Reklama

Dvouleté dítě kojené kdykoliv chce, odstaví se samo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vendy31
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 30.12.16 12:22
Dvouleté dítě kojené kdykoliv chce, odstaví se samo?

Sestra má 2 letou holčičku, která se kojí docela často (několikrát denně určit). Stejně jako asi většina lidí jsem si vždycky říkala, že chci kojit, ale hlavně aby to nedopadlo takto, že si mi chodící a mluvící dítě říka kdekoliv o prso. Na druhou stranu si ale říkám, že je to tak možná vlastně správně. Že ve spostě zemí se děti kojí přesně takto a pak se přirozeně odstaví. Tak by mě zajímalo, jak jste to měly vy? Kojily jste někdo takto? A odstavilo se vám pak dítě samo? V kolika? Jak to hodnotíte zpětně? Je to prospěšné, nebo byste kojily kratší dobu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

snažilka maminka
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 30.12.16 12:29

@Vendy31 já teda tak dlouho nekojila ale určitě je to pro ni zdravé ;) ale asi bych ji zavedla pravidla jako že se bude kojit jen třeba dvakrát denně ve 3 půjde do školky a tam ji paní učitelka asi prso nedá :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 12:39

Tak já kojila do 3 let. Do dvou skoro všude, kde se dalo schovat a pak už jen na večer a začali jsem to kolem 3 roku omezovat. Malej se toho nechtěl vzdát. Prso vysloveně vyžadoval a když ho neměl, začal vztek, to bohužel předvedl i na náměstí, jednou v supermarketu u kasy :zed: sápal se mi po prsou a řval- dej, dej, pomalu mi serval triko. :zed: Pořád jsem byla rozpolčená jestli už ho mám odstavit. Kojení je zdravé ale když na to koukám zpětně asi jsem to měla utnout po druhém roce. Tak jsme se domluvili, že prso bude jen na večer. Trpělivost došla, když se babička ptala malého a za co půjdeš na maškarák a malej- no přeci za prso :roll: Takže skoro měsíc před 3 narozeninami jsem si zalepila bradavky náplastí a řekla mu, že má maminka bebí a že prso nebude. Bylo mi všeljak ale zase přece ho nebudu kojit až do školy. Místo prsa jsme dávali na uspání zatím láhev se sunárkem a na prso brzy zapomněl.

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 30.12.16 12:46

Já jsem zastáncem kojení a sama jdem chtěla kojit do jednoho roku. Nakonec jsem přestala v sedmi měsících. Upřímně, mrzi me, ze jsem nekojila déle, ale takto dlouho už bych zase nechtěla. Po tom roce si dítě začne uvědomovat své já a začne to vyžadovat. Nekde jsem četla, ze pokud chce matka odstavit dítě bez nějakých stresu, mela by kolem toho roka, pokud by chtěla kojit déle a nevadí ji to, pak at koji další rok :nevim: Upřímně nechtěla bych zazivat to, ze se mi dítě sape po prsu nekde v obchoďáku a řve :nevim: Ale každému to samozřejmě vyhovuje jinak :lol: :kytka:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 30.12.16 12:49
@mamina89 píše:
Já jsem zastáncem kojení a sama jdem chtěla kojit do jednoho roku. Nakonec jsem přestala v sedmi měsících. Upřímně, mrzi me, ze jsem nekojila déle, ale takto dlouho už bych zase nechtěla. Po tom roce si dítě začne uvědomovat své já a začne to vyžadovat. Nekde jsem četla, ze pokud chce matka odstavit dítě bez nějakých stresu, mela by kolem toho roka, pokud by chtěla kojit déle a nevadí ji to, pak at koji další rok :nevim: Upřímně nechtěla bych zazivat to, ze se mi dítě sape po prsu nekde v obchoďáku a řve :nevim: Ale každému to samozřejmě vyhovuje jinak :lol: :kytka:

A ještě jsem zapomněla dodat, ze co mam zkušenost ze svého okolí, takto dlouho kojene děti spatne ji ostatní jídlo. Ví, ze mliko dostanou a tak nějaký prikrm je nezajímá. To zase my s tím problémy nemáme. Mame doma kyselinu, co sni všechno a ve velkém množství :mrgreen: Ale zase to nemusí byt pravidlo, jen to takto znám ze svého okolí :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 12:53

Syna jsem kojila do 3,5let a vždy v pohodě. Nikdy mi žádné scény nedělal. Věděl, že prso je jen doma. Chtěla jsem ho odstavit ve dvou letech, ale nedal se :P. Odstavil se sám s nástupem do školky, bez jakýhkoliv problémů. Teď kojím dceru (2,5) a taky vše v pohodě. V září půjde do školky, tak si myslím, že to bude podobné 8).

lokynka
Kelišová 5226 příspěvků 30.12.16 12:53

Nejstarší kojena do 2 a 3/4 roku, další dvě dcery do 18ti měsíců a nejmladší chlapeček stále kojen. Nevidím na tom nic špatného, dávám mu to nejlepší, co mohu. Jí tak nějak normálně, někdy víc, někdy míň…nestresuju, kojení mi nevadí, milujeme to oba

Fonty
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 30.12.16 12:53

Já stále kojim 18měsíčního ale je tedy zvyklý jen doma. Nekde venku by mi to vadilo a naštěstí zatím takové scény nepredvadi. Snažila jsem se o to aby pochopil ze mlicko jen doma v posteli a zatim to funguje. Ale s tim odstavem mi to taky zajímá

Fonty
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 30.12.16 12:55

@mamina89 tak to u nás neplatí. Ji krásně a koji se kdy chce. Ale jen doma, venku si většinou ani nevzpomene. Má 18m

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 30.12.16 12:59

Kojila jsem dvojčata 22 měsíců, ale jen doma, jako miminka kdykoliv a kdekoliv, později prsa jen doma (nebo u rodičů), nikdy ne venku na písku ani tak podobně, to dostali čajík a prso až doma, v té době už stejně byli kojeni jen ráno a večer a pak už ani o toto neměli zájem, prostě si přišli jen cucnout, nebo jen oblíznout prso a zajímalo je vše okolo, tak jsem rozhodla, že takhle teda ne, 2-3 dny se ptali na „pfóó“, ale jak jsem řekla není, tak si šli zase hrát a nehroutili se z toho, pak už se ani neptali

unuděná
Kelišová 5383 příspěvků 1 inzerát 30.12.16 13:13

Ja sice kojila obe deti jen do roka, ale v tech poslednich mesicich nikdy na zizen ci uklidneni.Dle me se tim pestuje zlozvyk. Kolem toho roku uz bylo kojeni jen rano a vecer v posteli a pripadne v noci, pak se oba samovolne odstavili. Dcera je vyvojove napred a uz v tom roce hlasila „koji, koji“,takze predvest mi toto nekde na verejnosti, asi me klepne :lol: Kojeni rozhodne je prospesne i pozdejsim veku, ale jsem zastancem kojeni jakozto jidla a pozdeji jen spolecneho intimniho ritualu. Cucnu a jdu si zase hrat neschvaluju ;)

peta81
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 30.12.16 13:18

Starsiho syna jsem kojila do dvou let, pak se narodil mladsi, utla jsem to ze dne na den. nejdriv jsem vysvetlila, ze mam bebi, az pozdeji, ze mleko je pro miminko a koji se ted to, aby nezarlil. vzal to v pohode.
mladsimu je ted 14 mes, kojim stale a necham to na nem.
kojeni ma podle me priroda vymyslene dost dobre, nevidim duvod to nejak nasilne ukoncovat. je to prinos pro ditko a i pro me, mam rada tu intimitu. nejake nocni buzeni mi nevadi, jsem tu od toho, abych byla mama. oba synove i v pohode vsechno normalni jidlo jedli a jedi.
ale dite vetsi nez rok cca bych uz nekojila nijak verejne, max nekde hodne schovana. mimco bez problemu, ale pak uz mi to prijde takove pres caru, aby ke mne pribehlo mluvici dite a vlezlo mi pod triko, to bych fakt nedala. takze od toho roka asi jsem kojila v podstate jen doma, pred odpol a vecernim spanim, pak v noci a nad ranem. pres den to nastesti ani jeden syn nijak nevyzadoval.

Alušáček
Závislačka 3087 příspěvků 30.12.16 13:30

@Vendy31 Moji dceři jsou přes 2roky, kojí se stále, doma kdykoli si během dne vzpomene, někdy si nevzpomene 6hodin, někdy 30minut :D Venku a na navštěvách se nekojí už minimálně rok, sama to nevyžaduje, má jinou zábavu. Spíme společně, ale v noci už se kojí velmi výjmečně :D Já právě uvažuji o přirozeném odstavu, čím déle kojím, tím víc mi to připadá normální :lol: Starší dceři už je 18let a tu jsem taky kojila 2,5roku, k odstavení jsem trochu dopomohla, měla jsem tenkrát pocit, že stačilo… Kojení vnímám všestraně pozitivně, nepožuji ho jen za zdroj jídla, ale i uklidnění, spojení s matkou, dcery mám zdravé s dobrou imunitou, bez alergii, ta malá ještě neměla ani rýmu ;) Vpostatě nechápu proč dlohodobé kojení vyvolavá tolik divení i nepochopení :nevim:

luloinka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 30.12.16 13:37

Starší dceru jsem kojila 3 roky a měsíc přesně. Musela jsem přestat z důvodu dalšího těhotenství a extrémně citlivých bradavek, fakt jsem to nedávala :-( od asi 2 let kojena pouze večer a v noci na uspání, přes den si ani nevzpoměla. Do těch dvou let dostala kdykoliv a kdekoliv. Jedla hezky.
Mladší má 17 měsíců, kojena, s jídlem trochu zlobí ale nemůžou jíst všechna děcka stejně. Je to kozomil, ta jen tak nepřestane :-D nakojím kdykoliv a kdekoliv, je mi jedno kolik je tam lidí, v létě jsem například kojila v plném londýnském metru a bylo mi to fuk :mrgreen: ráda bych kojila taky ty 3 roky aspoň.

Vendy31
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 30.12.16 13:54

Děkuju za příspěvky. Ono je to asi o tom, jak to cítí maminka. Mně by určitě nevyhovovala kojit starší dítě kdykoliv kdekoliv, ale zase to je třeba přirozené a má to tak být? :nevim: třeba v USA a Anglii málokdo kojí děti starší 6ti měsíců, takže tam by bylo divné kojit i roční dítě a celkově kojení na veřejnosti se tak moc neprovozuje. To mi přijde jako škoda, vždyť je to přirozené. Otázka asi je, do kdy to je přirozené a prospěšné a od kdy (jetsli vůbec) je z kojení jen zlozvyk?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama