy jsem měla skate

debra.morgan
Kelišová 6108 příspěvků 13.02.19 14:56
@Simu píše:
@Tichošlápek a kdyz bude mimino v klasickem kocarku a dvouocni dite bude potrebovat spat, tak jak to udelam? To je prave ten problem, navic ona neujde toho tolik :nevim:

no tak pak ten satek. nebo mimino rovnou do satku a na dvouletaka mit kocar, kdyz ho tak potrebuje. ;)

hapolda
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.02.19 15:03

Mam deti se stejnym rozdilem. Poridila jsem skeat ke kocarku, tam chvili jezdila, ale radeji chodila vedle kocarku. Kdyz jsem potrebovala nekam rychleji dobehnout, dala jsem si starsi do manducy na zada. Byla to, pro me, lepsi varianta nez starsi ditko do kocarku a miminko na hrudnik. Pokud jsme jeli na celodenni vylet, brali jsme kocarky dva aby se starsi vyspala.

Netopirek
Echt Kelišová 8307 příspěvků 13.02.19 15:14

Já mám mezi 2.a3. 24m. Původně jsme plánovali fungovat bez kočáru, ale starší měla velkou regresi. Takže jsme nakonec během šestinedělí sháněli dvojkočár. Měli jsme Phil and Teds. Má rozměry i váhu stejnou jako klasický kočár

Hobitka
Závislačka 4364 příspěvků 13.02.19 15:28

Tady to neni moc bezne, ale ja bych volila neco typu Chariot. Ja sama mam Croozer (ale Croozer pro dva - aspon ty starsi typy - byl uz hodne siroky a nevesel se do beznych dveri) a po schodech jezdi „skoro sam“. Mela jsem vlozku pro mimina a deti v nem mela od narozeni. Jinak starsi deti mam o 23m a dvojkocar treba nebyl, starsi mi nekdy spala v manduce na zadech, ale ve 2.5 stejne prestala spat po obede uplne. Ja satkovala hodne, takze pripadne vzit golface pro starsi nebyl problem.

Pety2
Závislačka 2588 příspěvků 13.02.19 15:29

Mám děti necelé dva roky od sebe, starší už prostě spí jen po obědě, takže se jí musí režim přizpůsobit. Dvojkočár byl nereálný, koupil se skate (stupátko), které je přidělané ke kočáru a super.

Simu
Povídálka 47 příspěvků 13.02.19 15:41

@Hobitka Tak tohle u nas v DE frci hodne, ale vubec se v nich nevyznam, jen vim, ze jsou taky drahy :D Nevim treba, jak se s tim nastupuje do autobusu…

Me spi mala taky jen uz po obede, ale o vikendu jezdime treba na celodenni vylety a proste nekde spat musi a na sobe uz ji tahat nemuzu a nechci.

Hobitka
Závislačka 4364 příspěvků 13.02.19 15:59

@Simu Taky jsme byli 4 roky v DE ;) . Do busu se s tim leze v pohode. Jeste teda u nas v DE meli casto pred domem lidi budku na kocarek - nevim, zda to bylo nejak zpoplatnene (i kdyz pocitam, ze ano). Ja davala v DE do sklepa, ale meli jsme stesti na tvar sklepa, hodne lidi melo dlouhe nudle, my nastetsi ne. A bydleli jsme v 5.p bez vytahu, tam bych netahala ani tohle, bylo to 100 schodu presne.

warita
Echt Kelišová 9363 příspěvků 13.02.19 15:59
@Simu píše:
@Tichošlápek a kdyz bude mimino v klasickem kocarku a dvouocni dite bude potrebovat spat, tak jak to udelam? To je prave ten problem, navic ona neujde toho tolik :nevim:

Necourat s deckem v dobe, kdy ma spat? Ja teda dite mam jenom jedno zatim a kdyz ma spat, jsme doma nebo nekde na navsteve, kde je postel. Kdyz jsme z nejakeho duvodu venku, ze spat nejde, vetsinou to vydrzi domu. Taky nemame vytah, ale nastesti kocarek muzu nechavat pod schody.

Kamaradka, co ma deti takto blizko sebe, tak ma stupatko, na kterem se starsi vozi, kdyz se ji uz nechce tapat. Ma to samozrejme sve vyhody… nevyhoda je ta, ze na 2,5 letech mala ujde par metru a je unavena. Ja jsem od momentu, kdy zacala moje mala chodit, tak jsem trvala na tom, aby chodila pesky. Ucili jsme ji chodit do schodu skoro okamzite, vic se do tech schodu splhala po zabradli, nez sla, ale kazdy mesic ji to slo lepe a lepe a ted ujde 1,5km do supermarketu a zpatky bez reci a jeste se stavime na hristi.

Ja bych ve veku 21m uz sourozenecky dvojkocar nezvazovala. Chodit chodit chodit!

warita
Echt Kelišová 9363 příspěvků 13.02.19 16:09
@Mar__tanka1983 píše:
Tak ségra má dvojčátka, a když sem jí tak poslouchala, když sháněla dvojkočár, tak hodně štěstí v hledání.
Protože i kvalitní kočár odděláš, když s ním denně budeš poskakovat po schodech nahoru dolu a nadřeš se… :think: Tuplem, když v něm budeš mít relativně větší zátěž - to dvouleté dítko…

jako good luck s tim tahanim do schodu. Kdyz se nam mala narodila, tak jsem par krat vytahla kocar do schodu, protoze jsem ho doma pouzivala na kocarkovani ditete s 3m kolikou. Kdyz se mi ho konecne podarilo nejak vydrapat nahoru, tak jsem byla uplne hotova a cela jsem se trasla vycerpanim. Jo a tahala jsem to nahoru bez ditete, s deckem si to neumim predstavit. Ze by se u toho nevzbudila je nerealne a podle me je to i dost nebezpecne, staci, aby cloveku ujela noha a nasledky si nechci predstavovat.

Ja bych si v tomto pripade poridila nejaky super lehky sportak, ktery se da dat do vodorovne polohy, nebo pro zacatek takovy ten typ, do ktereho se da vlozit vajicko.

Co se tyka toho vynaseni spiciho 2 letaka… uz jsem takto par krat malou nesla nahoru. Kdyz je leto a nemusi se vysvleknout z budy, tak to docela jde, ani se neprobudi. To nejdriv vlitnu nahoru bez decka, otevru dvere, zatemnim okno v pokojicku, vse pripraviim. Sletim schody dolu, pokusim se ji setrne dostat z obleceni, chvilku pockam, nez upadne zase do hlubsiho spanku a pak opatrne vytahnu a vynesu nahoru. Jde to. Nekdy se holt probudi a je konec se spanim, ale vetsinou si par krat zaknoura a spi dal.

hanullllka
Kecalka 127 příspěvků 13.02.19 20:17

Napadá mě Bugaboo Donkey. Pokud se nepletu, tak z něj jde udělat dvojkolka se kterou se dá vyjet lépe do schodů. Já mám teda od té značky Buffalo (v podstatě stejný kočár, ale pro jedno dítě) a tam to jde a myslím, že u Donkey taky, ale radši bych si tu informaci ještě ověřila. Je pravda, že je dost drahý, ale dá se sehnat z druhé ruky a cena tak moc neklesá, takže pak i bez problému prodat bez větší ztráty. Jo a až starší začne chodit, tak se z něho dá udělat kočárek pro jedno dítě. :palec:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >