Reklama

Dvouletý se sklonem k agresi vůči dětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.11 13:16
Dvouletý se sklonem k agresi vůči dětem

Najde se tu nějaká maminka, řeší nebo řešila něco podobného??

Máme už nějakou dobu problémy s naším dvouletým synem. První rok to bylo hodné a ukázkové miminko, i když jsme pozorovali, že trochu divočejší než ostatní.
Druhý rok je pro nás dost náročný a neustále se to stupňuje, i když si myslíme, že hůř být snad už nemůže :lol:

Je neuvěřitelně divoký a splašený, absolutně na sebe nedává pozor. Klidně se spustí z prudkého kopce dolů a je mu jedno, jak dopadne. Má posunutou hranici bolesti, když si něco udělá a vím, že ho to bolí, tak nepláče. Otřese se a jede dál.
Prochází teď nejen parádním obdobím vzdoru, což ale vím, že patří k jeho věku a tak nějak to beru, ale na víc má i uječené období. Nemluví, ale řve a ječí. Až se divím, že to hlasivky zvládnou.

To vše jde a možná k jeho věku patří, jenže ten hlavní problém je v tom, že ubližuje ostatním dětem. Strká je, fackuje, mnohdy bez příčiny. Několikrát týdně hlídám o maličko staršího kluka a ten je pravý opak. Už to vygradovalo natolik, že ten brečí a vůbec k nám nechce jít, nechce si s ním hrát :cry:
Přitom nevím, kde to syn bere, my s manželem jako děti jsme byli klidní, my se doma nepereme a v televizi se na žádné bojovky nedívá :nevim:

Měli jste někdo takový problém a jak jste ho řešili?? Podařilo se vám to zvládnout a dítě odnaučit??

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:
 
Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 27.06.11 13:28

Ahoj,to same do puntiku mam doma taky (3roky).
O tom,ze si denne nejmin 20krat rozbije pusu,uz mlcim,je mu to jedno,dela to porad.
Mlati sourozence,hazi po nich vse,co ma v tu chvili v ruce.
Po dobrem reseni neexistuje,rikam mu,vysvetluju,ze se to nesmi,ale on me vubec,ale vubec nevnima.Kouka na me chvilku,hned se otoci a zacne skakat,nebo mi zacne treba vypravet,ze ho honil pes a kousnul ho do nohy (neni to pravda!).
Takze dostane na prdel,kdyz to po dobrem nejde.
Jinak nevim,co s nim.

 
annaaaaa
Závislačka 3068 příspěvků 27.06.11 13:32

Ahoj Madi. Nejste na něj moc mírní? Nemyslím to zle, jen mě napadlo, jestli má pevně stanovené hranice, na kterých si stojíte? A což to prodiskutovat s dětskou psycholožkou? Rozhodně nejsem zastáncem děti řezat a ječet na ně od rána do večera, to ne. Mám zkušenosti s kamarádkou, její syn byl dost osobnost, inteligentní, ale dost s ní mával. Snažila se s ním vše prodiskutovat, vysvětlit, ale skončilo to tak, že syn si prosazoval vždy svou, kousal děti, doma křičel, nenechal návštěvu v klidu apod. Těžko se takhle radí, kdyby nic nepomáhalo, já bych to prodiskutovala s dětskou psych., jak na něj. Snad jsem se nevyjádřila ošklivě :mavam:

 
Ar-tep
Neúnavná pisatelka 15696 příspěvků 27.06.11 13:35

Ahoj, tak já mám doma taky pěkného divočáka, jenže on je pravý opak vašich kluků :cry: Je spíš hrozná fňukna. Není to tak dlouho co byl fakt hodné a ukázkové dítě a dnes?? Pořád se jen vzteká, je zlý, všechno mu musím říkat stokrát a stejně nevnímá a vysvětlování?? To vůbec, poslechne si, odkýve a v zápěti jsme tam, kde jsme byli. Co se týče tećh dětí, tak on si zase odmítá s někým hrát, když jsme na hřišti, raději na tu klouzačku ani nejde, pokud je tam jiné dítko, jednou mu nějaký chlapec ublížil a od té doby si s nikým nechce hrát. Taky už si nevím rady jak dál, všechno si vyječí a nic s ním nejde řešit po dobrém, občas si říkám, že si o nás sousedi musí myslet, že ho týráme, jak řve, ikdyž mu nikdo nic nedělá :cert:

 
Toffee
Kecalka 132 příspěvků 27.06.11 13:35

Ahoj, dcera byla od svého roku stejná. Agresivní vůči všemu a všem. Bezdůvodně bila děti, nás rodiče, prarodiče… Nešlo jí domluvit po dobrém ani po zlém. Teď jí budou 4 roky, je to lepší, ale občas jí to stále pokouší. Na záchvaty vzteku se u nás osvědčila lhostejnost, nereagovat, jen přihlížet a čekat, až to přejde. Šetří to hlavně energii rodičům. :-) Přeju hodně sil a pevné nervy.

 
annaaaaa
Závislačka 3068 příspěvků 27.06.11 13:35

Ještě mě napadlo, jestli není hyperaktivní. Takové dítě za to nemůže, že pořád běhá, křičí atd. Domluvy nepomáhají. Je to diagnoza, v dospívání to ale mizí. Pediatr by to potvrdil. Známá má takového syna. Je to obtížné, ale on je naopak citlivý, i když to tak nevypadá. Zeptala bych se u odborníků. :-D

 
teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.11 13:37

Jaru :-)
On je pořád samá modřina, že tuhle dokonce manžel i říkal, že bychom snad ani neměli chodit k dr., jelikož by si myslel bůhvíco mu doma neděláme. :roll:

Ale to zas tolik neřeším, spíš mi jde o tu agresi. Trošku mě to děsí a zvlášť to, že se to stupňuje. Už jsem tak daleko, že kolektiv jiných dětí nevyhledáváme. Protože tuším nějaký ten incident a je mi pak před rodiči trapně. Což je ale určitě taky špatně, protože vrstevníky potřebuje.

Vysvětlování u nás taky nezabírá. Vysvětluju mu vše horem dolem, on mi to důležitě odkývá, vím, že to v tu chvíli chápe, ale jde a za 10 min udělá to samé. On si to snad nepamatuje nebo nevim :nevim:

Na zadek dostal už taky, ale vůbec to nezabírá. V tu chvíli si uvědomí, že udělal něco špatně, že za to dostal, ale za chvíli už o tom neví.

Ptala jsem se tady v poradně dětského psychologa, co s tím. Odpověď zněla, že dvouletému to nevysvětlím a musím sedět vedle něj a případný útok zabrzdit včas. Jenže to je proveditelné tak na návštěvě a ne doma, když mám oba, nemůžu jim být za zadkem nonstop :nevim:

 
Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 27.06.11 13:38

No,kluk si hraje s detma,jeste nikomu neublizil,nemel asi k tomu dost casu,ale je lakomy :roll: .
Ale treba v obchodu zacne kopat pani pred nama,co stoji ve fronte,nebo ji zacne placat po zadku.
Nevim,kde se to v nem bere a hlavne jak ho to napadne.

 
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 27.06.11 13:39

My to máme v bleděmodrém. Dobrý snad jen to, že ty děti tolik nemlátí, ale jakmile maj hračku, kterou chce on, nebo nedejbože mu ji seberou, tak je zle. On je i dost velký, takže ve strkanicích vítězí. No ale co mám dělat, když vidím, že si začal, tak mu důrazně řeknu, že se to nedělá a odvedu pryč, ale když mu hračku bere jiné dítě, tak ho přece nebudu shazovat, když se jen brání :nevim: A stím prahem bolesti je to to samé. Na jednu stranu jsou doktoři nadšeni, že vůbec neřve při očkování, ale na druhou stranu u něj neplatí takový to, že se musí jednou spálit, aby příště nesahal na kamna. Sáhne na ně klidně desetkrát :zed: Taky nevím, co s ním. :nevim:

 
teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.11 13:40

Ani, v pohodě. Nejsme mírní. Alespoň si to myslím :-D
Máme v rodině už několik starších dětí a vidím tu výchovu co praktikují oni a oba jsme se s manželem shodli, že své děti chceme vést přísněji nebo spíše důsledněji. Neustupovat a trvat si na svém. Fakt se o to snažíme a on nám neskáče po hlavě stylem, že by si mohl dělat co chce.
K dětské psycholožce mám nakročeno, resp. u nás na malém městě není, ale je tu nějaká manželská poradna co se zabývá i problémy dětí, tak to chci zkusit.
Protože vidím, že už to sami nezvládáme. Já už jsem z něj kolikrát úplně hotová, večer absolutně vyšťavená :cry:

 
Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 27.06.11 13:40

Madi,ale to same je to u nas.Kluk dostane na zadek,tak dobre,prestane to delat,ale bud jeste ten den pozdeji,nebo druhy den nanovo.
Ja jsem uz taky premyslela,jestli si to vubec pamatuje,co mu rikam.

 
Ar-tep
Neúnavná pisatelka 15696 příspěvků 27.06.11 13:43

teda holky, řeknu vám, jen doufám, že ta agresivita nepřijde, jinak by to byla vražedná kombinace. To je jediný, co naštěstí není, je spíš vztekloun a řve, jak tur, ale to k jeho věku asi taky patří, přeci jen, je to kluk :nevim: Ale v okamžiku, kdy si něco udělá, tak brečí a nejde ho zastavit, ikdyž je to fakt maličkost.

 
Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 27.06.11 13:44
Gina108 píše:
My to máme v bleděmodrém. Dobrý snad jen to, že ty děti tolik nemlátí, ale jakmile maj hračku, kterou chce on, nebo nedejbože mu ji seberou, tak je zle. On je i dost velký, takže ve strkanicích vítězí. No ale co mám dělat, když vidím, že si začal, tak mu důrazně řeknu, že se to nedělá a odvedu pryč, ale když mu hračku bere jiné dítě, tak ho přece nebudu shazovat, když se jen brání :nevim: A stím prahem bolesti je to to samé. Na jednu stranu jsou doktoři nadšeni, že vůbec neřve při očkování, ale na druhou stranu u něj neplatí takový to, že se musí jednou spálit, aby příště nesahal na kamna. Sáhne na ně klidně desetkrát :zed: Taky nevím, co s ním. :nevim:

No,to same taky!Necham ho,aby si sahnul na rozpalenou troubu,radsi pod mym dohledem,nez za zady,jak on to umi,stejne by to udelal a co?Nic,rekne AU,TO PALI a nez se otocim,ma tam zase ruce.

 
Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 27.06.11 13:45

AR-TEP,se neboj,kluk se vzteka,ze bych kolikrat zesilela.

 
Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 27.06.11 13:46

Já mám právě pocit, že si moc věcí nepamatujou. Aspoň já mám první vzpomínky tak od 3 let. Něco si pamatuje, ale člověk nikdy neví co. A nějaké vysvětlování - to moc nezabírá. Tedy zabírá, když mu vysvětlím ráno, že spěcháme - tzn nesmí se hodinu crcat u snídaně a oblékání, protože např. jedem na výlet, to chápe, ale to, že nesmí brát dětem hračky prostě nechápe, resp. pochopit nechce.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >