Dvouletého nic nebaví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 14.08.19 09:23
Dvouletého nic nebaví

Ahoj maminky, mám skoro 2-letého syna, kterého nic nebaví za hračky co se týče doma.
Venku když je hezky je to jiné..voda, písek, kolečka..ale co doma? Kostky na stavění ho nebaví, lego nebaví, dřevěné vkládačky nebaví..i když si s ním já chci hrát, on nechce a,,ňamčí" jako kočka a věší se mi na ruky. Máte nějakou radu, jak ho zabavit?

Reakce:
Alušáček
Závislačka 4034 příspěvků 14.08.19 09:29

@pocker Chodit ven dopoledne i odpoledne, mezi tím oběd, spaní, pak není moc prostoru na otravovani :D Myslím, že kolem těch dvou let byly takhle otravné i moje děti, s hračkami udělali jen bordel a nejvíc je to bavilo venku. Doma je zabavilo pomáhat mi, utirat prach, pomáhat u vareni ;)

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16205 příspěvků 14.08.19 09:45

Jojo taky to naše čertisko nic nebaví, všechno rozhází, rozbije, chce to vydržet až povyrostou

chaela
Závislačka 2504 příspěvků 14.08.19 10:01

Normální dvouleté dítě. Ono je toho baví dost, ale jaksi se to většinou vymyká rodičovským představám :) nějaký sezení u stavebnice je nuda. Ale co třeba „vaření“ stavebnice v hrnci? Z rolicek od toaletaku tunel pro auta? Prostě blbiny, který rodiče většinou nenapadnou, ale dítě dokonale zabavi, byť se nám to moc nelíbí.

Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 14.08.19 10:02

No ano, batolata nejsou schopna soustředěné hry, natož samostatně. Respektive zejména na internetu a ve vzpomínkách zajisté uslyšíš o zázračných dětech co ve dvou letech tráví čas úvahami nad šachovými partiemi a jen přijdou poprosit o trošku ovesné kaše na svačinu, ale to je povětšinou vzpomínkový optimismus :-D

Pokud to jde, tak s ním choď ven. Co nejvíc, potřebuješ ho unavit a navíc teda čím víc ho necháš venku řádit - včetně lezní na věci, házení všeho možného, kopání do čehokoilv co se kutálí, skákání nejrůznějšími způsoby, tak tím víc rozvíjíš jeho hrubou motoriku, což teď dost potřebuje, aby se mu pak dobře rozvíjela ta jemná. A padání které končí jen odřeninami je taky dobrá věc.

Co můžeš zkusit je zapojovat do tvé činnosti - jen musíš počítat s tím, že samozřejmě že to bude celé složitěší a těžší. Ale symbolicky se podílet na úklidu a vaření může - ne jako povinnost ale jako skvělou odměnu a zábavu…

Dobře pojaté to má montessori https://gokids.cz/…ro-batolata/

Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 14.08.19 10:05

Jinak tady je spousta zajímavé inspirace na činnosti venku

https://lenkavostova.cz/

a tady je případně zásobník nějakých her, co se dají použít s batoletem.

https://obchod.portal.cz/…vota-ditete/
https://obchod.portal.cz/…ke-dovolene/

CocoCoco13
Stálice 77 příspěvků 14.08.19 11:41

Přesně jak píše alušáček chodit ven dopoledne i odpoledne. Já nežiji v Čechách a my už máme skoro měsíc podzim, teple obléknu a když prší tak dám pláštěnku a holínky. Jinak by mi z domova udělal kulnicku na dříví :grin:. Občas jdeme domů s řevem, protože já už jsem celá mokrá a zmrzlá, ale pán by si ještě hrál :lol:

Ornwen
Kelišová 5487 příspěvků 14.08.19 11:52

@pocker a co neco realneho na hrani? Testoviny, fazole a hrnce a naberacky. Treba. Vyssi level nechat ho patlat testo z mouky a vody.
Moji kluci miluji sroubovani. Maji v pokojíčku jednu skrinku, kde neustale oddelavali dvirka a takova prkynka na nich (k nicemu tam nejsou). Pak se presunuli na postel a zabranu.
Velke krabice taky super vec. Da se po tom lezt, cmarat, schovat se a bafat na sebe, udelat z toho domecek…

prejeta_zaba
Kecalka 263 příspěvků 14 inzerátů 15.08.19 21:34

Pokud na to máš nervy - přelívání, přelívání a zase jenom přelívání - různé, nejlépe průhledné nádoby s vodou a do toho různýma naběračkama a lžička sypat malé potraviny - mák, hrách, těstoviny nebo třeba vršky a matlat se v tom. :mrgreen:… Nálepky, třízení věcí (třeba kolíčků nebo vršků) podle barev, opičí dráhy, šroubování a zatloukání. Nějaké staré věci, které si může „montovat“ - budíky, ovladače, mobily, kalkulačka. Jo a všechny hračky, s kterými si hraje jiné dítě, ale to je asi celoživotní. :zed: Jinak z běžných hraček ho nebavilo nikdy nic… Pokud u toho samozřejmě sedí dospělý a dělá šašky, to je jiná. Ale tos slyšet zřejmě nechtěla. :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama