Dvouleté dítě má lehké spaní a další

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Povídálka 46 příspěvků 09.05.19 09:04
Dvouleté dítě má lehké spaní a další

Zdravím maminky, máme doma dvouletého raubíře a jelikož se mi blíží termín porodu (cca 3týdny) tak se mi v hlavě začínají tvořit různé problémové scény a otázky apod :lol: Náš malý má cca od roku nějaké lehké spaní přes den a ráno, takže když přes oběd spinká, tak doma musím být potichu, on snad slyší i růst trávu :mrgreen: A do toho má přijít mimčo, takže už ted mám obavy jak to bude mít se spánkem. Jinak teda spí cca od roku sám v pokojíčku, mimi bude s náma v ložnici. Jako malý spinkal v obyváku kde zrovna manžel třeba vrtal, nebo jsem kolem něho vysávala apod, ale čím byl starší, tím více začal všechno kolem vnímat, taky jste to tak měli? A uplně nejlepší jsou řeči ostatních „jak jste si ho naučili“ nebo „měli jste prostě dál dělat hluk kolem něho“apod :zed: Noo a další věc, že náš malý je celkem vzteklounek poslední dobou, takže se obávám co bude dělat když třeba zrovna budu kojit a on bude chtít mě někam tahat apod. Nebo jak to bude se spánkem obou najednou atd :D Do toho se ho ted snažím učit na nočník, ale prostě marně :,( Nějaké rady? A ještě je zvyklý že uspávám jen já, když manžel, tak malý chce dělat kraviny, tak aby se mu mojim pobytem v nemocnici nezrušil polední spánek :think: No prostě začínám mít nějaké obavy jak to všechno zvládnu :D Jak to bylo u vás? :)

Reakce:
Sue2008
Kecalka 370 příspěvků 09.05.19 09:23

Uprimne, byl to zahul :mrgreen: na nocnik se vykasli, nam se dcera po narozeni segry prechodne vratila k plene, a to uz mela nocnik celkem zvladnuty. Nedelej si to tezsi. Jinak spanek treba v kocarku neni lepsi? My jsme po narozeni museli brat obe holky, nakonec jsme kupovali i dvojkocar (a kazda koruna za to stala 8) ). At te jenom nedesim, brzy si to sedne. Ted je male 7 mesicu, starsi skoro 3r, holky usinaji a drzi se za ruce. Pokud nenecham malou vylozene rvat, tak uz to starsi ani nevzbudi, nekdy ma tendenci i ona malou utisovat. Kazdopadne hned od zacatku si nezapomen nechat cas jen na starsiho (treba cteni vecer - mimco nechte tatovi). A stale mu projevuj lasku a mazli se, potrebuje to. A nesnaz se mit vsechno perfektni. A hlavne neboj, ono si to sedne :palec:

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 09.05.19 09:37

Hele půjde o zvyk, mě to taky čeká každým dnem, ale mám staršího syna (4roky) tak tam je to víc v pohodě :D nicméně nočník vypust, to je stejně lepší přes léto, když může běhat nahaty a dvouletemu nic neuteče. S tím spánkem si bude muset zvyknout, náš už ve 2 letech neměl potřebu přes den spát a když byl jo unavený tam padnul a bylo mu fuk co se kolem děje. Vzteklounka taky neřeš, bude si muset zvyknout že se svět netočí jenom kolem něj :D když se bude vztekat prostě řekni ať počká a jinak ho ignoruj, když bude scéna, nic jiného nenadelas :D já si na tohle pamatuju, když sem byla já malá a narodila se ségra, taky sem zrovna něco pokaždé potřebovala, když mamka začla kojit :D no odbyla mě, že musím počkat a taky ziju :D a uspavani kluci taky zvládnou, to se neboj, ono matky maj kolikrát hrozný strachy, že se bez nich nikdo neobejde a domácnost padne, dítě umře, ale opak bývá pravdou, ono to ti chlapi taky zvládnou a kolikrát i líp :mrgreen:

Aiya
Stálice 63 příspěvků 09.05.19 12:47

Přidám čerstvou zkušenost, mám 3leteho syna a k němu 6týdenního brášku. Starší byl od mala velkej mamánek, takže jsem se pobytu v porodnici DOST bála. Syn to ale s tátou zvládnul naprosto s přehledem.
Jinak kluci se vzájemně neruší, nevim, čim to je, ale zatím nám to funguje, i když uspávání je samosebou těžší. Starší mi spánek docela bojkotuje (nikdy nespal dobře) a mladší usíná pořád dost neplánovaně kdykoli a kdekoli, takže společně zatím spali za těch 6 týdnů snad jednou asi dvacet minut :mrgreen: Ale co, ještě žiju (a od kojení smutně pomrkávám na chladnoucí čaj na lince :lol: ).
Jo a vztekle scény jsou, teď se objevují čím dál víc, ale co nadělám, holt se to musí přežít :D
Nebojte, zvládnete to taky a bude brzy líp :kytka:

alialiali
Kecalka 384 příspěvků 09.05.19 13:49

Ahoj, v prosinci se mi narodila dcera, doma syn skoro 2letý, ne ze by byl primo mamanek (byl uz bez nas vickrat u babicky, nebo sam doma s tatkou), ale uz kdyz byla mala v brisku tak jsem tusila ze bude problém az se narodí, vylozene cokoli o miminku a brisku ignoroval, on je docela svéráz, má svoje rituály, nemá moc rád změny, vztekání atd. a je fakt ze první tyden po navratu z porodnice stal za to… byl na mě starasně napučený, upnul se na tátu, který s nim byl a „nezradil ho“. do toho měl strevní chripku a opruzeniny tak u nas byl ve dne i v noci rev prave kvuli nemu, malá skoro nebrecela a porád spala i u toho jeho řevu :)) kojení byl pro mě ocistec, trnula jsem zda udelá scénu nebo ne - delal je schválně casto… měla jsem tu na pomoc tchyni a manzel byl pak taky doma tak jsme to nejak zvladli, jak jsem pak s nema byla uz jen sama doma tak mě vzal na milost a bylo to paradoxne mnohem lepsí nez kdyz byl doma někdo navíc, on ho totiz manzel jakoby rozmazloval nebo vic si ho vsimal, ustupoval mu jen aby predesel hysteraku, coz ale udelal chybu, on to vycitil a delal jeste vetsi sceny, chce to pevné nervy a neustupovat za kazdou cenu, spis se chovat jako pred porodem, az tak moc to starsi dite nelitovat ze se vsechno uz netocí kolem něj, ale samozrejme at mu miminko „donese“ dárky atd to jo ;)
zkusila bych starsiho zvykat uz ted na uspavani tatinkem at si to prave nespoji primo s prichodem miminka ale at uz to má trosku „zažité“, nočník zkoušíme a stále k tomu nedozrál tak to neresím, az budou tepla tak to zkusíme, podle me to u vás stejne nemá ted cenu

Váš příspěvek
Reklama