Dvouletý syn nechce jíst

42
26.2.21 13:23

Dvouletý syn nechce jíst

Ahoj, už nevím co dělat. Syn nechce jíst nic normálního, vždycky je to řev, vztek a pláč. Pořád by chtěl jenom kaši. Večer a přes noc klidně někdy vypije 3 lahvičky, přes den jí chce taky. Já bych řekla že mu jí nedám, ale to by pak asi nejedl nic. Nemáte s tím prosím zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3612
26.2.21 13:36

@babetka8 kaše a lahve mléka ve dvou letech? To jako fakt? A z normálního jídla jí co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5132
26.2.21 13:41

Nedala bych mu v noci tři láhve kaše! Zasytí ho to. Nemá pak potřebuji jíst. Vydržet, obrnit se. a kaši mu nedat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
26.2.21 14:02

Jak dlouho to trva? Nerostou mu treba zuby petky? Jinak my mame dva a pul roku staryho kluka a je to taky s jidlem marny uz x mesicu, predtim jedl uplne vsechno. Ted pecivo zasadne suchy, jakmile je to natreny cimkoli, nechce. Maso vubec, zeleninu taky skoro zadnou, z hlavnich jidel pozre minimum. Jsou i horsi pripady, proste nektery deti mivaj s jidlem sileny obdobi a pry se to kolem tretiho roku zlepsuje. Cekam a cekam… :lol: Kazdopadne matky, ktery to s detma nezazily, to nepochopi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
26.2.21 14:06

Kaši z lahvičky přes noc bych nedala. V tomhle věku vůbec kaši z lahvičky. Když kaši, tak v misce, lžičkou. Pokud je s jinými jídly problém, chce to zamyslet se nad příčinou. Chce kaši, protože je sladká a je jednoduché ji jíst (nemusí kousat)? Nemůže být citlivý na nové struktury a chutě? Jak probíhají jídla, jíte spolu, jdeš příkladem, máte na jídlo klid? Není to jen o tom, že si skrz jídlo chce dokázat, že má moc a vždy dostane, co chce, stačí řvát?

Obecně bych začala tím, že bych zrušila noční krmení a lahvičku. Ještě kdyby byl kojený, budiž, ale tohle fakt nepotřebuje. Pokud se v noci budi hlady, zavést jídlo těsně před usnutím a pak hned ráno. Měl by to brzy pochopit a začít večer jíst do syta.

Pokud je problém se vším kromě kaše, tak bych se začala soustředit na to, ať se já sama uklidním. Ať jsou jídla v klidu a beze stresu, i když dítě nejí. Čím větší tlak, tím větší pravděpodobnost, že se to jen zhorší. Pokud nechce, ať nejí.

V takhle extrémním případě bych taky nešla do toho, že kaše nebude vůbec. Ale omezila bych třeba na jednou denně a taky se skrz kaši snažila dítěti dodat co nejvíc živin (zrovna kaše toho naštěstí snese dost, hlavně nějaká dobrá domácí - semínka, oříškové máslo, najemno strouhaná cuketa, jabko, mrkev…), zkoušela kaše a její chutě obměňovat, ať to nepodporuje jednotvárnost, vždy bych k ní nabídla další potraviny jako možnost je vyzkoušet. Případně i obměnit prezentaci, zkusit kaši zapéct, něčím posypat, dát do ní někdy něco hrubšího co změní strukturu (třeba rozinky, kousky ovoce), udělat ji naslano. Prostě experimentovat a zkusit přijít na to, co dítěti vyhovuje a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
26.2.21 14:10
@Janadel píše:
Jak dlouho to trva? Nerostou mu treba zuby petky? Jinak my mame dva a pul roku staryho kluka a je to taky s jidlem marny uz x mesicu, predtim jedl uplne vsechno. Ted pecivo zasadne suchy, jakmile je to natreny cimkoli, nechce. Maso vubec, zeleninu taky skoro zadnou, z hlavnich jidel pozre minimum. Jsou i horsi pripady, proste nektery deti mivaj s jidlem sileny obdobi a pry se to kolem tretiho roku zlepsuje. Cekam a cekam… :lol: Kazdopadne matky, ktery to s detma nezazily, to nepochopi :lol:

No to jsem na zlepšení zvědavá, u nás se to táhne od roka a půl a teď už má skoro tři a půl. Pokrok? Jo, v posledních týdnech ochota ochutnat extrémně malý ždibeček nějakého jídla, co nejí. Končí to vždy kyselým obličejem, hodnocením, že je to ble :lol: a to mám prosím na mysli jídlo typu toust, sýr nebo kokosová buchta. Kdyby to byla brokolice, pochopím :lol: ale tak nevzdáváme to a nabízíme dál a dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
26.2.21 14:15
@Bebeluska8 píše:
No to jsem na zlepšení zvědavá, u nás se to táhne od roka a půl a teď už má skoro tři a půl. Pokrok? Jo, v posledních týdnech ochota ochutnat extrémně malý ždibeček nějakého jídla, co nejí. Končí to vždy kyselým obličejem, hodnocením, že je to ble :lol: a to mám prosím na mysli jídlo typu toust, sýr nebo kokosová buchta. Kdyby to byla brokolice, pochopím :lol: ale tak nevzdáváme to a nabízíme dál a dál.

Hm, tak to me noc nepotesilo :lol: Holt co se da delat, blbostma sladkostma ho necpeme, nabizime normalni potraviny a jidla a snad jednou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat