Dvouleté batole a noční (ne)spánek

6688
24.2.20 10:29

Dvouleté batole a noční (ne)spánek

Dobré dopoledne. Předně prosím o anonym, protože se za některé věci, co budu psát, stydím a nechci, aby s tím byl spojován do budoucna můj nick. Jinak smazat prosím, děkuji.

Mám dvě děti, téměř dvouletého kluka a o 20 měsíců starší děvče. A už melu z posledního a potřebuju vykecat a ideálně poradit. Jde o noční spaní. Jednak prcek blbě usíná, ale to bych zkousla. Ale teď se začal několikrát za noc budit. Což o to, děti se budí. Nemám problém dojít, pochovat, dát dudlík, vodu, mlíko… jenomže to dítě je úplně rozbitý. Doteď pokud jsem ležela u něj, neřval. Takže teď v zájmu zachování zdravého rozumu když začne kňučet, beru si ho na gauč do obýváku a ležím tam s ním, dokud neusne. To bych chápala. Jenomže on neusne. Leze po mně, kope, kňourá, chodí po bytě. Teď začal dělat, že sleze z postele/gauče a klekne si vedle a tam prostě klečí a chvíli pořvává, chvíli usíná. Jak na něj sáhnu, začne řev. Nebo odleze doprostřed pokoje, tam si lehne a pospává a pořvává, pak doleze ke skříni a začne do ní kopat… přijdu, chci chovat, mazlit, dudlík, vzít k sobě - řev, kopání, vzpínání. Dám do postele/na gauč, ať už samotného či si lehnu k němu - sleze, klekne vedle postele nebo odleze doprostřed místnosti a tam se opakuje totéž. Martyrium na hodinu až dvě, než teda při některém z pokusí v té posteli/gauči usne. A tohle dvakrát za noc. Je ze mě totální zombík a mám pocit, že to dítě fakt nesnáším. Já chápu potřeby, žízeň, strach, to, že chce být u maminky. Ale jako řvát uprostřed pokoje na zemi nechápu. Přepadají mě pocity, že fakt lituju, že ho mám. Že by mi bez něj bylo líp. Přes den na něj vybuchuju kvůli blbostem, protože jsem prostě polomrtvá. Večer mám strach si jít lehnout, co zas v noci bude.

Prosím, nepotřebuju rady ať zapojím manžela, protože když to dítě řve, nespí v bytě nikdo (krom starší, kterou to nevzbudí). Spíš chci vědět, pokud si tímhle někdo prošel, PROČ to dělá, JAK to zastavit a změnit. Na noční děsy trpěla hodně starší a teda vůbec mi nepřijde, že by to mohlo být ono, ty stavy jsou úplně jiné. Dá se dávat dětem něco na spaní? Nebo… prostě co? Já už nemůžu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3350
24.2.20 10:30

Zatím jsem přečetla první větu… anonym nejsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6688
24.2.20 10:31

Jo, koukám na to, že se to neodkliklo. Co už. Tak budou všichni vědět, že nemám ráda svoje dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3350
24.2.20 10:39

Spí přes den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3350
24.2.20 10:40
@sakota píše:
Jo, koukám na to, že se to neodkliklo. Co už. Tak budou všichni vědět, že nemám ráda svoje dítě.

To si nemyslím že ho nemáš ráda. Vyčerpává tě. Spí přes den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.20 10:41

V první rade bych se neobviňovala, pocity uzkosti jsou normální, když je člověk nevyspany.

Syn měl dost podobne stavy cca v 1,5 roce. Trvalo to tři měsíce a byla jsem na tom obdobně, byla jsem nabrousena. Každopádně ta flustrace se probobiji i do dítěte. Kluk se taky budil a když jsem si ho vzala k sobě, tak zuril, kopal, nechtěl abych ho chovala, pak lezl z postele a jecel ještě víc. Byla jsem dokonce u doktorky a říkala, ze tohle můžou být začínající noční desy. Doporučila Radepur, takže jsem začala poctivě dávat každý večer před spaním a změnu jsem viděla cca po měsíci. Ale mnohem víc pomohlo, když jsem odbourala noční mliko. První tři noci byly teda očistec, ale já už byla naladena, ze to zvládnu. Takže jecel 4 hodiny vkuse, vztekal se a rozciloval a po třech nocích nic. Najednou začal spát celou noc anebo se budí třeba až v 6 a to mu mliko dam a spi až do 8…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6688
24.2.20 10:42

Spíše ne. Když přes den usne, pak o dvě hodiny později usíná večer, ale častěji přes den nespí. Je to vzteklá a hysterická povaha, ale jinak mi nepřijde, že by měl nějaký problém. Teda doteď nepřišlo, ale to, co předvádí v noci, mi už jako nějaká porucha přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
24.2.20 10:45

@sakota a nebojí se třeba něčeho? Naše malá se zhruba v tom období kolem dvou let začala různě bát, tmy, aut, vysavače, bylo to různý a když ji něco rozrušilo před spaním, o to hůř spala v noci. Nekouká třeba na televizi? Nemyslím, že bys ho posadila před televizi, spíš třeba že je televize puštěná, něco v ní zahlédne a v noci se mu to vrací?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
24.2.20 10:52

Jestli dobře chápu, chceš už, aby spal sám? Třeba tě potřebuje a cítí se zrazený, že usne s tebou, probudí se sám a pak už spí tak na půl a hlídá si, jestli nedocházíš a skrz únavu je vzteklý?

Nebo mě napadají zuby, v tomto věku myslím rostou stoličky. Když srovnám dcery se synem, s tím byly každé zuby horor, nebo když má rýmu, tak skoro nespíme :think:

Taky to může být tím, co dělá před spaním, pokud někde lítá, jde spát rozrušený nebo třeba kouká na mobil, televizi, může se mu to promítat do spánku…

Každopádně to, že cítíš naštvanost nebo zoufalství, neznamená hned, že jsi špatná. Nevyspalost je jedna z věcí, která vede v dlouhodobém měřítku klidně k depresi :nevim: Mně nikdy nedělalo problém vstávat k miminku, probdít s ním noc, ale pak s většími už to bylo vyčerpávající. Podle mě je u mimina matka automaticky nastavená na polospánek, kdežto větší děti už ji budí z tvrdého spánku, což je větší šok.

Co bych zkusila? Meduňkový čaj nebo čípky Viburcol, taky mrkni do pusy, zkus potřít dásničky zklidňující mastí. Kamarádka si teď moc chválí i Bachovy esence :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2604
24.2.20 10:54

@sakota U nás pomáhá uspat na balónu. To teda musí muž, já už jí tak tahat nezvládám. Hlavně mě ten jekot často probudí spíš do takové náměsíčnosti, takže přes ní jen hodím ruku a spala bych dal :zed:. Takže muž pak budí mě, ať mu dám dítě a potom dítě, aby se trochu probralo, přestalo ječet a dalo se uspat. A když mám echt náměsíčnost, tak je prý ještě oba zprdnu. Ráno si připadám jako naprostý blbec, naštěstí to muž bere statečně, náměsíčná jsem byla i před dítětem, tak ví, že prostě takhle blbnu. Varianta i je, že to naše mladá podědila, občas z toho spaní taky nadává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23084
24.2.20 10:56

@sakota
Buď bych dítě uspávala v jeho postýlce nebo si ho vzala do ložnice. Sama v obýváku usínám blbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.20 10:58
@sakota píše:
Jo, koukám na to, že se to neodkliklo. Co už. Tak budou všichni vědět, že nemám ráda svoje dítě.

Ale prd prosímte :hug: já bych ho rovnou nechala u vás v posteli, nebo je to nefér vůči dceři? Můj kluk spí s námi taky. Teda pravidelně, trpělivě ho v 11 přendam do postýlky, abych ho v půl druhé dávala zpátky k nám. Byly doby, když vydržel do rána. Já nevím - horko, zima, zuby :nevim: no a bylo i 14 dní, kdy byl ten řev. A sama vidíš k jakým myšlenkám to vede. Takže my doma takto :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6688
24.2.20 11:00

@Verurizeckova On už to mlíko sám ani nechce, nijak na to netlačím, ale když mu ho nabízím, odstrkuje flašku a vzteká se. @Lynnka Nevšimla jsem si. Ještě moc nemluví, takže mi nic neřekne, ale obecně je to sice hysterka, ale nejsme si vědoma, že by se něčeho bál. Televizi nevedeme a na tabletu jim pouštím pohádky, tak nevím, zda si to může nějak převést do hlavy… když měla dcera noční děsy, bylo poznat, že se fakt bojí. U něj prostě totálně nechápu, co tím sleduje. Že bude místo na posteli na zemi. Klečet a pořvávat. Jako.. proč prostě?

@tartaletka spí sám - teda se ségrou - už čtvrt roku a nikdy s tím problém nebyl, když zakňourají, jdu za nimi, uklidním. Právě teď už jsem rezignovala a i si ho kdyžtak vezmu k sobě na ten gauč, ale o to víc mě frustruje že já dělám ústupky a teda spím u něj a on stejně nespí! Tak co teda jako chce??

Meduňkový čaj zní dobře. Kde kupujete? Lékárna? Viburcol jsem zkoušela tenkrát na dceru a nepřišlo mi, že by k něčemu byl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
785
24.2.20 11:03

V rámci zachování svého duševního zdraví bych si dítě vzala k sobě do postele do ložnice - na celou noc. To noční stěhování z postýlky do obýváku atd.mi nepřijde pro něj ideální. A manžela bych případně nechala spát s dcerou v pokojíčku, ať se trochu vyspí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.20 11:06

@sakota jo a ještě mi došlo, když je tenhle hysterak, že leží vedle mě a stejně rve, tak rozsvítim ty hvězdičky na zeď! Zkus to, v pepcu to mají za stovku… Na zem nebo „hrát si“ bych ho rozhodně nedávala, to ho probere, pak nemůže zabrat.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama