Dvouletá pije UM i přes zákaz

Anonymní
12.2.21 15:56

Dvouleta dopila UM od miminka bez dovoleni

Holky, jsem po tretim porodu. V podstate jsem nekojila (ani po predchozich porodech to nebyla zadna slava).

Ale ted trochu bojuji s dvouletou dcerou. Porad pije rano a vecer UM (a nekdy si ho vyzada revem i v noci..). Driv si ho vyzadovala i po obede, ale to jsem ji zatrhla cca pred 2 mesici s druhymi narozeninami..

Miminko ma 3 mesice a pije uz jen UM. A uz se mi 2× stalo (podruhe ted), ze dcera si nedopite mleko od mimca vzala a odesla si ho vypit do postylky.. Bez dovoleni (parkrat uz na me zkousela, jestli to muze vypit, ale nedovolila jsem ji to dopit, tak se asi bala, ze ji ho vezmu a ukryla se s nim). Snazim se ty lahvicky hned po dokrmeni umyt, at to nevidi. Ale prijde mi to proste divne, proc to dela? Snazim se, at se neciti odstrcena. Hodne ji objimam, venuju se ji.

Snazila jsem se vysvetlit, ze to je miminka a ona to mleko nema pit. Ze ona ma svoje vecer.

Ale asi to moc nechape. Posledne mi nechtela dovolit dodelat mleko (mimco melo vetsi hlad a chtelo vic nez jsem pripravila). Rikala, ze miminko uz dopilo a nema. To rikavam i ja ji, kdyz vecer po dopiti sve lahve nekdy chce dalsi (kdybych ji dala vic, tak se poblinka, to uz mame nekolikrat vyzkousene a i detska rikala, ze ji nemame prepijet UM, kdyz jsem to s ni probirala)..

Miminku jsem dokonce koupila lahvicky zabarvene (dela je Avent), aby byly od tech jejich odlisene (ona ma bez barvy).

Po predchozim porodu jsem to resit nemusela, protoze prvni dite zacalo UM odmitat v cca 18mesicich..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16987
12.2.21 16:03

Pokud to už neplánuješ dát miminu, tak nechápu, proč v tom dopíjení dvouleté bráníš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
12.2.21 16:06

Tak jí to nech dopít ne, vždyť to ničemu nevadí..moje starší taky po miminu dojídala kaši..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20552
12.2.21 16:08

No tka dopije mlíko vždyt to není katastrofa po miminu vypije dva doušky víc nezůstane :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176

A o co ti jako jde??? Malé jsou 2 roky - co po ní chceš? Nedopite mléko bys vylila, ona si ho s chutí dá a ty vyvádíš, že tě 2 letá neposlouchá a nerespektuje?? Nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5795
@Anonymní píše:
Holky, jsem po tretim porodu. V podstate jsem nekojila (ani po predchozich porodech to nebyla zadna slava).

Ale ted trochu bojuji s dvouletou dcerou. Porad pije rano a vecer UM (a nekdy si ho vyzada revem i v noci..). Driv si ho vyzadovala i po obede, ale to jsem ji zatrhla cca pred 2 mesici s druhymi narozeninami..

Miminko ma 3 mesice a pije uz jen UM. A uz se mi 2× stalo (podruhe ted), ze dcera si nedopite mleko od mimca vzala a odesla si ho vypit do postylky.. Bez dovoleni (parkrat uz na me zkousela, jestli to muze vypit, ale nedovolila jsem ji to dopit, tak se asi bala, ze ji ho vezmu a ukryla se s nim). Snazim se ty lahvicky hned po dokrmeni umyt, at to nevidi. Ale prijde mi to proste divne, proc to dela? Snazim se, at se neciti odstrcena. Hodne ji objimam, venuju se ji.

Snazila jsem se vysvetlit, ze to je miminka a ona to mleko nema pit. Ze ona ma svoje vecer.

Ale asi to moc nechape. Posledne mi nechtela dovolit dodelat mleko (mimco melo vetsi hlad a chtelo vic nez jsem pripravila). Rikala, ze miminko uz dopilo a nema. To rikavam i ja ji, kdyz vecer po dopiti sve lahve nekdy chce dalsi (kdybych ji dala vic, tak se poblinka, to uz mame nekolikrat vyzkousene a i detska rikala, ze ji nemame prepijet UM, kdyz jsem to s ni probirala)..

Miminku jsem dokonce koupila lahvicky zabarvene (dela je Avent), aby byly od tech jejich odlisene (ona ma bez barvy).

Po predchozim porodu jsem to resit nemusela, protoze prvni dite zacalo UM odmitat v cca 18mesicich..

Proč ty děti máš, když ti tak lezou na nervy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10694
12.2.21 16:09

A v čem je problém, že chce dvouletá pít UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
12.2.21 16:10

Já nechala mléko dětem tak dlouho než řekly dost (asi ve 2 a půl letech obě děti). Nemyslím, že by jim to mělo nějak uškodit. Já bych jí to teda nějak vysloveně nezakazovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
776
12.2.21 16:15

Problém nedělá malá ale TY. :zed:
Radši vše vyhodit než aby to starší snědla. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
12.2.21 16:16

A co jako jde? Co ti přesně vadí? Vždyť se nic tak strašného neděje. Malá má dva roky, tak těžko bude všechno chápat, tak jak by sis ty představovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Je zajimave, ze bezne se tu pise, jak dvouletak uz UM nepotrebuje a mam ho odbourat. Ale to mi prijde prehnane a normalne a rada ji hodavam (i v noci). To mleko pres den (po obede) jsem zatrhla, protoze mi nechtela obed. Proste se najedla toho mleka. Tak to nechci zase porusit. Uz tak s jejim jidlem bojujeme..

• Citovat
  • Nahlásit
1046

A proč ji ho nenecháš dopít? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36706
12.2.21 16:18

Dvouleté dítě nemá mozek, jen emoce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 16:19

Ja ji mleko davam!!! Ma ho rano a vecer a dostatek (plnou velkou lahev) a i v noci, kdyz chce, dostane.

Ale pres den nedavam. Ona mi pak pres den neji..

• Citovat
  • Nahlásit
21974
12.2.21 16:20

:zed: proč si pořizuješ 3 děti a proč chceš, aby fungovaly na povel jak vojáci? a proč proboha dvouletá nesmí dopít UM? buď jsi troll nebo herodes, připadáš mi jak nějaká macecha, chudák maličká ani se nesmí napít mléka :pocitac:
tak ho raději vylij, twl, ty jsi teda matka roku :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat