Dvouletý sebou při usínání mlátí sem a tam

Anonymní
8.3.20 21:20

Dvoulety sebou pri usinani mlati sem a tam

Syn ma dva a ctvrt roku a prijde mi, ze se zaseknul nekde v roce a pul… Vim, ze bych nemela srovnavat, ale oproti vrstevnikum je proste jiny. Nocnik, totalni ignorace, pritom si myslim, ze chape, nemluvi, pouziva jen par slov stale dokola. Je strasne ze vseho vydeseny, hystericky, pritom jako miminko byl pohodar, ale nejak se to zlomilo a vseho i vsech se porad boji.
Strasne se nad vsim vzteka, nic ho nebavi, puzzle a ruzne skladacky ignoruje, kostky tez, jen vse rozhazovat, a prerovnavat sem tam. Pri usinani sebou strasne mlati sem tam v postylce, i kolikrat ze spani, jsou to rany o spruslata, ze ho to musi bolet. Usina tak pokazde, nebo kdyz je v lehke fazi spanku, po obede to same, musi se umlatit. Nemuze to byt nejaky neurologicky problem? Kdyz je nekludny, porad se strasne skrabe vsude a ted zacal i vrzat zubama, a jeste ho strasne bavi, ze se na nej zlobime.
Uz nevim co s nim… Resit to s doktorkou? Za mesic cekame druhe mimi, to vubec zatim nepobira, jen ukaze na bricho a rekne mimi, tim to hasne.
Prijde mi hrozne neprizpusobivy, zvlastni, nevim no.
Na druhou stranu ukaze vsechny barvy, kdyz mu rekneme, pozna pismenka, ale mluvit nebude, rekne jen to pismenko, bavi ho prohlizet knizky.. Chvilku. Nejlepsi je byt venku a hazet kaminky do vody nebo kanalu…
Myslite, ze to mam nejak resit, nebo je to obvykle a vyroste z toho? Obcas uz jsem z nej fakt vyrizena

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11829
8.3.20 21:28

Muze…sverila bych se detske doktorce a zasla na specialni vysetreni.Muze mit nejakou formu autismu.(anebo taky ne).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12877
8.3.20 22:43

Já ti nevím, mně dost z toho sedí na naši malou. Ale kluci jsou pomalejší a tolik nemluví. Stejně tak jako ty záliby, každé dítě je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 06:31

Me prave neprijde jako vylozene autista nebo tak, spis nejaky nervovy problem, ale zase treba je jen jinej a pomalejsi no, nevim

• Nahlásit
  • Citovat
11829
9.3.20 07:31

@P4ja kluci jsou pomalejsi to je docela mytus a neda se na to spolehat :think:

@Anonymní píše:
Me prave neprijde jako vylozene autista nebo tak, spis nejaky nervovy problem, ale zase treba je jen jinej a pomalejsi no, nevim

Urcite ho nech zkontrolovat. Znaky autismu ma ale takhle z par vet bez vysetreni se to potvrdit samozrejme nemuze. Pracovala jsem s takovymi detmi a casto rodice popisovali co ty..vetsijou so zacali vsimat kolem. prave tech 2 let ze je neco „jinak“..a mysleli si ze je jen syn opozdeny v necem. Casto to bylo prvni dite a tak nevedeli. Normalni sebou mlatit bohuzel opravdu neni. Drzim palce a s vysetrenim neotalejte…jsou dlouhe cekaci doby. Samozrejme preju at to autismus neni!!!Ackoliv jsou ruzne formy a i lehoucke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 08:02

@ametyst budu muset to probrat s doktorkou a uvidime, za mesic cekame dtuhe, tak to bude narocne, ale aspin bychom vedeli na cem jsme

• Nahlásit
  • Citovat
11829
9.3.20 10:49
@Anonymní píše:
@ametyst budu muset to probrat s doktorkou a uvidime, za mesic cekame dtuhe, tak to bude narocne, ale aspin bychom vedeli na cem jsme

Nez se dostanete na nejakou diagnostiku tak to opravdu muze trvat i dele nez pul roku…objednala bych ho i bez doporuceni lekarky..A preju at je to dobry.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 11:50

@ametyst dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
114
9.3.20 11:56

Nemusi to byt hned autismus, ale treba vyvojova dysfazie, chlapecci ji mivaji casteji nez holky, na tu neurologii by to chtelo jit co nejdriv. dobry vliv na nervovou soustavu ma rybi tuk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama