Dvouletá "mluví" se zavřenou pusou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aristolochia
Kecalka 202 příspěvků 8 inzerátů 22.01.17 22:07
Dvouletá "mluví" se zavřenou pusou

Sice jsem tu před pár měsíci podobnou diskuzi zakládala, ale od té doby se to u nás téměř nepohnulo. O nemluvících dvouletých dětech je tu diskuzí hodně, ráda bych se ale zeptala, zda je tu někdo, komu dítě také mluvilo tímto způsobem a kdy začalo normálně mluvit. Dcera jakoby napodobuje melodii a rytmus slova se zavřenou pusou. Normálně řekne jen 4 slova (máma, táta, bába, pápá). Neumí jinou samohlásku než A a neumí ani zvuky zvířat (resp. je tělá tak, že to poznám jen já, ale jiné slabiky než ma, ta, ba, pa prostě neřekne. Zajímavé je, že např. umí říct Š, ale šáša neřekne.
Jinak je šikovná, rozumí dobře několik měsíců je bez plínek, od 18 měsíců zná všechny barvy, hodně čteme, plno říkadel a pohádek zná skoro nazpaměť (doplňuje vynechaná slova), kolikrát mě až překvapí, že jí něco přečtu třeba dvakrát a ona si to pamatuje i po několika týdnech.

Reakce:

stinga
Závislačka 4203 příspěvků 6 inzerátů 22.01.17 22:14

@Aristolochia no a jak teda doplňuje vynechaná slova z pohádek?

Aristolochia
Kecalka 202 příspěvků 8 inzerátů 22.01.17 22:34

@stinga Zabrouká to slovo se zavřenou pusou (jakoby naznačí příslušný počet slabik)

Billi
Nadpozemská drbna 25881 příspěvků 23.01.17 08:21

@Aristolochia syn to dělal a částečně ještě dělá (je mu 2,5 roku). Měl a má to jak popisuješ. Umí vyslovit málo hlásek a mluvil se zavřenou pusou, kdy ale skvěle trefil intonaci a počet slabik.
My si mysleli, že to je dudlíkem. Měl hodně dlouho dudlík přes den. Já ho napomínala, aby mluvil a otevíral u toho pusu. Jednu dobu to vypadalo tak, že vydával stejné skřeky, ale s otevřenou pusou.
Teď už na mluvení pusu otevírá (zůstalo to jen na zvuk kachny).

Aristolochia
Kecalka 202 příspěvků 8 inzerátů 23.01.17 10:01

@Billi Jo, tak to je přesný, když jí řekneme, ať mluví s otevřenou pusou, tak ji otevře dokořán a dělá to samý :D
Tak to mě uklidnilo, že je naděje, že by za půl roku mohla mluvit normálně :)
Jinak dudlíkem to asi není, dcera ho nemá (ale má zase prso a visí na něm každou chvíli, tak mi všichni říkají, že to má z toho :D )
A kdy začal váš syn mluvit normálně a bylo to postupné, nebo to přišlo najednou?

Billi
Nadpozemská drbna 25881 příspěvků 23.01.17 10:47

@Aristolochia on nemluví, ale už na těch 20 slov, co umí, otevírá pusu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >