Dvouleté batole a jeho chování - co byste dělali?

1.12.19 11:01

Dvouleté batole a jeho chování - co byste dělali?

Ahoj,
už jsem dost zoufalá, proto píšu sem. Máme problém s naším synem. Od narození dráždivý, hyperexcitabilni syndrom, dokonce i pár záchvatů (vyšetřen, epilepsie to prý není, už se neopakovalo). Vždycky měl intenzivní a přepjaté reakce, problémy s krmením, hypersenzitivní, ale taky i veselé dítě, co krasně interagovalo s okolím. Po roce se ale chování začalo horšit. Jak rostly zuby, dostával záchvaty vzteku, jak začal chodit, hyperaktivita se stala více viditelnou a teď skoro ve dvou letech je to už mazec. Jednak nevydrží naprosto u ničeho a přestaly ho bavit věci, u kterých dřív vydržel aspoň chvíli, a jednak začal mít evidentně úzkosti, uklidňuje se plysakem, kterým si jakoby hladí obličej a ruce a není schopen naprosto NIČEHO. Maximálně si se mnou nebo sám chvíli sedne a jezdí vláčkem, nebo večer v postýlce si chvíli ukazujeme v knížce. Jinak přes den jen pobíhá jako blazen, směje se jak šílenec, dostává tiky, pořád po mě něco chce a komanduje mě i ostatní, nebo rve, kňoura, plácá mě nebo plácá do věcí. Pořád něčím hází, kolikrát se v kočárku najednou zblázní a začne všecko odhazovat, dudlík, čepici, plyšáka…x-krat za cestu. Dřív i docela poslouchal venku, teď jen občas. Odjakživa mu vadí oblékání a vůbec většina moji péče, i nakrmit se nechá jen u tv, jinak nechce, nesoustředí se. Je hlučný, pořád něco povída nebo vydává zvuky, které rozhodně nejsou přirozené dítěti jeho veku. Psychomotoricky je zatím v normě po všech stránkách, jen je spíš nešikovný a často padá, na lidi a děti reaguje až moc příchylně, spíš je až obtěžuje. Komunikuje odjakživa dobře. Už jsem s ním byla u klinického psychologa, kde se ale choval jinak, spolupracoval, byl klidnější a v zásadě na něm teda nic neshledala. Že hyperaktivita se stejně určí až kolem třetího roku dítěte. Já už to ale nedávám…
Poradíte, co ted můžu udělat? Jen čekat, jak se to vyvine? Nezvládám jeho chování a bojím se budoucnosti. Vím, že je v období vzdoru, ale zároveň je tam evidentně nějaká neurologická odchylka. Máte někdo podobné zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.12.19 11:13

Období prvního vzdoru, součíst normálního vývoje dítěte, tento týden již několik podobných diskuzí, koukněte na ně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 11:21

@evulinda79 i ty úzkosti, tiky, neschopnost se soustředit na cokoliv? Je jako kdyby ho bodaly včely, celodenní vrtění a poposedavani, nevydrží nic a u ničeho ani minutu a má i dost neobvyklý slovni projev (když mluví, je jakoby neustále v afektu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2387
1.12.19 11:25

Tak to je normalni. Prvni byl takovy. Zacal jist sam kolem roku a pul. S oblekanim boje rok. Pak se zacal oblekat sam. Vzteku si nevsimat. Ignorace je jedina cesta. U nas dost pomohlo odrazedlo. Hned, jak se naucil, jezdil. Ve dvou letech jel klidne 8 km. Jinak byl na zabiti. Brecel, ze uz nemuze, bohuzel daleko od domu, musel jet nebo kocar. Jediny, co zabralo byl pobyt venku a fyzicka aktivita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 11:31

@lolink ano, taky chodíme dvakrát denně na mnoho hodin ven, ale on mění činnost tak stokrát za hodinu, tzn. na odrazedle taky nevydrží - pořád nasedá a sesedá, to samé na houpačkách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
1.12.19 11:37
@Kocourek333 píše:
@lolink ano, taky chodíme dvakrát denně na mnoho hodin ven, ale on mění činnost tak stokrát za hodinu, tzn. na odrazedle taky nevydrží - pořád nasedá a sesedá, to samé na houpačkách…

Mám o něco mladší dítě a také pořád nasedá a sesedá třeba z houpací o koně :nevim: a pořád dokola, jednou se zhoubné a hned dolů a zas nahoru :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2387
@Kocourek333 píše:

Jo. To se zmirni s vekem. Je proste rychlej a emotivni. A zlepsi se to. Ten nas je porad tezke dite. Mam ted druhe a uplny pohodar. Neresime nic jineho, nez prvorozeneho. Byla jsem s nim u neurologa, zacal divne mrkat. Normalni. U deti to byva. Treba i pokaslavani, trhani ramenem. Byva to u emotivnich deti. A je to o nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
@Kocourek333 píše:
@evulinda79 i ty úzkosti, tiky, neschopnost se soustředit na cokoliv? Je jako kdyby ho bodaly včely, celodenní vrtění a poposedavani, nevydrží nic a u ničeho ani minutu a má i dost neobvyklý slovni projev (když mluví, je jakoby neustále v afektu).

Uplne standard to neni, ale ve dvou letech ti nikdo nic nerekne. Jako dobre znameni vidim, ze u te psycholozky byl schopny nejake spoluprace a nijak extra nevybocoval.
Jen se priprav na to, ze s nim bude proste o dost vic prace (socializace, samoobsluha, skolka, skola).
Dodrzujte nejaky pravidelnejsi rezim, mel by mit moznost dost odpocivat, chodte hodne ven, na odrazedlo, prihlaste se treba na cviceni rodicu s detmi nebo na plavani, at ma moznost tu energii a neklid nekde konstruktivne vybit. Klidove aktivity (malovanu, tvorenu, cteni, puzzle, stolni hry, staveni z lega ci vlackodrahy, hrani s hrackama, staveni na pisku) urcite opakovane nabizej a zkousejte, pocitej, ze bude potrebovat vzdy a asi dlouho vasi asistenci, ale nelamej to to pres koleno.
Pro sebe si zarid, at mas moznist pravidelne bez nej nekam vypadnout a odpocinout si. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2387
1.12.19 11:41
@Svistice píše:
Uplne standard to neni, ale ve dvou letech ti nikdo nic nerekne. Jako dobre znameni vidim, ze u te psycholozky byl schopny nejake spoluprace a nijak extra nevybocoval.
Jen se priprav na to, ze s nim bude proste o dost vic prace (socializace, samoobsluha, skolka, skola).
Dodrzujte nejaky pravidelnejsi rezim, mel by mit moznost dost odpocivat, chodte hodne ven, na odrazedlo, prihlaste se treba na cviceni rodicu s detmi nebo na plavani, at ma moznost tu energii a neklid nekde konstruktivne vybit. Klidove aktivity (malovanu, tvorenu, cteni, puzzle, stolni hry, staveni z lega ci vlackodrahy, hrani s hrackama, staveni na pisku) urcite opakovane nabizej a zkousejte, pocitej, ze bude potrebovat vzdy a asi dlouho vasi asistenci, ale nelamej to to pres koleno.
Pro sebe si zarid, at mas moznist pravidelne bez nej nekam vypadnout a odpocinout si. :kytka:

Tak to soustredeni pilujeme od dvou let. Ovsem az ve ctyrech letech si slozi puzzle, da skoro cele male clovece, zvladne pexeso. Kolem ctyr let hrozny pokrok, i v mluve. Socializace super, deti ma rad, ony jeho. Jo a rezim hodne pomohl. Je o dost mene scen, kdyz vi, ze vstane, oblece se, snidane, zuby… To doporucuji fakt drzet. Ale take to trvalo, treba rok. @aknadar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
1.12.19 11:53

@lolink Clovece je pro male deti blbe. Je to nadlouho a nuda. Vic se mi osvedcily stosovaci hry, ty prvni hry s krtkem, drevene pexeso a domino, padajici opicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2387
1.12.19 12:01
@Svistice píše:
@lolink Clovece je pro male deti blbe. Je to nadlouho a nuda. Vic se mi osvedcily stosovaci hry, ty prvni hry s krtkem, drevene pexeso a domino, padajici opicky.

U nas jede nejvic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 12:02

Každá nemůže mít vzorneho, klidného Einsteina no :/ a někdy to chce nastavit víc ty hranice. A ne mu dát pocit že je střed pozornosti a doma se kolem něj vše točí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
1.12.19 12:06
@Kalisto22 píše:
Každá nemůže mít vzorneho, klidného Einsteina no :/ a někdy to chce nastavit víc ty hranice. A ne mu dát pocit že je střed pozornosti a doma se kolem něj vše točí..

Pokud ma dite problem, tak se proste kolem nej vse toci, protoze jinak je souziti s nim nemozne. A deti, ktete potrebuji extra peci, a rodice na ne prdi, dopadaji opravdu spatne. A neni to jejich vina. Je to vina tech ridicu, kteri prece nebudou saskovat okolo ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 12:09
@Svistice píše:
Pokud ma dite problem, tak se proste kolem nej vse toci, protoze jinak je souziti s nim nemozne. A deti, ktete potrebuji extra peci, a rodice na ne prdi, dopadaji opravdu spatne. A neni to jejich vina. Je to vina tech ridicu, kteri prece nebudou saskovat okolo ditete.

Nerikam kaslat na dítě. Ale ne mu dát pocit, že kromě jeho spokojenosti není nic důležitějšího…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 12:11

Děvčata, děkuju moc. Jinak on je sice psychomotoricky zatím ok, ale přijde mi, že tím, jak se nechce nic učit a nesoustředí se, se ostatním dětem čím dál víc vzdaluje. Před rokem se jevil motoricky velmi šikovný a dneska je z něho takový troubelín, co zakopává a schody radši sjíždí po zadku, aby náhodou nespadl. Bojím se dysfazie. Chce dělat všechno sám, zároveň má ale tisíce požadavků (vzít plyšáka, pomoct s nějakou banalitou) a když nevyhovim, má záchvat. Celkově jsem hrozně unavená a když vidím, jak je to celkově horší a horší, přestává se mi chtít nutit ho pořád do společných aktivit a trénovat pozornost :frowning2:️ babička sice pohlídá, ale už si na něj začíná stěžovat, že s ním nejde nic dělat a že se chová hrozně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama