Dvojkočárek nebo klasický + šátek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 13:42
Dvojkočárek nebo klasický + šátek?

Ahoj maminky dvojčátek/sou­rozenců blízko u sebe. Zajímalo by mě, jak to vnímáte. Vyplatí se mít více dvojkočárek nebo raději klasický a druhé miminko nosit v šátku/nosítku? Já původně pro dvojčátka uvažovala jenom o sourozeneckém kočárku, ale když jsem je zkoušela v obchodě, tak mi zatím žádný moc nevyhovuje (hmotnost, manipulace, mlé odpružení, skládání atd atd). Tak je jasné, že to nebude s tandemem takový komfort jako s kočárkem pro jedno dítě. Ale často vidím maminky s více dětmi, že mají jedno v šátku a jenom jedno v kočárku, tak mě napadlo koupit nějaký levný bazarový dvojkočár na výlety a takhle do města pořídit „jednokočárek“ a k tomu šátek/nosítko. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
JituleF
Závislačka 4903 příspěvků 07.01.18 13:46

A jak blízko budeš mít od sebe děti? Já rok a půl a mám vyhlídnutý houpací kočár pro dvojčata na procházky do lesa se psem, do města budu mít asi taky jen klasický kočár (ten už mám) a šátek či nosítko.

Aha, koukám, že jsem to asi špatně pochopila a Ty čekáš dvojčátka? Tak to bych šla určitě do dvojkočárku.

Příspěvek upraven 07.01.18 v 13:58

hapolda
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 07.01.18 13:47

Nevim jak moc blizko myslis, ja mam 22 mesicu od sebe a mimi jsem mela v kocarku, starsi na zadech v manduce. Potom na skejtu na kocarku. Rychle sw naucila chodit pekne sama i delsi prochazky. Kdyz sme jeli nekam na celodenni vylet brali sme kocarky dva

Včelička992
Závislačka 3421 příspěvků 07.01.18 13:54

Ja mam pro dvojcata EW duo a jsem spokojena. Neumim si predstavit jak bych to delala jen s jednim kocarem, kdyz by jim satek nevyhovoval. Zalezi na tobe, myslim si, ze se ti nebude chtit tahat jedno v satku porad a tahat jeste kocar. :nevim: Pochopila jsem to tak, ze dvojcatka teprve cekas.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 14:00

Ano, dvojčátka teprve na cestě - ale zatím je to překvápko pro okolí (možná neřekneme až do konce, že budou dvě :D)

hapolda
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 07.01.18 14:12
@Anonymní píše:
Ano, dvojčátka teprve na cestě - ale zatím je to překvápko pro okolí (možná neřekneme až do konce, že budou dvě :D)
jestli cekas dvojcata tak o klasickem kocaru bych ani neuvazovala teda. Ono je to narocny mit dite na sobe a tlacit kocarek. U starsiho sourozence je vyhoda ze ho vypustis nekde at se probehne, coz z novorozencem jde tezko :mrgreen:
Martina84
Ukecaná baba ;) 2045 příspěvků 07.01.18 14:14

Tyjo u dvojcat bych sla do dvojkocaru. Budou plus minus spankove sladeny a kdyz ti usnou v kocaru, muzes si odpocinout nebo neco delat, dat si kafe…a s nositkem/satkem to moc nepujde…ja jsem taky nosici, ale ja mam deti o dva roky a u nas sel tenhle system hodne dobre. Obesli jsme se i bez skejtu ke kocarku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 14:15

@Tute čekáme dvojčátka, pardon, asi jsem to špatně napsala a nejde to z toho pochopit =).. ale nemůžu tedy zatím říct, jaký typ rodiny jsme. Ale budu běžně cestovat MHD, každopádně i autem a chodíme často na výlety - bydlíme ve městě, ale ne v centru…jinak jsem drobná a (aspoň před porodem jsem byla :D ) štíhlá, tedy tahat dvojčatový kočár je problém…bydlíme ve viladomku v 1. patře, tedy nebudeme kočár tahat přes hodně schodů, ale tři schůdky tam jsou - právě si to neumí zatím moc představit. Přijde mi praktické klas. kočárek + šátek, ale ano, může se stát, že nám nebude vyhovovat nošení a potom nevím, co bychom dělali..

rena621
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 07.01.18 14:17

Jak dite zacne vic vazit je prochazka hodne vycerpavajici v nositku.

Káťa19
Echt Kelišová 7695 příspěvků 19 inzerátů 07.01.18 14:22

Urcite dvojkocar, nedolazes si predstavit, jak pak ocenis, ze ti obe deti usnou a ty mas chvilku klid a volne ruce…
Nositko, satek doporucuji take, ale kocar je k nezaplaceni. Ja mam deti od sebe necele dva roky a litovala jsem, ze jsem sourozenecky neporidila :nevim:

lusy.lus
Kecalka 290 příspěvků 07.01.18 14:23

Určitě s dvojcatky dvojkocar. Táhnout kočár s na sobě navázaným batoletem mi přijde daleko horší než táhnout dvojkocar.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 07.01.18 14:25

Valco dela kocarky hodne odlehcene i pro dvojky. Mame klasickej sportak valco a za me super. Nevim jak ty korbicky. Nebo korbicky zasebou nebo i podsebou jsem videla, to sw me ale nelibi teda, jedno dite lezi prakticky v nskupnim kosiku dole :zed: :lol:

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 07.01.18 14:51
@Anonymní píše:
@Tute čekáme dvojčátka, pardon, asi jsem to špatně napsala a nejde to z toho pochopit =).. ale nemůžu tedy zatím říct, jaký typ rodiny jsme. Ale budu běžně cestovat MHD, každopádně i autem a chodíme často na výlety - bydlíme ve městě, ale ne v centru…jinak jsem drobná a (aspoň před porodem jsem byla :D ) štíhlá, tedy tahat dvojčatový kočár je problém…bydlíme ve viladomku v 1. patře, tedy nebudeme kočár tahat přes hodně schodů, ale tři schůdky tam jsou - právě si to neumí zatím moc představit. Přijde mi praktické klas. kočárek + šátek, ale ano, může se stát, že nám nebude vyhovovat nošení a potom nevím, co bychom dělali..

Co silis? Ja mam 17mes. dvojcata. A o nicem jinem nez dvojkocar ani neuvazuj.
1. Tvym cilem bude je sjednotit v rezimu. Jinak neudelas nic. Hlavne ve vyssim veku deti.

2. Dite neni panenka. Co budes delt kdyz bude kocarkove vzhuru a nositkove spat??? To jako nechas to v kocaru jecet? Nebo to v nositku vzbudis?
3. Co kdyz nebude jedno mit rado nositko? To budes mit na tele jen jedno? Bala bych se zarlivosti a citove odcizenosti druheho..
a miliony dalsich veci me napadaji.

My to okoli nerekli. Jen rodine. Koupila sem ma bazaru EW duo. Muz ho jel vyzvednou az sem byla v porodce. To sousedi pak hledeli. Nevedeli ani ze cekame :mrgreen:

Tahani do schodu je problem. Ale to i s mono kocarem. Budes ho muset uvazat na retizek pred domem..

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 07.01.18 14:53

@Včelička992 Bylas rychlejsi :mrgreen:

Včelička992
Závislačka 3421 příspěvků 07.01.18 14:54
@Anonymní píše:

ja jsem taky hodne drobna a stihla a mam ten EW duo, je tezky jako prase, ale zase na vylety uzasny, je spis takovy terenni :palec: to zvladnes po tech trech schodech. My jich mame o par vic, ale zvladnu kocar slozit a dat ho sama i do kufru auta, sice se namakas, ale jde to.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >