Dvou a půl letý syn kaká kde ho napadne

11.10.19 18:34

Dvou a půl letý syn kaká kde ho napadne

Dobrý den, chci se zeptat a možná jsem i zvolila špatný nadpis, ale nevím jak to pojmenovat. Mám dvou a půl letého syna, na malou chodí normálně na záchod bez problémů, ale na velkou to je neskutečný problém. Sedí na záchodě a řve a řve. A pak když ho to chytne, tak to prostě pustí tam kde je. Právě mi dochází trpělivost, už jsem vyzkoušela všechno, i úplatky a furt to nechápe. Takhle bojujeme už půl roku. Vysvětlit si to nenechá to se radši otočí a odejde. Je to katastrofa, vůbec nevím kde jsem udělala chybu. Nevím jak to vysvětlit, ale i kdybych se postravila na hlavu tak on mě nevnímá. Má problémy s komunikací. Nechce téměř mluvit a ani opakovat. Začal chodit do školky a přijde mě, že je to snad horší a horší. Někdy se chová jako zvířátko. Já vím že děti se můžou měnit, ale takhle k horšímu. Když už nám to na záchod šlo suprově, tak je teď týden ve školce a člověk se s ním nedomluví. Už jsem z toho unavená. Všechny děti v okolí bez problémů a ten náš prostě děs. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8993
11.10.19 18:39

Nepomůže na to nic, jen počkat, až to zvládne. Pro děti je to vylučování celkem složitá záležitost, i když nám se to zdá jednoduché. Nech ho prostě být, ať kaká do trenýrek, nos sebou náhradní, vlhčené ubrousky atd. Prostě buď připravená. Navíc pokud má nějakou poruchu komunikace, může to být ještě složitější. Prostě musíš vydržet. U nás to trvalo cca do 4 let, nakonec to přešlo samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 18:56

Moje děťátko právě odkráčelo do tanečních. Ale jako by to bylo včera-věčně koláč ve slipech. Když se náhodou vykakal, kam měl, stálo nás to kindervajco. Nakoupila jsem levné slipy a čekala a čekala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
11.10.19 19:10

@matkabagristy:dance:

My slavíme úspěch teprve teď, synovi jsou 3 roky a 10 měsíců… Takže trpělivost :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
11.10.19 19:11

@Bobinka007
Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 19:52

Pamatuji, ze můj synovec měl v tomto věku stejný problém. S kakáním se nejraději někam schoval, takže se to nedalo uhlídat. Obvykle za křeslo, v koutě za dveře, za závěsem či záclonou, ve špajzu, za sušák s prádlem…chtěl u toho být sám. Ať už to vytlačil do kalhot, nebo si je i sundal, předem nic neřekl, prostě vyhledával soukromí. A kdykoliv ho švagrová vysadila na záchod nebo na nočník, tak řval a řval.. Trvalo to asi rok, upravilo se to samo. Chce to trpělivost, nenutit, netrestat, přejde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7323
11.10.19 20:05

A ve školce chodí/ nechodí na velkou na záchod? Pustí to tam do kalhot nebo si to drží na doma? Někdy stresem z nového (školka) děti udělají krok zpátky ve vývoji…paradoxně. Ale to vědomé zadržování už mi zavání psychikou…čůrá na WC v sedě nebo stojí? Nebojí se třeba sednout na záchod, že se propadne do mísy? Má redukci na WC?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
11.10.19 20:31

@Bobinka007 co zkusit nějakou dětskou knížku, která se ehmmm zabývá velkou potřebou? Např. Víš, co má v plince myš? Makak kaká. Co je to hovínko?

Určitě mají v knihovnách. Přes zvířátka by se mohl dovtípit, že se nemusí bát. Že je to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 22:13

@Saarka_O Taky mě to napadlo, ale on se neumí soustředit na knihy. Vůbec ho to nezajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 22:17

@SIMONA1234 No asi nechodí. Nikdy nic učitelka neříkala. Na WC čůrá ve stoje, ale zvládne i v sedě. A redukci má, bez toho bych ho tam neposadila. On je právě schopnej to držet i týden, až to potom vyleze samo. Trápí mě to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 22:20

@matkabagristy Já ho uplácím autíčkama a někdy kindervajcem. Ale teď jak chodí do školky, tak je hrozně zlobivej a ufňukanej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
12.10.19 07:57

To máš ještě dobré, že chodí aspoň na malou :) Náš malý ještě 2 a půl neměl, ale vesele si čůrá a kaká do trenek. Na záchodě si posedí, ale pak se zvedne a jde udělat potřebu někam do soukromí, pod stůl, za křeslo…Radu nemám, jen pochopení, jak iritující to je. Mám pocit, že pořád jenom peru trenky a tepláky :roll: Chce to jen trpělivost, než jim to v té hlavičce docvakne, dřív nebo později to určitě pochopí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
12.10.19 08:45

Tak u nas velkou potrebu delal syn do slipu az do 2 let a 10 mesicu a pak se to najednou zlomilo.Nic nepomohlo a to jsem za ten pul rok vyzkousela kde co. Pozor na to zadrzovani, v pribuzenstvu takhle zkoncili kvuli zadrzovani az na chirurgii. Ale jak pisete o synovi, tak bych uz se svymi zkusenostmi zpozornela. Kdyz pisete, ze moc nekomunikuje, tak to je jen ze nemluvi nebo taky nerozumi? Ve 2,5 letech by mel rozumet, tak ze kdyz pred nej date obrazky treba destniku, talire, penez a zeptam se, co si vezmes kdyz prsi, z ceho se ji, cim zaplatim v obchode, tak ukaze dobre. Deti casto ve skolce nekakaji vubec. Taky se ve skolce s chovanim drzi dobre a pak si to doma vybiji na maminku, protoze doma se uvolni. Ale jestli zaznamenate nejaky vyrazny a trvaly regres ve vyvoji, tak to neni dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
12.10.19 08:49

Na mě to působí, ze to souvisí s velkou změnou, a to skolkou. Zmiňujes, ze se změnil k horšímu a ze začal chodit do školky. Možná na ru změnu reaguje takhle? Můj syn zacal chodit na velkou zhruba ve třech a půl. Dřív prostě jen do pleny, žádnej nočník, nic. Pak mu to docvaklo a nechal se posadit. Vydrž! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
13.10.19 11:41

A nebude to právě tím, že chce soukromí? Míň to řešit a nechat ho „se záchodem o samotě“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama