Dvouleťák nechce plyšáka po vyprání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 18:07
Dvouletak nechce plysaka po vyprani

Ahoj holky, mam takovy zvlastni dotat. Syn ma, nebo alespon mel, sveho oblibeneho medvidka. Kazdou noc usinal a drzel ho v naruci, a to uz od roka. Rano ho bral s sebou ke snidani, pres den ven, krmil ho, tancil s nim atd., proste nejlepsi kamarad… A dnes ho rano zacal strkat do pracky. Pravda, meda uz to potrevoval, tak jsem se syna nekolikrat zeptala, jestli ho opravdu che vyprat. A on ze jo, aby byl meda cisty. No… Zapla jsem pracku a syn hruzu v ocich, ze pry meda dela bum… Celou pulhodinu stal u pracky a koukal na nej. Pak jsme ho dali ususit na topeni a v poledne uz byl proschly, stejny jako predtim, jen s cistsim cumackem. Jenze syn na nej od te doby nechce ani sahnout. Dala jsem mu ho do postylky na spani po obede a poprve po roce usnul bez nej, odsoupl ho na okraj postylky :(. Co myslite ze se mohlo stat? Docela me ta situace mrzi, nevim co jsem zkazila…

Reakce:
unuděná
Kelišová 6963 příspěvků 08.03.19 18:15

Myslím, že to je úplně normální, dcera taky byla zděšená, když jsem jejího oblíbeného kocoura s bílý bříškem vyprala a byl pak takovej rozčepejřenej :mrgreen: Nakonec jsme to ukecali, že byl v lázních a teď ho musí ještě učesat. Pak ho vzala zase na milost. Ale nemám teda zkušenost s takovou velkou fixací na jednoho plyšáka. U nás vždy jeden vydrží týden, dva a pak se třeba přesune k jinému. A syn, tak ten vůbec plyšáky nezaregistroval za svých 6,5 let života :P

Ale to, že ho odstrkuje bych využila, ono možná bude lepší, když nebude takto vázán na jednu hračku. Moje ségra měla třeba do 4 let jednoho pejska a ten už tedy byl faaaakt šílenej a odnaučování veliké drama. Takže i to nevyčítej a spíš děkuj za dobrou souhru okolností ;)

Levandulina
Kelišová 6465 příspěvků 21 inzerátů 08.03.19 18:16

Možná už mu nevoní tak jako předtím. …

Billi
Nadpozemská drbna 26039 příspěvků 08.03.19 18:30

@unuděná já zase učila na jednoho plyšáka, jinak si byl uprostřed výletu (noci) schopný vzpomenout, že chce jiného. Teď má rok jednoho a je to úleva, že hlídám jednoho plyšáka.

Zakladatelko, zkus počkat do zítra, třeba se musí vyspat, získat zpatky vůni. Jinak doporučuji dělat očistnou kuru přes noc. Vcera jsem prala plyšáka a obrecel to. Když je možnost, tak dávám do pračky, když syn spí a hned prozenu i sušičkou.
Jinak se starším mám zkušenost, že ve 2 letech odhodil medvěda a přeučil se na osla a toho má v posteli dodnes.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 18:31

@unuděná Dekuju za odpoved :). Jako on si hraje i s jinyma hrackama, ale co se plysaku tyce, tohle.je proste top, ten slouzi k tuleni a k peci - mel ho jak domaciho mazlicka mi prislo :). Ale zase ne ze by bylo vzdy nezbytne nutny ho mit s sebou, to ne. Jen to proste byla oblibena tulici hracka. Je mi lito ze jsem ho o ni pripravila :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 18:33

Ostatnim taky dekuju za rady. To s tou vuni je dost mozne, je z neho ted citit ten praci gel :(. Zkusim soupnout za okno asi :D

Jinak, ja planovala prat az u toho malej nebude… Ale on ho do te pracky chtel sam dat, tak jsem vyhovela no…

Káťa19
Extra třída :D 11033 příspěvků 18 inzerátů 08.03.19 20:05

Taky bych rekla,ze mu nevoni, me treba prasek nebo gel vylozene smrdi, ja uz nesnesu na sobe navonene pradlo. A pokud je to hracka na mazleni,tak to se nedivim :) .
Nechala bych ho poradne vyvetrat a pak v posteli aby se mu zas vratila spravna vune.

cverunka
Závislačka 2875 příspěvků 08.03.19 20:47

Starší dcera má oblíbeného usínáčka doteď, je jí 6 :mrgreen: Teď už to tolik neprožívá, ale když byla menší, musela jsem ho prát na tajňačku. Kdyby ho viděla točit v pračce zešílela by. Musela jsem ho prát tak, aby nevoněl aviváží, či práškem a tajně ho sušit, aby neviděla, že je mokrý. No jak u Chocholouška.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1510 příspěvků 08.03.19 21:05

Tak já napíšu jak jsme to s plyšáky měli my. Nejstarší syn byl také hodně fixovaný na jednoho plyšáka. Měl ho od narození, ale začalo to až v roce, když jsem mu sebrala dudlík, cucal mu stále čumák, občas jsem ho vyprala, to mu nevadilo, ale časem už byl opravdu nechutný a vyprání nepomáhalo, tak jsem sehnala plyšáka podobného, vyměnila jsem ho u prání, syn ho sám dál do pračky, pak jsem ho nenápadně vyměnila a pak byl v sušičce krásný voňavý plyšák, no a syn mi na to nepřišel, od té doby mu čumák už ale necucal. Výměnu jsem poté udělala ještě dvakrát, dokonce jsem jednoho i ušila, když jsem ho nemohla sehnat. Časem přibral ještě jednoho oblíbence, takže měl dva. Je mu šest a půl, plyšáky už dost střídá,dále občas si vzpomene a vytáhne je ještě. Jednou mu to buďme muset říct, jak jsme ho klamali, asi nám to neodpustí…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 21:15

Noo…možná to chtělo prát bez pracího prostředku. Já nesnáším navoněné prádlo, ideál je pro mě prádlo bez jakéhokoli výraznějšího zápachu. Být tebou, tak si dám plyšáka na noc k sobě do postele, aby načichnul tebou, snad to bude trošku lepší.

fia80
Závislačka 3134 příspěvků 08.03.19 22:01

Nebo si syn řekl, že si s ním nebude hrát, aby ho zase neušpinil a nemusel ho dávat do pračky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 22:01

Holky, dekuju za napady a zkusenosti. S tim pranim, ja mela taky v planu udelat to tajne, ale on ho do te pracky strkal a vylozene chtel, abych ho vyprala. Jeste jsem se nekolikrat ptala, jestli opravdu chce… Uvidim, pred spanim mu porad kapal do nosu a daval ho vysmrkat, tak mozna ma pocit, ze je meda nemocnej? :D Nevim… Ale aspon se ho uz dotkl… Tak uvidim az usne, jestli zase budou lezet spolu, nebo bude porad odhozeny stranou :)

Káťa19
Extra třída :D 11033 příspěvků 18 inzerátů 08.03.19 22:04

@Adelka951 vzdyt mu to rikat nemusis, proc?  ;)

Váš příspěvek
Reklama