Reklama

Dvouleté dítě pláče v kolektivu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maminka12345
Povídálka 14 příspěvků 17.01.17 13:53
Dvouleté dítě place v kolektivu

Dobrý den všem,
Prosím o radu. Dcera 25m začala mít hrozny problém s kolektivem, chodíme již druhým rokem na cvičení a vždy ji dělalo trošku problém než se,,rozkoukala" teď se ji ut dvakrát stalo ze to celé proplakala a musely jsme odejít, protože uz jsem ji tam nechtěla dál stresovat. Žijeme na vesnici a do kolektivu se moc nedostane, skoro žádné děti tu nejsou, občas se vidí se stejně starou holčičkou. Když se scházíme jako rodina tak jé větší počet dospělých lidí nevadí protože ty tváře zná. Ale když se dotane do kontaktu z cizími lidmi tak strašně place a chce jít domů…Jak dceři pomoci se socializovaz? Mám obavu aby ji to nějak nepoznamenalo do budoucna…nebo je to prostě jen nějaké obdnobi?
Děkuji za vaše názory a zkušenosti

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 17.01.17 13:57

… a nebo je prostě introvert a nevyhledává velké množství lidí.

Dospělý je taky každý jiný, jenom u těch dětí se furt počítá že budou do x let všechny stejné. A to není pravda. Některé je společenské a jiné prostě společnost nemusí.

Hlavně ji nikam netlač násilím. Zkus jí najít jednu dvě stejně věkově kamarádky které se budou pravidelně potkávat. Za rok, dva, tři se toho ještě hromada změní. Do kroužku jo ale musíš jí být podporou, ne že ji vystrčíš mezi cizí a jdi. Prostě ji dělej průvodce a uvidíš že se bát nebude.

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 17.01.17 13:59

Jsem tak trochu ráda, že v tom nejsme sami. Už jsem psala o radu v několika předešlých diskuzích, tak si sama ráda poslechnu třeba nějaké nové zkušenosti. Syn 25m. je to samé, už byl takový od narození. návštěvy (krom babiček a dědů) u nás vždy prořve, když jdem my někam, tak je také nesvý a potřebuje spoustu času na rozkoukání. taky žijeme na vsi, ale nemyslím si, že je to tím. Asi jsme nikde neudělali chybu, je prostě takový. Jen mám už teď hrůzu ze školky.

maminka12345
Povídálka 14 příspěvků 17.01.17 14:03

@Aletheia děkuji děkuji děkuji :)
Přesně tohle jsemasi potřebovala slyšet

Ja jako malá jsem byla taky dost velká stydlivka vše se změnilo až časem…pamatuji si jak jsem se na prvním stupni,,bála" devataku

maminka12345
Povídálka 14 příspěvků 17.01.17 14:08

@misalin
Opravdu? Ja uz se bála ze jen mám takové dítě ☺…dnes jsme byly s partou od nás z vesnice sankovat a dcera to celé proplakala prtoze tam prostě bylo moc cizych lidi najdenou

maminka12345
Povídálka 14 příspěvků 17.01.17 14:09

@misalin
Opravdu? Ja uz se bála ze jen mám takové dítě ☺…dnes jsme byly s partou od nás z vesnice sankovat a dcera to celé proplakala prtoze tam prostě bylo moc cizych lidi najdenou

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 17.01.17 14:16

@Aletheia Souhlasím, moc pěkně napsáno. :kytka:

Zakladatelko, mám takové dítko, už o něco starší, chodí do školky. Nejhorší období bylo do 2 let. Jak bylo někde větší množství lidí, dětí… nedostala jsem ho tam. Zatímco můj starší syn dováděl na karnevalu, on v hysteráku utíkal pryč. O nějaké sociální kontakty zájem nejevil a vlastně nejeví dodnes. Nemluví s cizími lidmi.

Ve školce funguje bez problémů. S dětmi nemluví, s paní učitelkami pomaličku začíná, po půl roce například začal zdravit a všichni jsme z toho měli obrovskou radost. Do kolektivu se nechá vtáhnout, ale při volných činnostech ho nikdy nenajdu na koberci s kamarády, ale u stolečků skládajícího si puzzle, kreslícího… apod.

Nikdo s tím nemá problém. A když jsem viděla, že s tím skutečně nikdo nemá problém, přestala jsem to řešit i já a začala jsem ho brát takového, jaký je: introvertní samotář. Jemu to tak vyhovuje, tak proč bych ho měla někam tlačit? Někam, kde mu evidentně není dobře a kde není ve své kůži. Já mu jsem po ruce jako průvodce. Každý nemůže být společenský extrovert. I toho mám doma.

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 17.01.17 14:17
@maminka12345 píše:
@misalin

I já si to myslela :) Jestli chceš, přečti si mé dotazy na založených diskuzích, a poznáš, jak my jsme na tom :lol: Nějaké společné aktivity s více lidmi?-to já bych ani nezkoušela, pač vím, jak by to dopadlo, nebo spíš ani nezačlo.

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 17.01.17 14:24

@maminka12345 proč chceš nutně socializovat tak malé dítě? na žádné cvičení ji nevoď, není to opice. raději se jí věnuj doma a dělejte to, co má ráda…naše starší taky neměla ráda kolektiv…z pís­koviště prchala jakmile tam byly víc než dvě děti..teď už je to lepší, ale stejně si děti hodně vybírá. Ona je takový kliďas, hodná, nesmělá..děti které lítají a ječí jsou pro ni zkrátka „zlobivé“, nechápe je a nedělá jí to dobře. Nejraději je, když tam má jedno či dvě podobně klidné děti, pujčuje jim hračky, povídají si…Kolem dvou let se držela od dětí ještě dost zpátky. Na jaře jí budou tři a už je to lepší, ale jak píšu, vždy vidím, že je z těch „živějších“ dětí nesvá a straní se jich (a já se jí teda kolikrát nedivím…co všechno dnes matky podporující „nevýchovu“ shledávají normálním, nad tím žasnu často i já) :kytka: takže dej jí s cvičením pauzu, jde přece o to, aby se ona cítila dobře, ne abyste za každou cenu dělaly nějakou stádovou aktivitu. Tvoje dcera se očividně zatím shlukovat nechce (není to tedy jen tvoje potřeba ;) nenudíš se doma tak trošku?)

maminka12345
Povídálka 14 příspěvků 17.01.17 14:27

@misalin 8o
Ty máš syna narozeného 24.11.2014???

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 17.01.17 14:29

Je na to ještě malá a evidentně nezralá. Pokud ty nepotřebuješ mezi lidi, tak jí do kolektivu netahej. Zkus to zase za rok, za dva, to už bude vývojově někde jinde.
To máš to samé, jako kdybys jí chtěla učit číst a divila se, že ve dvou letech jí to nejde. V šesti jí to půjde jako po másle ;-)

maminka12345
Povídálka 14 příspěvků 17.01.17 14:32

@Fima
Děkuji,
Asi bych to ani tak moc neresila kdyby na me všichni nekoukali stylem :,,ona ma nevychovane dite"
Prostě mi to jen přišlo divne ze jen moje holčička si hodinu tak zábavného učení neužívá jako osttnich 10deti okolo..Bála jsem se ze jen někde udělala chybu, ale jsem ráda ze je to spíš charakterem.
Každopádně ještě jednou moc děkuji protože mi to strašně pomohlo :kytka:

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 17.01.17 14:35

@maminka12345 odkdy je dítě, které nejeví zájem o kolektiv „nevychované“? 8o raději se vyhni měřítkům typu „co ostatní“. Udělej si vlastní názor. :pankac:

maminka12345
Povídálka 14 příspěvků 17.01.17 14:36

@reinkarnace také velice děkuji z reakci, velice si vážím toho ze mi věnujete čas :)
Opak je pravdou doma se neudim, dělám to opravdu jenpro dceru aby se socializovala a alespoň jednou do týdne přišla do kontaktu s dětmi…jak vidím asi to prostě ukoncime ja z toho mam nervy a dcerka evidentně ještě větší

maminka12345
Povídálka 14 příspěvků 17.01.17 14:39

@reinkarnace joo to bych měla…Ja uz mám z toho ttehotestvi úplně zmeklej mozek

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama