Dvouletá je malá, jí dost?

1028
16.6.15 20:08

dvouleta je mala, ji dost?

Ahoj, mam dvouletou dceru. Doktorka ji shledava dost drobnou, 84 cm, necelych 12 kg a ptala se me jestli ji dost, resp. normalne. odpovedela jsem ze sice spis min, ale tak nejak v norme, a ted mi to hloda, jestli je jeji jidlo dostatecny.
Po rannim vstavani pije hami mliko, 200 ml, nekdy nedopije.
Pak regulerne snidame, sni maly krajicek chleba s maslem a dzemem, nekdy ne uplne cely.
Kdyz vstava brzy, ma okolo desate svacinu, svaci ruzne veci ale obvykla mnozstvi jsou bud pul bananu, nebo pul jablka, nebo pul ovocneho jogurtu, nebo, pul makovky…kdyz vstava pozde, nesvaci
Obed uz ji vsechno co ja, maso, zeleninu, brambory, testoviny, ryby na vsechny zpusoby, polivky neji, syrovou zeleninu neji. Nevim presne mnozstvi ktery sni, ale kdyz ji jidlo chutna, muze ho byt asi jako kdybych napechovala vetsi sklenicku od vyzivy, nekdy i vic ( kdyz je pecene kure;)
Pred spanim chce mleko z lahvicky ( ostuda;), vyzunkne cca 150 ml.
Odpo svacina zas to co jsem psala dopo, v podstate tocime ruzne druhy ovoce, mlecnych vyrobku a peciva.
K veceri bud zbytek obeda, nebo varena zelenina, nebo krajic chleba se syrem, sunkou, nekdy vejce- sni cele, ale k nemu uz moc chleba ne.
Pred spanim asi 200 ml mleka strihnuteho asi jednou lzici instantni kase.
Sladkosti neji, hodne beha…ja s manzelem oba merime 175, tlusty nejsme, hubeny taky ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2264
16.6.15 20:16

@Rezii Mě se zdá, že jí normálně. Jestli tě to uklidní tak naše dvouletá slečna je taky drobeček-má 10 kg na cm nevím jak je, ale sní pomalu víc jídla než naše čtyřletá-prostě má rychlý metabolismus po tatínkovi a naše doktorka vůbec nic neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
16.6.15 20:18

Malymu budou dva roky za tyden, ma tak 16,5kg a 98cm… ale on je zas odjakziva prerostly… ji obdobne jako vy, jen tedy vetsi porce…
Z okoli vidim, jak nektera batolata jsou velka, nektera drouboucka a vsici zdravi a aktivni… jidelnicek ma mi prijde princezna hezky (ano, lze pridat kalorie ve smyslu do malych porci nacpat vice lustenin, brambor, ryze, maslo, smetanu, tvaroh, maso… ale ne kazdemu to vyhovuje)…
jestli te to hloda, nech udelat jako zaklad trebas krevni obraz (zelezo atd.), jestli bude v pohode, neni co resit :) proste je drobna a za par let se mozna budes divit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2170
16.6.15 20:19

No podle toho co píšeš tak mi nepříjde že jí málo…sice syn jí víc ale taky to je kluk ve 27m měl 94cm a nějakých 14 kg teď má v necelých 3 letech 99cm a 17 kg ale taky my jsme pěkný obříci :oops: 8) neměj strach myslím že jste ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.15 20:19

12kg má můj tříletý syn :) A ani toho nesní tolik jako tvoje dcera. Neřekla bych, že je 12kg na 2 roky málo. Kolik vážila při narození?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
16.6.15 20:22

Ahoj,
Nepřijde mi ze by mala byla nějaká echt mala. Nase cacorka ma 2 r příští měsíc. Měří 88cm a váží cca něco pres 13kg a co vidím děti od kamarádek rekla bych ze je spis o trošku větší. Pro srovnání Písnu nas jidelnicek.
Rano po probuzeni 150ml beba, potom snídaně bud jogurt, Bobík nebo pečivo s necim a zelenina. Svačinka ovocná kapsicka 120ml např, nebo ovoce, zelenina, bábovka apod. Pak klasika oběd, po spánku svaca např. Jogurt, pečivo, apod.
Dal během odpoledne něco udobava Krupka, koláč, rohlík… Kousky. Večer večeře bud zbytek oběda, nebo studena, palacinky atd. A 150 ml beby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
16.6.15 20:24

@PetiteFillette doktorce jde asi spis o vysku, jakoby se snazila zjistit, jestli ma hledat nejaky problem napr. s rustovym hormonem nebo jestli je problem v nedostatecne vyzive- to mi ale prave neprijde. Narozena 46 cm, 3,1 kg. a presne, otazka je, jestli vubec nejaky problem je…trochu to hroti zda se mi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
16.6.15 20:33

Jakmile dite neodpovida tabulkam, je zle. Neter se narodila 45 cm, 2.5 kg. Jakziv byla mala, ve skolce nejmensi, v prvni tride sly videt jen boty a aktovka :-D Strasili, ze rustovy hormon, chteli do ni cosi spat, ze vic jak 150 cm mit nebude. A jejeee - 13 let a holka ma 160 cm a je z ni kus baby a urcite to nekonci :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
16.6.15 20:33

@Rezii hele doktorka moji dceru shledava drobnou i v 7 letech. Ma 18.8 kilo a 119cm..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.15 20:35
@Rezii píše:
@PetiteFillette doktorce jde asi spis o vysku, jakoby se snazila zjistit, jestli ma hledat nejaky problem napr. s rustovym hormonem nebo jestli je problem v nedostatecne vyzive- to mi ale prave neprijde. Narozena 46 cm, 3,1 kg. a presne, otazka je, jestli vubec nejaky problem je…trochu to hroti zda se mi

Myslím, že nedostatečnou výživou to nebude. Mně se zdá, že jí pěkně. Já tenhle problém teď řeším s šestiletou. Taky jí dobře, ve školce si přidává, ale není to nikde vidět. Má 105 cm a 14,5 kilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20675
16.6.15 20:35

To asi není jen o jídle. Moje dítě vždycky vypadalo tak o rok starší. A to se víc jak rok vlastně jen kojila a pak tomu jídlu nikdy moc nedala. Teď jí je tři a půl, má 18 kg a 105 cm, pořád nevím z čeho. Jí vlastně jen ve školce - a to jsou pidi porce, doma jen uďobává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.15 20:39
@Frogie píše:
Jakmile dite neodpovida tabulkam, je zle. Neter se narodila 45 cm, 2.5 kg. Jakziv byla mala, ve skolce nejmensi, v prvni tride sly videt jen boty a aktovka :-D Strasili, ze rustovy hormon, chteli do ni cosi spat, ze vic jak 150 cm mit nebude. A jejeee - 13 let a holka ma 160 cm a je z ni kus baby a urcite to nekonci :-)

Ale někdy tam problém být může. Právě proto se na to dělají vyšetření. Pokud je všechno ok a dítě nemá žádnou nemoc, ale je prostě drobné od přírody, tak do něj nic cpát nebudou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
16.6.15 20:41

Myslim ze je pekna a basti hezky.
jestli ti hloda, pridej nejake jidlo do ruky treba… nejake susenky apod. - ja treba pecu medove pernicky z ruzne mouky, bez cukru…

moje mala ma v 18 mesicich 10,2kg a 79cm. jestli bude mit ve 2 letech tolik jako ma ta tvoje, budu spokojena. ale myslim ze na 12 kg to nedotahneme :-)
nase doktorka spokojena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
16.6.15 20:42

@Antonie Bolavá Vysetreni tehdy nedelali a prasky uz byly napsane. Tehdy bylo rozhodnuto pouze od stolu. Proto se omlouvam ze tu skepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.15 20:44
@Rezii píše:
@PetiteFillette doktorce jde asi spis o vysku, jakoby se snazila zjistit, jestli ma hledat nejaky problem napr. s rustovym hormonem nebo jestli je problem v nedostatecne vyzive- to mi ale prave neprijde. Narozena 46 cm, 3,1 kg. a presne, otazka je, jestli vubec nejaky problem je…trochu to hroti zda se mi

A růstový graf vypadá jak? Pokud se drží ve svojí lajně, tak bych byla klidná :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama