Reklama

Dvouletá dcera nechce jíst ovoce a zeleninu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 15.07.18 18:37
Dvouletá dcera nechce jíst ovoce a zeleninu

Milé maminky, jak už nadpis vypovídá, naše dcera (26m) nejí vůbec ovoce ani zeleninu a neustálý nátlak mojí mamky mě donutil napsat sem :roll: Máte to taky někdo tak? Jediné co z ovoce sní a má ráda je banán a rozmixovanou hrušku nebo jablko s troškou mléčné Hami kaše při dopolední svačině. Přesnídávku občas taky vezme na milost. Se zeleninou je to ale horší. Syrovou nechce vůbec, jednou ochutnala jen papriku a dál ji jíst nechtěla. A když dám vařenou zeleninu do jídla, tak ji většinou vybere (krom hrášku). Polévky taky jíst nechce (vadí jí prostě jak je to voda s něčím, vyjí akorát nudle a maso) :zed:
Ovoce jen tak, že by kousala třeba jablíčko, tak to vůbec. Ani meloun nechce :zed: Já si s tím už hlavu nedělám, protože vím, že násilím to do ní stejně nenacpu, ale mamka straší, že by jí měla udělat Dr. krevní testy, zda jí něco nechybí atd. :roll: Žádné zdrav. problémy ale nemá a nemocná bývá taky zřídka. Mám jí dávat třeba nějaké vitamíny, které by ji dávku zeleniny a ovoce nahradili? A pokud ano, tak jaké (kvalitní)? Předem děkuji za vyjádření.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kaja00
Extra třída :D 13426 příspěvků 15.07.18 18:41

A když ji umixuješ nějaké smoothie, to ti taky nejí?

Malaga
Generální žvanilka 24346 příspěvků 15.07.18 18:41

Myslim, že paprika pro 2leťačku není úplně chutná zelenina…a krémové zeleninové polévky jsi zkoušela?

emma38
Závislačka 3578 příspěvků 15.07.18 18:45

@aneta_ka prosim tě neřeš kraviny na tvou mamku se vykašli ;) moje prostředni neji a nejedla ovoce ani zeleninu…ovoce ji vadilo ze je pry mokré asi myslela jak je stavnate…zeleninu mizive pouze varenou napr v polivce ale žádný kvanta dnes má 15 let a nevypadá ze by stradala…proste je typ co to neji taky na mě vsichni útočili ale pouze do doby nez jsem razantně rekla ze to neji tak at ji to nenuti i ve školce a mela jsem klid ja i ona. nutit nemá smysl… :)

Příspěvek upraven 15.07.18 v 18:47

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 15.07.18 18:45

@Malaga já zkoušela víc druhů zeleniny (okurka, rajčata) ale jedinou papriku chtěla ochutnat, ale tím to haslo. Ani krémové polévky nechce :roll: Ona je hrozně masová, že prostě jak v jídle není maso, tak je radši ohladu :D

Black_Orchids
Závislačka 3823 příspěvků 15.07.18 18:49

A co vy doma? Jíte v rodině běžně ovoce a zeleninu? Na svačinu, jako přílohu.. Deti obvykle napodobují rodiče, zvláště v tomto věku. Ve všem.
Ja osobne deti nikdy do ovoce/zeleniny nenutila. Stačí, když to bylo při každém jídle na stole a my jsme to s manželem jedli.

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 15.07.18 18:54

@Black_Orchids manžel tomu moc nedá, ale já to jím furt. Dcera to vidí, ale nechce. Vadí jí, jak je to ,,mokré" a prostě si to nevezme :D

LLenule111
Závislačka 3218 příspěvků 15.07.18 19:15

U nás 4 leťák jí jen z ovoce jahody, jablka, banány, maliny, borůvky. A ze zeleniny NIC!

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 15.07.18 19:15

Je léto, tak se nechá trhat ovoce přímo, teď je třeba rybíz, možná nějaké pozdější jahody, maliny, boruvky, když si to děti mohou sami utrhnout, tak jim to potom úplně jinak chutná.

Tokara
Ukecaná baba ;) 1572 příspěvků 15.07.18 19:31

U nás tedy ten samý problém se stejně starou dcerkou. Občas nějakou zeleninu v jídle sní (masozel přesnídávky většinou sní) ovoce skoro žádný nejí. Občas banán nebo ovocnou kapsičku. Ale nic jí nenutím. Má ráda všechny mléčné výrobky - sní třeba celý balení eidamu na posezení :lol: ani to , že si to natrhá sama nezabírá, řekne na to leda fuj a nacpe to bráchovi. Ten zase jí vše, miluje ovoce i zeleninu ???? mezi nima žádný rozdíl není, vývoj mají oba stejný, tak to neřeším. Když to řešila tchyně, tak sem odvětila, že bych to začala řešit až v případě, kdy bude dcera častěji nemocná, nebo bude vypadat nemocně. :nevim:

Gortyna
Kecalka 375 příspěvků 15.07.18 19:42

Máš kluk 19m má rád co si na zahradě „ukradne“. Já mám spíš opačný problém, že rajčata jí furt a nejdou vyprat. To jsem odbočila. Spíš mne napadlo vzít jí k někomu kdo má zahradu s ovocem/zeleninou, když uvidí jak to jíte, tak to napodobí. Nebo melouny frčí v létě tak zkusit to

Kajak18
Kecalka 209 příspěvků 15.07.18 20:51

Moje malá nám do dvou let jedla úplně všechno. Spásla nám celou zahradu. Loni jako když utne a žádný ovoce, zeleninu nedá do pusy. Zeleninu do ní dostávám v krémových polévkách do kterých dávám krutony, které miluje, takže s němi sní i polívku. Z ovoce jí max. banán, když má hodně velkej hlad, tak jabko a letošní úspěch je rybíz, který utrhne, rozmačká a olíže si ruce. Už to neřeším.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31669 příspěvků 15.07.18 21:30

U nás měl kluk taky takový období. Za sebe doporučuju nenutit, ať mu to neznechutíš. Prostě dát na talíř a nechat, jestli si vezme. U nás postupně začal znovu ochutnávat a teď, až na pár věcí (ananas, rambutan, durian, žlutý meloun, červená řepa) sní všechno

Elenloth
Závislačka 3805 příspěvků 15.07.18 21:32

Prostřední syn (4,5r) jí jen jablko a banán, jinak nic. Z vařeného jí krémové zeleninové polévky a rajčatové omáčky na těstoviny. Všechny možné druhy ovoce a zeleniny měl v puse přesně jednou. Poprvé a naposled. Když je v koláči ovoce, tak ho taky nechce. Sem tam utrhne malou jahodu, ale jinak všechno nosí bráchovi.
Nepodařilo se mi s tím hnout. Přitom jeho starší brácha má syrové ovoce a zeleninu moc rád, vařené zas tolik ne, to je pravda. Přitom já ovozel jím dost, viděl to od malička i u bráchy. Už to moc neřeším, nabídnu, nechce, OK. Snažím se ho ukecat aby to aspoň ochutnal, ale moc se mi to nedaří.

HankaHK
Závislačka 4395 příspěvků 54 inzerátů 16.07.18 08:55

@aneta_ka mám skoro 5-leťáka, kromě banánu nejí žádnou syrovou zeleninu a ovoce, občas v polévce či zapečené v obědě. Nic s tím nenadělám.
@emma38 a jak jsi to řešila ve škole? Staršímu zabalím na dopoledne pečivo a odpoledne ovoce či zeleninu. Nemám tucha co s mladším. Ráno bude mít pečivo nebo jogurt, dopoledne ve škole pečivo, odpoledne v družině pečivo, večer většinou taky pečivo. :zed: Se z něj stane chodící rohlík

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama