Dvouletá málo spí a budí se

2148
18.3.16 22:30

Dvouletá málo spí a budí se

Ahoj maminky, dvouletá dcera už od ledna nechtěla spát po obědě, ale vždy jsem ji „přemluvila“ a usla aspoň na hodinku. Večer usínala sama v pokojíčku kolem 9 a spala do 7-8 do rána bez toho aniž by mě v noci vyžadovala.
Od února po obědě neusne ani za nic a večer jí musím uspávat kolem 7 a pak se začne budit. Nejprve začala kolem půlnoci, chtěla k nám do ložnice. Rostlo jí 5 zubů najednou a byla po očkování, tak jsem si ji k sobě brala. Ale pak začala dřív a dřív a nyní řve už kolem 9 a chce k nám do ložnice. Zkoušeli jsme po dobrém, po zlém, zuby už jsou venku. Radši by se uřvala, než aby šla normálně spát. No a tak jsme po vzdali a vrátili postýlku do ložnice, už jsem fakt byla rozlámaná z toho spaní s ní. Teď se v 9 vzbudí a už nemůže usnout, prostě tam sebou hází, řve a nechce spát. Co byste dělali? Vzali jí do pokoje hrát a za chvíli zas spát nebo trvat na spaní nebo co? Jsem už fakt naštvaná. Přes den je kolem poledne a k večeru protivná a uřvaná, zřejmě z únavy, ale neusne ani za nic a v noci spí cca 10-11h… a to s ní ještě půl noci trávím. Večerní klid mám asi hodinu…Manžel je naštvaný, že nemáme kdy spolu trávit čas a já tím trpím o to víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4450
18.3.16 23:01

Znám, předně bych chtěla napsat, že manžel nemá být na co naštvaný! Malé dítě není nějaká hračka se strojekm, který bude fungovat, jak mi si budeme přát. Na pořádné vyspání si ještě pár let počkáte.

Nenutila bych k odpolednímu spaní, možná se to u vás dost řeší a dcerka to cítí a teď holt je potřeba nějak přežívat. S menšími, či většími ústupky.

Nám malou ve dvou letech odvezla záchranka s akutní laryngitidou, do té doby taky celkem spokojeně a v klidu spala sama v pokojíčku. Po této události zlom, nastěhovala se nám do postele, měli jsem záda zpřerážené, ale co naděláš, když se ti to nejdůležitější co máš budí hrůzou, že se zase dusí.

No, kolem tří let už zase byla schopná usínat sama, nijak jsem na ni netlačili a spravilo se to.

A to ještě počkej až domů začně tahat školkové bacily, to se teprv nevyspíte a společný čas budete trávit tím, že se budete modlit ať vás nenakzí 100× větší hrůzou. Děcko bude s vámi v posteli poněvadž když ho něco trápí a bolí, tak se rádo choulí u rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
18.3.16 23:11

Také jsem zažila už spoustu těžkých období se spaním u obou dětí, s mladší (21 měsíců)to trvá dodnes. Nikdy nerozsvicuji světlo ani nedávám dítě pryč z postýlky. Když brečí, jsem tam prostě s ní (spím s mladší dcerou, starší chlapec už konečně spí dobře a sám v pokojíčku), pohladím, chytím za ručičku - stejně běsní, ale alespoň je tma a ležím a odpočívám. Světlo podporuje probouzení a hraní určitě taky ke spánku nepřidá. U obou dětí máme uspávací zvuk - chlapec poslouchá před usnutím Pejska a kočičku a holčička hudbu z hracího pejska - to pouštím, když nechce spát. Nakonec se uklidní - podle mě si NESMÍ ZVYKAT NA NOČNÍ SVÍCENÍ A JAKÉKOLI AKTIVITY, KTERÉ NESOUVISÍ SE SPANÍM. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
18.3.16 23:15

Jsou to různá údobí - dcera třeba přes den přestala spát v 16ti měsících a to ještě prořvala půlku nocí - a fungovala celkem v pohodě… Pak zase spát začala a i vnoci to bylo ucházející, pak zas ne a jo a ne… :nevim: Chci jen říci, že to co zažíváte podle mých zkušeností není napořád. Jak dlouho to trvá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2148
18.3.16 23:46

Dik za reakce. Spi spatne od narozeni, kolem roku se srovnala. V prosinci jsme ji dali do pokojicku a ted ji mame zpatky. Problem je i v tom, ze i kdyz se ji po probuzeni snazim uspat, tak to trva treba dve hodiny… manzel dela na tri smeny, takze tim ze vecer vlastne skoro furt uspavam, tak uz se vubec nevidime sami dva. Pres den nam do vseho krici a skace po nas a ani vecer neni klid. Kdyby byla nemocna, tak nicnerikam, ale je zdrava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2148
18.3.16 23:52

Jo a manzela na uspavani „nebere“… vsechno musim ja. Nevyhovime ji ve vsem co vymysli, ale to usinani jo, nez aby 2 hodiny rvala a utikala z postylky za mnou…jo a nyni je od 21:30 vzhuru anejde ji usnout :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
19.3.16 00:52

Já bych si ji vzala do společné postele. Asi to tak zrovna potřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2213
19.3.16 06:35

Zkuste homeopatika pulsatilla. Redeni 30ch 2 kulicky pred spanim :) nam pomohlo ve 2 letech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3244
19.3.16 07:42

Mně se osvědčilo vždy trvat na spánku. Hraní uprostřed noci mi přijde dost kontraproduktivní, dítě se rozdovádí, ty dosavadní třeba dvě hodinky co spalo mu stačí a může být klidně vzhůru polovinu noci. Já vždycky se synem zůstávám v posteli, to radši zpívám, přečtu pohádku, pustím promítačku… ale nikdy ho neberu mimo postel. Ale taky to teď řešíme. 3 letý syn se naučil chodit k nám do postele, mně osobně to nevadí, jsme ráda, když je tma s námi třeba od ranních hodin. Jenže on začal chodit teď třeba už v 11, kdy ještě ani nespíme a to už jsme se rozhodli řešit. Takže už 3 noci se vzbudil těsně předtím, než jsme šli spát a plakal, chtěl za námi, no tak jsme dali půlnoční pohádku atd. a povedlo se. Tak doufám, že to za pár dní pochopí a začne chodit opět až k ránu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
19.3.16 08:10

Kniha Kazde dite muze dobre spat. Doporucuji. Diteti staci 10 hodin nocniho spanku. Mne mala po 2 roce prestavala pres den spat. Nejdriv spala odpoledne treba jednou za tri dny, jenze vecer nechtela usinat, tak jsme zrusili deni spani uplne. Zda se mi, ze davas malou spat zbytecne brzo. Me mala chodila spat v 8 a vstavala kolem 6-7. Spoustu maminek kolem 2 roku davalo dite spat treba v 9, kdyz spalo ve dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2148
19.3.16 10:22

No ja mam kolem sebe same lidi, co jim deti v tomto veku spi 19-7 apod… tak ted nevim, zda lzou jak mi vsichni pisete ze je to nornalni :nevim: Ja tedy zkusim dat ji spat pozdeji. Ale porad se mi nezda ze tak male dite, co jeste v lednu spalo 13h, ted spi 10… ale asi s tim nic nenadelam… na tu knihu uz je asi pozde ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
19.3.16 10:40

Dcera chodí spát od 22 do cca 9, přes den vůbec. Ale podle mě je fuk, jestli dítě chodí spát v 19 nebo 23, pokud se vyspí. Někomu stačí 10 hodin, jinému dítěti 13 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
30.3.16 20:07

Ahoj, mam podobnou situaci.Memu synovi je 30mes. Vstavame 6krat do rana, den co den.Uz nevim jak na nej, jak si poradit.Spi semnou v posteli, dat ho do sve postylky..katastrofa..ubehala bych se k nemu a nespali bychom uz vubec. Poradi nekdo jak na tuto situaci? :think: Sarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
8.4.16 12:56

dvouletá málo spí a budí se

Ahoj, mám dceru 28 M. Usíná sama v postýlce a v noci chodí k nám - to nám nevadí, rádi se tulíme :lol:. Ale v noci se budí asi 100×. Dříve to bylo mléko - to jsme odbourali- uf. Teď to je „prikrejt“, odkope se a zase " prikrejt". Je to trošku despota od narození

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
17.5.16 20:25

Obe dcery uz od 18m pres den nespi. Usina okolo pul 8 vstava po 6 hodine, kdyz usne v aute usina v 10 vecer vstava stejne. Starsi byla jeste horsi. Ano taky mam okolo deti, ktere ve stejne veku vstavaji v 8 po 2 hofiny spi a v 19 uz zase chrni a celou noc ne jako mala, ze se x krat budi, ale js to stesti nemam. Asi bych si k ni dala do pokojicku chvili matraci a byla tam s ni, aby si tam zvykla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama