Dvouleťák po změně času vstává v 5

275
29.10.20 07:38

Dvouleťák po změně času vstává v 5

Dobré ráno, jak se vaše děti srovnaly se změnou času? Náš skoro dvouletý před změnou vstával ráno mezi 6.30 a 7, odpoledne usínal mezi 13-14, vstával mezi 15-16 a večer usínal nejpozději ve 20.30 hodin. Teď je to katastrofa. Ráno teď vstává od změny času nejpozději v 6, ale dneska třeba už v 5. Neudržíme ho ani v naší posteli, má energie na rozdávání a rovnou si jde prostě hrát s autama atd. Odpolední spánek zůstal stejně, usíná mezi 13-14 a vstává mezi 15-16, ale večer teď usíná až třeba v 21.30 hodin. Zdá se mi, že ráno si jede pořád podle svého starého času, ale večer zas podle nového. Zkoušela jsem ho odpoledne vzbudit nejpozději v ty 3, ale celé odpoledne byl na zabití jak se neprobudil sám od sebe a stejně večer usnul pozdě. Jste na tom teď někdo podobně? Pomohlo vám něco? Bez ohledu na změnu času už jsem i uvažovala o zrušení odpoledního spánku, aby usínal večer dřív, ale teď jak vstává v 6, tak z toho mam hrůzu, že to do večera nevydrží a odpadne třeba už v 18 a ráno bude stejně vstávat brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
275
29.10.20 07:42

Než jsem to stihla sepsat, tak se založila vedle podobná diskuse. Tak snad to nevadí, evidentně je nás víc s podobným problémem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3996
29.10.20 07:43

Me 2 leta taky vstava brzo, ale zaleze si k nam do loznice a kouka na pohadky. Trajdat ji nedovolim, chci aby se vyspala starsi dcera. Takze me to nejak neva, jsem zvykla. Odpoledne spi 12-16 a vecer 19:30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
29.10.20 07:48

Jak jsem spala vedle, moje děti teď taky vstávají v pět. Mě to, ale moc nevadí, udělám snídani a sobě půllitr kafe, pustím pohádky a mám čas na emimino :D
Mám dvouleťáka a sedmiletého :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13679
29.10.20 07:50

Děti to zvládají dobře, zato já se obvykle budím ve 4, jen dneska výjimečně už ve 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
29.10.20 07:50

Mám dítě mladšího školního věku, které ještě teď spí. Do školy vstávat nemusí, protože je domškolák. Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek má na efektivitu, i kvalitu, výuky velký vliv, i když teď jsou jako že ty prázdniny, na které my moc nehrajeme. Menší děti vstávají všeobecně poměrně brzy, takže věřím, že to problém je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1485
29.10.20 08:39

@gulas.medovy no ale když má domskolu tak musí mít taky nějakým režim ne? Můj ma normální školu a i ted když je volno ho budim tak nějak normálně. V pondělí zase začína distanční vyuka takze…
Pak mám skoro 3 leteho Který taky vstaval brzy po změně ale během 3 dnů se to zajelo zpět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
29.10.20 08:46

Před změnou vstaval v 6 a teď 7-7.30 já si vůbec nestezuju :lol: spát chodí jako vždy 20.30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
29.10.20 09:05
@luckaa85 píše:
@gulas.medovy no ale když má domskolu tak musí mít taky nějakým režim ne? Můj ma normální školu a i ted když je volno ho budim tak nějak normálně. V pondělí zase začína distanční vyuka takze…
Pak mám skoro 3 leteho Který taky vstaval brzy po změně ale během 3 dnů se to zajelo zpět

Jo, jenže většina domškoláků se sejde s rodiči v kuchyni okolo deváté a teprve se začíná snídat. S výukou se začíná okolo desáté. Navíc individuální výuka je mnohem efektivnější. Ve škole děti zbytečně prosedí spoustu času, který by se dal využít i jinak, například k sebeřízenému vzdělávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
29.10.20 09:08
@luckaa85 píše:
Pak mám skoro 3 leteho Který taky vstaval brzy po změně ale během 3 dnů se to zajelo zpět

Brzké vstávání lidskému mozku spíše škodí, ale chápu, že nemáš možnost volby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
29.10.20 09:47

Ahoj, přesně to teď taky řeším. V 5 ječí v postýlce a je náramně vyspalá!
Abych toho neměla málo, tak sem si hrdinka pořídila druhé dítě, kterému je měsíc, takže asi umru ne nedostatek spánku za chvíli.
Doufam, ze se nám ty děti brzy srovnají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
29.10.20 10:08
@scentini píše:
Me 2 leta taky vstava brzo, ale zaleze si k nam do loznice a kouka na pohadky. Trajdat ji nedovolim, chci aby se vyspala starsi dcera. Takze me to nejak neva, jsem zvykla. Odpoledne spi 12-16 a vecer 19:30.

Jak to jako děláš, že ti spí odpoledne 4 hodiny a pak usne normálně v 19.30? 8o :potlesk: závist teda!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
29.10.20 10:11

Jako samozřejmě jsem čekala, že po změně času to bude jinak, ale zároveň jsem doufala, že se po pár dnech srovná, ale už je to týden a jsem mrtvá. V noci se pořád ještě budí a v 5 má vyspano :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32252
29.10.20 10:55
@gulas.medovy píše:
Brzké vstávání lidskému mozku spíše škodí, ale chápu, že nemáš možnost volby.

Ja jsem zase četla, že škodí pozdní usínání a pozdní vstávání. Zadne dítě by nemělo až do ukončení růstu usínat po 22.hodine, i z hlediska produkce hormonů. A taky ještě záleží, jak je člověk od přírody naprogramován, jestli skrivan nebo sova. Pro mě začínat s něčím v 10 už je pozdě, ráno jsem nejaktivnější a stihnu hroznou spoustu práce a je jedno jestli okolo domácnosti nebo studia(dálkové v dospělosti). Některé moje děti to mají stejne, vyloženě sovu, které by vyhovoval pozdější začátek vyučování, máme jednu, ostatní jsme skrivani a nejefektivněji pracujeme ráno. Snídat až v 9 bych taky umírala hlady. My skoro všichni dobře snidame hned po probuzení, dopolední svačiny nevedeme, v půl dvanácté oběd.

To, co jsi napsala, neplatí obecně. Souhlas s tím, že by, se dítě mělo dosyta vyspat, jak potřebuje a hlavně jak odpovídá jeho nastavení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1485
29.10.20 11:37

@gulas.medovy okolo 10? U nas škola začíná v 7.15 a jsem rada. Dite je i s družinou doma ve dvě nejdyl a pak muže byt ještě na hřišti. Jak bude pak takove dite vstavat třeba do prace až bude dospěly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama