Dvouletá dcera bez otce, nezvládám to psychicky

Anonymní
9.10.20 14:12

dvouleta dcera bez otce, nezvladam to psychicky

Ex mě (je mi 33 let) a dceru opustil v cervnu, odešel za jinou slečnou, dvouletá dcera to až teď chápe, denně se na otce ptá a ptá se na něj „táta kde si“, protiže chodíme do školky kde je vetšina tatínků co odvádí děti, totěž na hřišti, tam také potáváme tatínky hrající si s dětmi. Její otec jí vídá cca 1× za 14 dní, vymlouvá se na brigady apod., je jasné že ho teď o čas připravuje nová partnerka. Je mi dcery neskutečně líto, jsem z úplné rodiny, svého tátu mám velmi ráda a je mi nanic z toho že moje dcera toto nezažije. Chybí chlapská pomoc, malá se vzteká, na mě si dovoluje a dělá naschvály, tatínek by ji třeba okřikl a poslechla by ho, jenže s námi žádný muž nebydlí. Navíc mě muž také chybí psychicky i fyzicky, nemám si jej kde najít, nemohu najít práci na zkrácený úvazek a už vůbec nějakého partnera, jsem na rodičovské, v tíživé situaci, ve stresu, výživné od ex (bez soudu, dohodou) samozřejmě nestačí, bydlíme v Praze v pronájmu. :nevim:
Nechci si stále stěžovat, vím, že jsou na tom jiné mámy hůř, ale jsem na prášky ze všeho…chybí peníze, chlap, práce, opora, nemám si s kým promluvit, s malou řeč fakt není. Moji rodiče pomáhají jak můžou (máma je ucitelka v MŠ, takže dětí má přes den dost), ale otce nenahradí nikdo. :nevim: :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
847
9.10.20 14:23

Jak dlouho jsi byla s partnerem?
Je mi to líto, také jsem nezažila otce od mých 9 let, mužský vzor doma žádný, matka věčně utahaná, naštvaná, urobená ale zvládla to.
Držím palce, ať se ta špatná doba přežene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6840
9.10.20 14:27

Autoritu u ditete si ale musis zaridit sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
9.10.20 14:28

Máš nějaké kamaradky? Pokecat si o tom, vybrecet se, třeba by to pomohlo. S penězi, pokud ti přispívá málo, tak se domluvit na vyšší částce nebo pak soudní cestou. Potřebovala bys zkrácený úvazek - v jake obladti, co umíš? Je to těžký, ale uz jen kvůli holčičce to musíš zvládnout a určitě zvládneš! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
9.10.20 14:52

Nebyla by resenim stridava pece? Dcera by mnela muzsky vzor a ty vice casu na praci (vyssi vydelek) a take cas sama pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
9.10.20 15:22

Zkusila bych se dohodnout na stridave peci, jak radi Diesel Daisy. Neznam vasi situaci, ale je to i jeho dite, nemuze nechat vsechno na tobe. I kdyz chapu, ze s nim muze byt tezka domluva, zkus to. Zkus mu bez emoci a vycitani, nastinit, jak je to pro tebe tezke, protoze toho mas hodne a odpocinout si jednou za 14 dni, kdy si ji bere ted on je hodne malo. Ale zkus to opravdu bez vycitek.

Co se chlapa tyce, co treba nejaka Internetova seznamka? Take jsem na ni driv byla. Psala jsem si s par chlapky, nakonec zacala s jednim chodit a byl fajn. Sice to nevyslo, vzala jsem si nakonec nekoho jineho. Ale kdyz tak na to ted koukam, byl to ajťak, byl fajn, stydlivej a nerad se seznamoval. U pocitace si pripadal bezpecne. Takhle to ma plno lidi, kor v tydhle blby dobe s covidem.

Co se dcery tyce, chapu, ze je ti ji lito, ze nema tatu, ale opatrne, s tim dovolovanim si na tebe, aby to nebylo horsi a horsi, cim vic ji toho dovolis, aby se k tobe chovala, tak se to muze stupnovat. Deti jsou v tomhle hodne chapave a zkousi.
Zkus z ni mit kamaradku, nasim detem se treba hodne libi, kdyz s nimi mluvim, jako s kamosema, napr. ze jsme na tom TROCHU stejne. Musi me poslouchat, ale JA take musim poslouchat, ne je, ale POLICAJTY, abych nejezdila rychle, musim poslouchat meho sefa v praci. Nechteli vzit jen to, ze me musi poslouchat, protoze jsem rodic, ale kdyz jsem jim vysvetlila, ze ja take poslouchat a dala priklad, berou to. Syn je starsi, jsou mu 3 roky, ale zas holcicky jsou chapavejsi rychleji :-)

Moc drzim palce, at to zvladnete a brzy najdete nejakeho fajn chlapika, ktery vas bude mit obe moc rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
9.10.20 15:40

Já bych začala z druhého konce. Je něco, co tě v Praze drží? nemohla by ses odstěhovat někam, kde je bydlení levnější, ale zároveň, aby malá nebyla extra daleko od otce? Píšeš, že chodí do školky, tudíž máš hlídání, tak se snaž najít nějakou, alespoň minimální brigádu.
Co se týká vztahu dcera - otec s tím ty nic neuděláš, pokud on nebude chtít. Ono se mu to jednou vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
9.10.20 17:10

Zvazila bych, aspon na prechodnou dobu, se vratit k rodicum. Mam kamaradku, co to tak udělala, ma oporu rodicu, dite hodne prarodice, coz je obohacujici. Tatinek dojizdi pres pul republiky. Opustil je, kamaradka nasledne prodala byt, nic ji tu nedrzelo a odstehovala zpet k rodicum, po case koupila byt v dobre vzdalenosti od nich. Ted uz je rok v praci a ma novou znamost. Nechtej vsechno hned, ale pravidlo je, stastna mama = stastne dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 11:39
@FraDeu píše:
Jak dlouho jsi byla s partnerem?
Je mi to líto, také jsem nezažila otce od mých 9 let, mužský vzor doma žádný, matka věčně utahaná, naštvaná, urobená ale zvládla to.
Držím palce, ať se ta špatná doba přežene.

Měla jsem dítě po půlroce vztahu, hloupá naivka jsem byla.. Celkově jsme spolu byli 3 roky a půl :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 11:41
@suzka1 píše:
Máš nějaké kamaradky? Pokecat si o tom, vybrecet se, třeba by to pomohlo. S penězi, pokud ti přispívá málo, tak se domluvit na vyšší částce nebo pak soudní cestou. Potřebovala bys zkrácený úvazek - v jake obladti, co umíš? Je to těžký, ale uz jen kvůli holčičce to musíš zvládnout a určitě zvládneš! :kytka:

Bohuzel kamarádky nemám, jenom mámu a ségru… S penězi to lepší nebude, ex nechce dávat víc, soud mu nařídí minimum jelikož nepracuje ale pouze privydelava na brigadach :( já dělala celý život asistentku

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 11:43
@janca_ln píše:
Zkusila bych se dohodnout na stridave peci, jak radi Diesel Daisy. Neznam vasi situaci, ale je to i jeho dite, nemuze nechat vsechno na tobe. I kdyz chapu, ze s nim muze byt tezka domluva, zkus to. Zkus mu bez emoci a vycitani, nastinit, jak je to pro tebe tezke, protoze toho mas hodne a odpocinout si jednou za 14 dni, kdy si ji bere ted on je hodne malo. Ale zkus to opravdu bez vycitek.

Co se chlapa tyce, co treba nejaka Internetova seznamka? Take jsem na ni driv byla. Psala jsem si s par chlapky, nakonec zacala s jednim chodit a byl fajn. Sice to nevyslo, vzala jsem si nakonec nekoho jineho. Ale kdyz tak na to ted koukam, byl to ajťak, byl fajn, stydlivej a nerad se seznamoval. U pocitace si pripadal bezpecne. Takhle to ma plno lidi, kor v tydhle blby dobe s covidem.

Co se dcery tyce, chapu, ze je ti ji lito, ze nema tatu, ale opatrne, s tim dovolovanim si na tebe, aby to nebylo horsi a horsi, cim vic ji toho dovolis, aby se k tobe chovala, tak se to muze stupnovat. Deti jsou v tomhle hodne chapave a zkousi.
Zkus z ni mit kamaradku, nasim detem se treba hodne libi, kdyz s nimi mluvim, jako s kamosema, napr. ze jsme na tom TROCHU stejne. Musi me poslouchat, ale JA take musim poslouchat, ne je, ale POLICAJTY, abych nejezdila rychle, musim poslouchat meho sefa v praci. Nechteli vzit jen to, ze me musi poslouchat, protoze jsem rodic, ale kdyz jsem jim vysvetlila, ze ja take poslouchat a dala priklad, berou to. Syn je starsi, jsou mu 3 roky, ale zas holcicky jsou chapavejsi rychleji :-)

Moc drzim palce, at to zvladnete a brzy najdete nejakeho fajn chlapika, ktery vas bude mit obe moc rada.

Stridava moc nejde, ex bydlí daleko od nás a nezvládl by denně malou vozit do školky, navíc on pracuje. Co se týče seznamování, vůbec to neumím, s ex jsem se seznámila na badoo a už nikdy více, jsou tam trosky

• Citovat
  • Nahlásit
6840
10.10.20 11:46
@Anonymní píše:
Stridava moc nejde, ex bydlí daleko od nás a nezvládl by denně malou vozit do školky, navíc on pracuje. Co se týče seznamování, vůbec to neumím, s ex jsem se seznámila na badoo a už nikdy více, jsou tam trosky

Hele to sice vesmes jsou, ale ja tam potkala nejlepsiho chlapa a jsme spolu uz sest let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
10.10.20 12:14

Co zkusit nějakou seznamku?
Nebo jít s malou někam do parku, do kavárny, mezi lidi.. je pravda, že málokterý chlap půjde balit maminku s dítětem, ale třeba budeš mít štěstí a najdeš osamělého tatínka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama