Dvouletá furt usíná jen u prsa

Anonymní
26.12.20 23:44

Dvouletá furt usíná jen u prsa

Ahoj holky, chci se zeptat, malé teď byly 2 roky a furt je závislá na prsu přes den několikrát, kdyz odpoledne usíná, bez prsa to nejde. Večerní uspávání taky jen u kojení a trvá to i hodinu a půl… Denně stráví tak 3h jen u kojení. Nějaké rady, jak ji to odnaučit, je to vážně mamanek. Knížku mi ihned zahodi… :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
117
26.12.20 23:47

Nás malý usíná vždy tak, že mi hladí prsa. Bez toho neusne. Naštěstí už nevyžaduje kojení.. Ani i tak mi to leze na nervy 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 23:51

Posledních 14 dní nechce spát ani v postylce, dostala novou, asi 3 týdny super spinkala v ní, 0ak najednou bum a panicky záchvat, že tam nechce být… mě by to nevadilo, kdyby nechtěla každých 20 vteřin měnit a hlavně už mě z toho bolí dost záda, jak musím ležet hodinu a půl na jednom boku, než se jí povede usnout. :(

• Citovat
  • Nahlásit
10104
27.12.20 01:49

Hodinu a pul ne.
Nakojila jsem, nechala napit, podudlat a pak odpojit. Vem si ji do postele, lez s ni a holt to bude treba vydrzet, ona si najde jiny zpusob uklidneni pred usnutim (nejstarsi mi treba zmoulala ucho). Hlavne, abys tam byla s ni.
S vlastni postylkou bych pockala az po odstavu, az se nauci tvrde spat celou noc bez buzeni. Jinak to bude dost opruz.

Jo a ten vecer, mozna davat spat pozdeji, kdyz ji tak dlouho trva usnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
27.12.20 15:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chci se zeptat, malé teď byly 2 roky a furt je závislá na prsu přes den několikrát, kdyz odpoledne usíná, bez prsa to nejde. Večerní uspávání taky jen u kojení a trvá to i hodinu a půl… Denně stráví tak 3h jen u kojení. Nějaké rady, jak ji to odnaučit, je to vážně mamanek. Knížku mi ihned zahodi… :(

Co takhle jí to prostě nedovolit? Zalepte si třeba bradavky a řekněte, že máte bebí a nejde to. Většina dětí to přijme buď bez křiku, nebo ten křik netrvá dlouho… Je to dítě, najde si velmi rychle jiný rituál a bude klid… Jen musíte být ochotná přestat kojit… Taky je možnost, aby začal uspávat otec dítěte, ten prsa nemá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24938
27.12.20 15:22

No jako já mám doma to samé v bleděmodrém, synovi budou za měsíc dva roky. Kojí se průběžně doma, vždycky na polední spaní i na večerní. Spí s námi v posteli. Přijde mi, že teď je hodně blbá doba na změnu. Dvouletá separacka, vzdor, nevím jak tvoje mluví, rozumí, můj teda moc ne, koza umíněná. Pandemie mi překazila plány už na jaře a teď to není lepší. Navíc se bojím, že když nebudu kojit před spaním, přestane přes den spát. Mám doma další dvě děti, školáky, potřebuju kvůli nim režim a po obědě klid. Zvlášť když v podstatě celý rok nechodili do školy.
Já teda ještě počkám, možná až do léta. Až bude mít větší rozum. Nebo až si budu jistá, že je to nutné a vhodná doba.
Už jsem odstavovala dvě děti, tak to není o tom, že bych neměla zkušenosti. Akorát jim bylo 13 a 15 měsíců..Takhle dlouho kojím poprvé. A naposledy. I proto to úplně nehrotim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9010
27.12.20 15:33

No jo no, jak sis to udělala :nevim:. Zlozvyk. Dát napít a spát, žádné podudlávání! Když bude řvát, nevšímat si jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24938
27.12.20 15:37

@Makca87 to nemyslíš vážně.. nevšímat si jí 8o
Kojení není jen pití/ jídlo. Sebrat kojení a zároveň i pozornost je hodně hustý teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9010
27.12.20 15:44
@andelka83 píše:
@Makca87 to nemyslíš vážně.. nevšímat si jí 8o
Kojení není jen pití/ jídlo. Sebrat kojení a zároveň i pozornost je hodně hustý teda.

To myslím vážně! Pozornost je úplně jinačí a to taková, že normální dítě se navečeří, napije, okoupe, umyje si zuby, lehne do postele, přikryje peřinou, přečte se pohádka, dá pusa na dobrou noc, přítulí a odejde se… Zhasne a dítě samo usne… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10104
27.12.20 16:02
@Makca87 píše:
To myslím vážně! Pozornost je úplně jinačí a to taková, že normální dítě se navečeří, napije, okoupe, umyje si zuby, lehne do postele, přikryje peřinou, přečte se pohádka, dá pusa na dobrou noc, přítulí a odejde se… Zhasne a dítě samo usne… :roll:

Ano, takhle to mají děti na škole v přírodě nebo v kojeňáku :roll: .
Doma by to mělo vypadat trošku jinak.

@andelka83 píše:
No jako já mám doma to samé v bleděmodrém, synovi budou za měsíc dva roky. Kojí se průběžně doma, vždycky na polední spaní i na večerní. Spí s námi v posteli. Přijde mi, že teď je hodně blbá doba na změnu. Dvouletá separacka, vzdor, nevím jak tvoje mluví, rozumí, můj teda moc ne, koza umíněná. Pandemie mi překazila plány už na jaře a teď to není lepší. Navíc se bojím, že když nebudu kojit před spaním, přestane přes den spát. Mám doma další dvě děti, školáky, potřebuju kvůli nim režim a po obědě klid. Zvlášť když v podstatě celý rok nechodili do školy.
Já teda ještě počkám, možná až do léta. Až bude mít větší rozum. Nebo až si budu jistá, že je to nutné a vhodná doba.
Už jsem odstavovala dvě děti, tak to není o tom, že bych neměla zkušenosti. Akorát jim bylo 13 a 15 měsíců..Takhle dlouho kojím poprvé. A naposledy. I proto to úplně nehrotim.

Kojila jsem všechny do cca dvou let a vždy jsem věděla, kdy už je čas to utnout. Rozumím ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
27.12.20 16:03

Dvoulete dite uz neni zadny mimino. Kojeni nepotrebuje, jist a pit muze normalne takze bych ji jenom odlozila do postylky, dala pusu na dobrou noc a hotovo. Pokud zacne rvat-ignoruj, rvat chvili vydrzi a potom usne. Maly deti si rychle zvyknou na novy rezim je jenom potreba mit pevnou vuli a neustupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24938
27.12.20 16:12
@Makca87 píše:
To myslím vážně! Pozornost je úplně jinačí a to taková, že normální dítě se navečeří, napije, okoupe, umyje si zuby, lehne do postele, přikryje peřinou, přečte se pohádka, dá pusa na dobrou noc, přítulí a odejde se… Zhasne a dítě samo usne… :roll:

Aha..asi jinej gang :nevim: U nás to tedy takhle nějak funguje, ale u těch školáků, ne u 2 letého batolete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24938
27.12.20 16:15

@MartaLil89 nebo bude řvát hodinu až se poblije, a pak to bude ještě horší s usínáním a s důvěrou v rodiče. :zed: Jinak s poslední větou souhlasím. Děti vycítí jestli jsme rozhodnuté, pevné, přesvědčené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
27.12.20 16:18
@andelka83 píše:
@MartaLil89 nebo bude řvát hodinu až se poblije, a pak to bude ještě horší s usínáním a s důvěrou v rodiče. :zed: Jinak s poslední větou souhlasím. Děti vycítí jestli jsme rozhodnuté, pevné, přesvědčené.

Dvoulete dite rve hodinu jenom protoze nedostalo prso? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24938
27.12.20 16:19

@Lucie_Sx já doufám, že to poznám taky a půjde to. Teď přesvědčená nejsem, takže to nechávám být. Ta doba jednou přijde. U prostředního jsem taky musela počkat, až to tak budu cítit, bála jsem se tedy reakce, ale byla jsem rozhodnutá, a proběhlo to úplně v pohodě, nad očekávání. Každé dítě mi ale spalo a kojila se jinak. Žádný stejný přístup, systém neexistoval. Každé je jiné. I situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat