Reklama

Dvouletá neustále brečí a kňourá. Je to horor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milackova84
Stálice 84 příspěvků 03.02.18 13:29
Dvouletá neustále brečí a kňourá...je to horor

Ahoj, vím, že pro většinu je to asi divné, ale mě teda šíleně štve jak moje dcera (2roky) je taková pořád ubulená a ukňouraná, a s věkem je to horší a horší. Už se nemůžu od ní ani zvednout, že se jdu třeba napít, hned se zvedne a začne hysterčit, nebo jdu vařit, tak to je peklo, jím a ona hysterčí a prostě takhle jedeme u všeho a za celý den už toho mám dost…už to moc nedávám a pak mě mrzí, že na ní furt řvu, v noci je to taky šílený, kolem půlnoci jde spát ke mě, ale pak skoro nespím, je hrozná, furt kope a mele se a už jsem několikrát dostala kopanec do obličeje a teď jsem těhotná tak i do břicha a furt se budím a kreju se nebo jí narovnávám atd a ráno se vzbudíme, já jdu na záchod a ona začne hysterčit a to jsme jen pořád spolu, je tedy pořád nemocná, každý měsíc už od srpna, tak jestli to není tím, nějak si už lezeme na nervy. Nejí, nepije, nechce chodit na nočník, prostě je jak mimino a ještě k tomu furt brečí, holky já vím, že jsem horzná, ale mám toho plný zuby, po dobrém to nešlo, po zlém taky ne a už nevím. S přítelem se teď kvůli ní pořád hádáme a je to ještě větší stres, už si nevím rady, je chyba ve mě nebo já nevím…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 3270 příspěvků 03.02.18 13:33

Syn (2r) ma ted take knouravou a hysteraky kazdou chvili kvuli necemu. Rostou mu zuby, tak mozna je to tim, ale mozna je to jen takove obdobi. Vsichni rikaji, ze do 3 let to prejde :-)

Sama moc neporadim, co s tim, uz me to take vycerpava, ale u nas docela pomaha, kdyz jdeme na hriste. Jsou tam deti a celkem se zabavi. Pak jdeme treba do cukrarny na zmrzku, nekam na obed. Hlavne nebyt doma…

Spolecne spani v posteli jsem zrusila asi pred 2 mesici, probrecel 1noc, trochu par dalsich a ted spi celou noc u sebe v postylce v loznici. Moc mi to pomohlo…

anupati
Kelišová 5726 příspěvků 5 inzerátů 03.02.18 13:37

@milackova84 Těžko říct, jak to u vás vygradovalo, taky by mi popis lezl na nervy… A jak reaguje, když je s někým jiným? S tatínkem, babičkou a ty u toho nejsi? Tím bych rozhodně začla a pravidelně, pokud to neděláš. Ta přesycenost navzájem může být. Taky bych zkusila nějakou alternativu trošku - Bachovy esence/Moravské květy na míru, kineziologii. Rozhodně pozitivně motivovat, za každou situaci bez kňourání pochválit. Zkus namotivovat na nějakou činnost: Třeba než se vrátím z wc, namaluj mi tady obrázek. Ukážeme ho odpoledne tátovi apod. Snaž se být co nejklidnější, ale důsledná. Pokud řekneš, že jdeš na wc a ona ječí, že prostě jdi. Snaž se neukázat, že tě to vytáčí a že kvůli tomu měníš své plány. Max. jí ukázat důsledek… když tak pláčeš, tak nemůžeme jít ven na hřiště, rušili bychom ostatní.

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2226 příspěvků 03.02.18 13:39

@milackova84 s tim spolecnym spanim to zneuzivam, malyho si beru, ale jasne mu reknu, ze bude hodny, kdyz ne vratim ho zpet, vetsinou je zlatej a spinka, ale jednou si nedal rict, sel zpet a rval tam asi tri minuty pak usnul, ale dalsi noc sel k nam a uz od ty doby je zlatej, odpoustim vse, kdyz je nemocny, to jsme i mi prece protivny i sami sobe. :think: Kazdy dite je jiny :( ale kazde zlobive vetsinou chce pozornost, zkus ji brat jako partacku, sver ji nejake ukoly, odmenuj za uspechy i neuspechy… malej taky vztekloun, ale kdyz ho ve vsem podporim ujistim, ze to zvladne, byva hodnejsi nez kdyz mam den co kricim nebo zvysuju hlas. Taky pomaha kdyz je jen s tatinkem, to si me pak vazi a hladi me a pusinkuje, kdyz prijde… hodne napodobuje, chce to fakt klid a hadat se jen, kdyz to mala nevidi, je mozny, ze se o tebe boji, kdyz se hadate a pak te nechce mit z oci… do deti nevidis, ale klid mezi vami muze taky udelat zasadni zmenu v chovani ditete… preju ti at je tohle obdobi co nejrychleji pryc a ty si uzicas holcicky :hug:

Petule030
Kelišová 5739 příspěvků 1 inzerát 03.02.18 13:42

Jak dlouho to trvá? Taky bych řekla, že to třeba bude jen takové období. Ideálně vyrazte někam ven, na návštěvu, do herny či na bazén. Vidím to sama, že být jen doma je nejhorší při takových náladách.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2115 příspěvků 03.02.18 13:43

@anupati Presne, taky me napadlo, jestli je ji ochotnej malou nekdo obcas pohlidat, jestli ji to vubec napadlo si o to rict, kdyz pise, ze je s malou porad sama. Ve 2 letech už by to male jen prospělo, kdyby ji vzal ven tatinek nebo babicka, prip. pohlidali u nich doma a mama sla nekam na kafe, zacvicit si, k holici apod. Takhle je to akorat ponorka, a bude hur - oni to na nas mamy zkousi vic nez si dovoli na jine…

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 03.02.18 13:46

Mám doma obdobnou příšeru. A teď co má mladší ségru je to ještě horší :pocitac:
U nás pomohlo posílat do pokoje s tím, že to poslouchat nebudu. Ono když nemá posluchače, tak neřve. Společné spaní jsem zrušila, když někdy přijde v noci tak u nás spí. Ale jen někdy a většinou jí pak stejně odnesou zpět do její postele.
Chce to vydržet a vyzjistit proč a co je spouštěč.

anupati
Kelišová 5726 příspěvků 5 inzerátů 03.02.18 13:48
@Jahudka82 píše:
@anupati Presne, taky me napadlo, jestli je ji ochotnej malou nekdo obcas pohlidat, jestli ji to vubec napadlo si o to rict, kdyz pise, ze je s malou porad sama. Ve 2 letech už by to male jen prospělo, kdyby ji vzal ven tatinek nebo babicka, prip. pohlidali u nich doma a mama sla nekam na kafe, zacvicit si, k holici apod. Takhle je to akorat ponorka, a bude hur - oni to na nas mamy zkousi vic nez si dovoli na jine…
Souhlas a obzvlášť s tím vytučněným. Dokonce už je na to i studie, jsem někde četla, že děti se nejhůře chovají v přítomnosti matky. Je to přirozené, no, největší jistota, na které se testuje…

anupati
Kelišová 5726 příspěvků 5 inzerátů 03.02.18 13:51
@Netopirek píše:
Mám doma obdobnou příšeru. A teď co má mladší ségru je to ještě horší :pocitac:
U nás pomohlo posílat do pokoje s tím, že to poslouchat nebudu. Ono když nemá posluchače, tak neřve. Společné spaní jsem zrušila, když někdy přijde v noci tak u nás spí. Ale jen někdy a většinou jí pak stejně odnesou zpět do její postele.
Chce to vydržet a vyzjistit proč a co je spouštěč.

To jsem taky zkoušela, vydržela i hodinu, jsem na to neměla nervy (asi ani sousedi :oops: ). Naštěstí to odeznělo docela rychle a nejvíc pomáhá domluvit se.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 03.02.18 13:57
@anupati píše:
To jsem taky zkoušela, vydržela i hodinu, jsem na to neměla nervy (asi ani sousedi :oops: ). Naštěstí to odeznělo docela rychle a nejvíc pomáhá domluvit se.

Se starší jsem se na všem domluvila. Ale mladší :zed: jak není po jejím je řev. A ustupovat jí, to je cesta do záhuby. Já doufám, že jí to přejde. Už teď je to lepší. Scény jsou kratší a kolikrát i docela tišší.

Jsem zvědavá jak na tom budeme se třetí :mrgreen:

nini77
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 10 inzerátů 03.02.18 13:57

@Limi123 jak se ti podařilo zrušit to spaní? Asi to nebude platit paušálně, ale za každou radu budu vděčná. Syn se budí co dvě hodiny. Po pulnoci chodím spát k nemu, protože se mi nechce courat k němu až do rána a chci se vyspat. Taky bych brala klidnou noc. Musím se učit a na to mám čas jen když spí.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 03.02.18 13:59

@nini77 já použila Estvillovu metodu. Tři večery a klid

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2115 příspěvků 03.02.18 14:06

@anupati Jj,nas malej taky zlobi vic doma nebo se mnou venku, nez u babicek nebo na výletě, prochazce s tatou, to posloucha jako hodinky…kdyz jedeme na výlet vsichni, po par metrech zacne delat kraviny nebo knourat ze ho boli nozicky a veset se na me…na zabiti ;)

anupati
Kelišová 5726 příspěvků 5 inzerátů 03.02.18 14:08
@Netopirek píše:
Se starší jsem se na všem domluvila. Ale mladší :zed: jak není po jejím je řev. A ustupovat jí, to je cesta do záhuby. Já doufám, že jí to přejde. Už teď je to lepší. Scény jsou kratší a kolikrát i docela tišší.Jsem zvědavá jak na tom budeme se třetí :mrgreen:

Souhlas, z dlouhodobého hlediska je ustupování cesta do pekel. Jednou jsem to řešila v poradně a tam mi řekla, že je důležité správně stanovit hranice. Že když má kolem sebe dítě dost prostoru, ve kterém se může volně pohybovat, tak na ty hranice třeba ani nemusí narážet nebo jen občas, ale že když má metr x metr, tak je jasné, že je to neustále…ať si zvážím, co opravdu chci dodržovat a na čem jsem ochotna se domluvit. Tehdy jsem si uvědomila, že moc prosotoru kolem sebe dcera nemá… :oops: A obdivuji tě, že to chceš procházet po třetí :palec: Já mít každou z holek jen ji…tak pohoda, ale spolu jsou místy na zabití…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 03.02.18 14:10

@milackova84 jsem si naprosto jistá, ze chyba neni ani v tobe, a i v dceři. Chyba je v komunikaci. Ona s tebou komunikuje způsobem, kterýmu ty nerozumíš. A ty stejne tak, ona nerozumí tobe. Velmi vřele doporucuju zkouknout neco z nevychova.cz - Podcasty, články, videa, hodne toho je k dispozici zdarma. Určitě to neni samospasne a ne vzdy jejich přístupy funguji stopro na vsechny deti a situace. Ale me pochopeni některých věci ohromně pomohlo…můj první syn je od malička hodne suvereni hlavička, vyžaduje konstantní život bez velkých změn, na něčem trvá az pedantsky. A prave nevychova mi dost pomohla nezbláznit se.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >