Dvouletý rozdíl, malé děti, jakou autosedačku?

14857
7.8.13 12:14

Dvouletý rozdíl, malé děti, jakou autosedačku?

Prosím o radu, zrovna řeším jakou autosedačku mám dětem pořídit - mají dcera tři roky a asi 12 kilo a syn bude mit rok - a je taky mrnavej, pocitam, ze z vajíčka vyroste na podzim. Nevím úplně jak to mám pořešit - dcera má römer king plus, ideálně by ho mohl zdedit syn, ale co s ní? počítám že ona ještě požadovanou váhu na další kategorii mít nebude. Nechci kupovat druhou kategorii 9-18, hlavně z toho důvodu, ze nemame auto, sedacky mame u nasich a deti v nich jezdi parkrat do roka, tak se muze stat, ze bychom ji vyuzili treba jen parkrat.

napadla me pro ni kategorie 9-36, ale nejak si nemuzu vybrat - kriterium je bez isofixu (pouzivame nekolik aut a nektera isofix nemaji), aby se daly napasovat do vice aut a nebyla nejak extremne siroka.

dalsi moznost mam od kamaradky maxi cosi kategorie 9-18, nebouraná, ale uz blížící se dost dobe do kdy je pouzitelna, ale pouzívaly bychom jí do té doby, nez dcera doroste do tech 15 kilo, coz teda netusim, kdy by mohlo byt.

poradite? Jde mi predevsim o bezpecnost, ale i finance hraji roli - obzvlast kdyz nejezdime

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14857
7.8.13 12:18

Koukala jsem na cybex palast, ale narazila jsem na to, ze se spatne upina do auta a muze tak byt volnejsi…to bych nerada, uz i u römeru s tim zapasim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23400
7.8.13 12:19

@suik já bych osobně vzala tu od kamarádky. Je to na pár jízd za rok a ta sedačka určitě dosažením 5 let není ihned nebezpečná. Naše druhorozené mimčo nejspíš bude taky nějaký měsíc jezdit v sedačce starší 5 let, protože mu opravdu na 2-3 měsíce nebudu kupovat novou, když vím, že tahle je nebouraná a staráme se o ní pořádně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
7.8.13 12:22

Dcera je tedy pěkný drobek, když váží tak málo. Celkem chápu, že nechceš kupovat druhou tu samou, zvlášť když jezdíte tak málo. Asi bych ve vašem případě volila zatím půjčit tu od kamarádky, pokud máš jistotu, že s ní slušně zacházeli. Co se týče isofixu, tak mám pocit, že isofixová jde i připoutat do auta bez isofixu, ale možná mi to někdo vyvrátí. Ta 9-36kg je taky varianta, ale já obecně nemám moc důvěru ve věci, které mají více funkcí, takže bych se bála u té s takovým širokým rozpětím, že nějaké její rozměry nebudou vyhovovat dítěti na obou hranicích váhy (tzn. 12kilové v ní bude plavat, 36kg se bude někde mačkat), ale zas má třeba někdo jinou zkušenost, já jí nikdy neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16631
7.8.13 12:25

Ahoj, řešila jsem stejnou situaci na jaře. Syn měl rok a dcera 3 roky. Syn vyrostl za vajíčka - dceři bylo tak ťip, ťop. Takže on dostal její Romer king plus a jí se pořídila nová sedačka.

Cybex Solution, jezdí v ní půl roku a jsme max. spokojeni.

Jen k té Cybex palace - dej pozor - jezdíme Octavií I a Fabií II. řady. Je tam rpoblém s krátkým bezp. pásem, špatně se upíná a taky jsem měla potíže do ní dceru dostat - ten pultík ji uskřípnul. Ve třech letech měla 14kg, ale je vysoká. Takže určitě zajeď do prodejny a dítko tam posaď, popř. si ji zkus dád do auta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16631
7.8.13 12:26

@Samamama Máme cybex solut. a má isofix. V autě kde to lze je na něm a tam kde ne, se zasune a je normálně připoutaná pásem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
7.8.13 12:27

@Samamama ja tyhle hodne rozpetove taky nemam rada, ale zase si rikam, ze nebude na te hranici (9-36), pak ji zdedi treba syn.

kamaradka s ni urcite slusne zachazela, vi i jaky na to mam nazor, bezpecnost v aute je pro me vsim…ale my jedzdime na 14 dni k nasim, tam se teda jezdi furt, tak cca 5× do roka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
7.8.13 12:28

15-36 je sice od 15kg, ale je doporučováno tam dát dítě až s 18kg. Dávala jsem tam syna, když měl cca 16,5kg a bylo to dost na hraně a na delší cesty narposto šílený když usnul a nehlídala jsem ho, aby usnul opřený, pak spal předkloněný, visící na pásu :zed: Takže bych určitě volila sedačku 9-36 nebo 9-18, pokud má jako 2letá 12kg, tak ti 9-18 bude jezdit ještě ve 4letech a myslím, že i koupě 9-18kg se ti vyplatí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16631
7.8.13 12:29
@Gladys píše:
15-36 je sice od 15kg, ale je doporučováno tam dát dítě až s 18kg. Dávala jsem tam syna, když měl cca 16,5kg a bylo to dost na hraně a na delší cesty narposto šílený když usnul a nehlídala jsem ho, aby usnul opřený, pak spal předkloněný, visící na pásu :zed: Takže bych určitě volila sedačku 9-36 nebo 9-18, pokud má jako 2letá 12kg, tak ti 9-18 bude jezdit ještě ve 4letech a myslím, že i koupě 9-18kg se ti vyplatí

Glady, ale pokud je dítko vyšší a navíc ten Cybex je možný polohovat lehce dozadu. Jeli jsme letos cestu do Chorv. a zpět a dcera na ničem neplandala a spala opřená :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23400
7.8.13 12:31

@Samamama některé sedačky s isofixem jdou pásat pásem, ale my máme maxi cosi pearl a ta jde pouze na isofix, jinak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
7.8.13 12:35

My máme taky ten cybex od 15kg a tam se přichytí sedačka do isofixu a dítě pásy. Ale vozili jsme i v autě bez isofixu a ten se jednoduše složil a připoutalo se jen pásy. Syn tam šel na hraně v těch 15kg, byl vysoký, hubenější a taky tam teda plandal, předkláněl se, než jsme zjistili, že se to dá taky trochu položit :mrgreen: Od té doby v pohodě, teď má 17kg a sedí tam dobře

• Nahlásit
  • Citovat
14857
7.8.13 12:36

@Gladys :think:

navic neni nejvyssi, po mamince :roll:

hm, ja asi vezmu tu kamaradky a uvidime

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16631
7.8.13 12:37
@madi píše:
My máme taky ten cybex od 15kg a tam se přichytí sedačka do isofixu a dítě pásy. Ale vozili jsme i v autě bez isofixu a ten se jednoduše složil a připoutalo se jen pásy. Syn tam šel na hraně v těch 15kg, byl vysoký, hubenější a taky tam teda plandal, předkláněl se, než jsme zjistili, že se to dá taky trochu položit :mrgreen: Od té doby v pohodě, teď má 17kg a sedí tam dobře

My ji koupili - první cesta hrůza / dcera plandala, neseděla pevně a nic / - byla jsem z toho nešťastná, tak manžel zastavil a zjistil to polohování a od té doby naprosto OK a chválím, kde mohu. Takže to není sedačkou ale užívateli ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16631
7.8.13 12:39
@suik píše:
@Gladys :think:

navic neni nejvyssi, po mamince :roll:

hm, ja asi vezmu tu kamaradky a uvidime

A co kdybys pak vyzkoušela a buď ti to přijde OK a nebo ne a pořídíš novou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
7.8.13 12:40

@suik
my zkouseli ted o vikendu malemu sedacky Recaro a nakonec asi pujdem do Recaro Young Sport Evolution. je to 9-36, puvodne jsem chtela jenom 9-18, ale „nazivo“ nas presvedcila, maly tam uz ted pasuje dobre (ma 10kg).
je bez isofixu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama