Dvouletý je uprostřed noci hodinu vzhůru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinemilwinka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 12 inzerátů 02.01.18 18:13
Dvouletý je uprostřed noci hodinu vzhůru

Syn má 22 měsíců a už od miminka má problémy se spaním. Poslední asi 2 měsíce se uprostřed noci vzbudí (typicky kolem 2 hod ráno), pláče, já ho jdu nakojit, poté ho uložím do postýlky, on chvilku leží, poté zas stoupne a řve z postýlky: „mama mama“. Tak ho chvíli pochovám, uklidní se, položím ho do postýlky, on zase chvilku leží a snaží se usnout, ale za chviličku už zase stojí a kňourá. A takto dokola to trvá hodinu až dvě hodiny uprostřed noci. Prostě je úplně probraný a nemůže znovu usnout. Zrušili jsme mu už úplně denní spánek po obědě, aby byl v noci víc unavený, ale vůbec to nepomohlo, každou noc je takto hodinu vzhůru. Zkoušeli jsme i ho ignorovat, nechat ho ať si stojí v postýlce, jenže on pak půlhodiny řval jak tur, už jsem čekala kdy na nás zazvoní sousedi.. Nejvíc mi vadí že budí staršího bráchu. Nevím co s tím, starší syn mi tohle nedělal, ten se třeba v noci vzbudil, nakojila jsem ho a spal dál. Ale mladší prostě ne a ne znova usnout, je úplně probraný. Dělali vám to někomu vaše děti? Co s tím?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kamcca
Echt Kelišová 8745 příspěvků 02.01.18 18:38

@milwinka mame to samé, malému je 25 mesíců, jde spat třeba v deset a ve dve se vzbudí a vydrží být vzhůru třeba dva až tři hodiny… také netuším co s tím, ale je to dost náročné

vejilka
Závislačka 4721 příspěvků 02.01.18 18:46

Můj syn kolem 2let to samé. Ale úplně. Od narození spal vždycky ve své postýlce, v tomto období, kdy si stoupal a řval mama, mama, jsme ho začali brát k sobě. Vždycky se zavrtal a spal dál. Můžou to být i noční můry…Postýlku má u nás v ložnici u postele.Pak už v půlce noci automaticky hodil deku, polštář a šel z postýlky k nám :lol: Asi jsme si ušili na sebe bič, teď je mu 2,5 a spí s námi už od uspání v posteli. Takže nevím, jak pak naučit na jeho postel v pokojíku. Ale zatím nám nějak nevadí, nepřekáží. Vím jen, že od té doby klid, občas pláče, když se mu zdá něco ošklivého, ale máme ho hned při ruce, tak je to rychlovka

Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 12 inzerátů 02.01.18 18:54

@Kamcca No právě, je to náročné, já jsem pak přes den jak chodící napůl spící zombie. Přitom jsem už synovi zrušila ten polední spánek, vypadá taky unaveně, ale prostě v tu noc je úplně probraný a já tím pádem taky. :-( Jak dlouho už to trvá u vás?

Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 12 inzerátů 02.01.18 18:58

@vejilka Hm, možná to taky zkusím. Jen jak uvidí brácha že máme mladšího v posteli, tak bude chtít taky. Jenže to se pak asi taky moc nevyspím s něma. Zkusím zatím přirazit postýlku úplně k mé posteli, třeba to pomůže když budu hned vedle něj, dík za tip.

unuděná
Kelišová 5600 příspěvků 1 inzerát 02.01.18 19:01

Vzala bych ho k sobe a nakojila drive, nez se plne vzbudi.Pak nechala usnout u sebe a bud prenesla, az bude v limbu, nebo i v posteli nechala. Pokud chces zachovat jeho postylku, nenech ho vstat.Sed u nej, dej mu treba ruku, mirne ho pritlac zpet, pokud bude mit tendence vstavat, poklepej po zadecku nebonebo hlad po zadech :palec:

Kamcca
Echt Kelišová 8745 příspěvků 02.01.18 19:06

@milwinka ja mam teda malého u sebe v posteli pořád a stejne se vzbudí. No trva to už tak rok, jen se ty intervaly co vydrží vzhůru prodlužují… u nás se to střída, nekdy je období, kdy spí dve až tři noci celkem dobře, vzbudí se treba dvakrát jen na kojení a pak spí dal, a pak je třeba pet nocí za sebou, kdy jsme takhle vzhůru. Jinak ve 25 tt je to doopravdy vyčerpavající, a to mi dost pomaha manžel, jinak bych asi padla…

vejilka
Závislačka 4721 příspěvků 02.01.18 19:09
@milwinka píše:
@vejilka Hm, možná to taky zkusím. Jen jak uvidí brácha že máme mladšího v posteli, tak bude chtít taky. Jenže to se pak asi taky moc nevyspím s něma. Zkusím zatím přirazit postýlku úplně k mé posteli, třeba to pomůže když budu hned vedle něj, dík za tip.

U nás to zabralo, ale přiznávám, že jsem pohodlná. Raději se vyspím, než abych u něj hodinu seděla :oops: Zkus jí šoupnout k vám. Nebo zkusit přenést, jak radí @unuděná.U nás to třeba nepomáhá, když ho přenesu, do hodiny se budí :roll:

vejilka
Závislačka 4721 příspěvků 02.01.18 19:11
@Kamcca píše:
@milwinka ja mam teda malého u sebe v posteli pořád a stejne se vzbudí. No trva to už tak rok, jen se ty intervaly co vydrží vzhůru prodlužují… u nás se to střída, nekdy je období, kdy spí dve až tři noci celkem dobře, vzbudí se treba dvakrát jen na kojení a pak spí dal, a pak je třeba pet nocí za sebou, kdy jsme takhle vzhůru. Jinak ve 25 tt je to doopravdy vyčerpavající, a to mi dost pomaha manžel, jinak bych asi padla…

Tak to ti nezávidím, ale bohužel, některé děti jsou takové :((

Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 12 inzerátů 02.01.18 19:14

@unuděná Diky moc za tip, zkusim to.

Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 12 inzerátů 02.01.18 19:17

@vejilka U nas taky nejde prenest, u mne treba usne v naruci, ale jakmile prenesu, tak je zas vzhuru.

Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 12 inzerátů 02.01.18 19:19
@Kamcca píše:
@milwinka ja mam teda malého u sebe v posteli pořád a stejne se vzbudí. No trva to už tak rok, jen se ty intervaly co vydrží vzhůru prodlužují… u nás se to střída, nekdy je období, kdy spí dve až tři noci celkem dobře, vzbudí se treba dvakrát jen na kojení a pak spí dal, a pak je třeba pet nocí za sebou, kdy jsme takhle vzhůru. Jinak ve 25 tt je to doopravdy vyčerpavající, a to mi dost pomaha manžel, jinak bych asi padla…

No tak tohle je horor, ted se i stydim ze ja si tady stezuju, u tebe to musi byt uplne mega vycerpavajici…

Uživatel je onlineMartina211
Kecalka 485 příspěvků 02.01.18 19:23

No mě tohle dělá náš mladší 16 měsíců. Ale až poslednich 10 dní. Vzbudí se ve 2 a je do 4 či půl 5 vzhůru. Dostane mlíko a v náručí usne, jen ho položím tak je vzhůru. No snad to jsou jen zuby a přejde to.

Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 12 inzerátů 02.01.18 21:56

@Martina211 No vlastně můj syn tohle dělal už od narození- jako by měl na zádech nějaký čudlík na opětovné vzbuzení.. :-) Vždy mi v náručí nebo šátku usnul, ale jakmile jsem ho položila, tak už byl zas vzhůru. Večerní uspávání u něho trvalo takto až do půlnoci. A čím je starší, tím je to u něho horší. Tak třeba jsou to u vás jen ty zuby, u nás určitě ne, on je prostě nespavec už do narození.

Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 12 inzerátů 03.01.18 08:02

Holky, tak dnes v noci jsem měla postýlku hned vedle své postele. Malej se vzbudil 2× za noc, vždy jsem ho nakojila, položila zpět do postýlky a pak jsem prostrčila ruku šprušlemi a držela ho za ruku. Tak to bylo lepší, zůstal hezky ležet a snažil se usnout, ale i tak mu to zas hrozně dlouho trvalo než usnul. Pro mě to bylo lepší, že jsem k němu nemusela X-krát vstávat a on aspoň neřval a nebudil ostatní. Ale teda já jsem se taky moc nevyspala. Sice jsem mohla ležet a mít zavřený oči, ale jak jsem se jen trošku pohla, tak on mi hned tu ruku zas přitáhl zpět, nemohla jsem se ani otočit a s tou rukou mezi šprušlemi jsem prostě taky nemohla spát. A navíc se malej vzbudil 2× místo jen obvyklých 1× a pokaždé mu to usnutí tak trvalo. Ale i tak je to pro mě asi lepší, že nemusím vyloženě vstávat a chodit několikrát za hodinu k postýlce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >