Dvouletý začal bouchat pětiletou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rezii
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 09.01.19 16:42
Dvouletý začal bouchat pětiletou

Ahoj, nevím si rady s dvouleťákem. Je to hrozně šikovný kluk. Mluví hezký ve větách, umí barvy, od roku a půl je bez plen, táhne ho nahoru jeho starší šikovná sestra. Chodí oba do školky, malá do státní, malej na dva dny v týdnu do soukromé, pracuji na půl úvazku. Ve školce je prý zlatíčko a sluníčko ( podle mě ho paní učitelka teda má ráda hlavně proto, že je bez plen, nemusí ho prevlikat, že vůbec nebrečí a jedinej tam mluví tak, že jasně řekne co chce a potřebuje :mrgreen: ) no ale posledních tak 14 dní mu začalo období vzdoru ( už znám od starší, vztekání na zemi atd) a začal mydlit sestru hlava nehlava. Kdykoliv mají nějaký malý spor, a to je furt, jde tvrdě pěstmi do ní. Nefungují na něj žádné tresty. Je mi to líto, vyhrají si spolu, třeba i nahoře v pokojích bez mého dozoru- holka je šikovná a ohlídá ho, okna jsou zabezpečeny, zásuvky a nábytek taky,.a já třeba dole vařím oběd ( slyším stejně v naší novostavbě všechno).., ale poslední dobou nemohou být vůbec spolu…a holku to hodně mrzí, trpce nese že do ní on mlátí a škrábe ji, i do krve :zed: třeba když chce nějakou její hračku, když ona nedělá co on chce, když mu bere fixku, aby neničil s ní věci… Dělá to jen jí, nikomu jinému. Dneska už jsem vypenila, dostal citelne přes ručičku, co mlátila. A byl zavřený 10 minut ve svém pokoji. Ale tohle není cesta, když nechci aby bouchal on, nemůžu asi bouchat já, že jo ( přes ručičku nebo na zadek je u nás zcela výjimečný trest). Jak na něj? Vůbec nevím kde se to v něm bere. Aplikuju stejnou výchovu na oba, dcera je zdvořilé vychované dítě…

Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 8318 příspěvků 09.01.19 16:45

Radu nemám, u nás jsou schopní se poprat 15-letá a 10-letý

milovnicejablek
Kecalka 258 příspěvků 09.01.19 16:54

Klasika, mám tříletou a šestiletou.

Kikulele
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 09.01.19 16:55

Já mam mladší ségru o 4roky a dělaly jsme totéž když jsme byly malé. :hug:

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17548 příspěvků 09.01.19 17:07

Neřeš to. To stejně nevyřešíš. Mám tři malé děti a do toho jim vůbec nezasahuju. Musí se naučit tyhle věci řešit samy. Max jim vždycky řeknu, že si nepřeju, aby se mlátily.
Mladší dítě nestačí na to starší mentálně, tak to řeší silou. Moje nejmladší se taky bije jako kůň. Je to asi přirozený stav. O starší se neboj, ona si to časem ošéfuje

tumpach
Kelišová 6641 příspěvků 09.01.19 17:14
@Antonie Bolavá píše:
Neřeš to. To stejně nevyřešíš. Mám tři malé děti a do toho jim vůbec nezasahuju. Musí se naučit tyhle věci řešit samy. Max jim vždycky řeknu, že si nepřeju, aby se mlátily.
Mladší dítě nestačí na to starší mentálně, tak to řeší silou. Moje nejmladší se taky bije jako kůň. Je to asi přirozený stav. O starší se neboj, ona si to časem ošéfuje

souhlasím, myslím si, že si to ošéfují sami, asi bych ze začátku dohlížela, jestli jsou všichni fyzicky v pořádku, a jinak bych je nechala, aby si to vyřešili sami :), ale samozřejmě až se situace uklidní říci, že nechci, aby se mlátili a přeju si, aby se chovali slušně - samozřejmě, tak aby to pochopilo malé dítě, takže mu říct, že sestra ho má ráda, a že boucháním nic nevyřeší, meldovat, meldovat, meldovat, on si získává také tvoji pozornost, :nevim: :nevim: , takže bych nechala, aby si to ošefovali sami, musí se naučit být průbojné :) :) :mavam: :mavam:

Mrs.bloud
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 17:17

@Rezii Tresty na toto nepomahaji. Moje dcera take placala, obcas se pustila i do horsich akci. U nas pomohlo vysvetlovat a vysvetlovat, obzvlaste pokud uz dite chape, coz tvuj syn ano, tak to bude fungovat. Urcite nemlatit zpatky, vezme si z toho akorat, ze nasili je OK. Maximalne tak ukazat, stejnou merou oplatit, aby vedel, co vlastne dela a ze to boli. A pak uz staci jenom rict, hele chces abych ti to oplatila? Nebude lepsi mi spis rict, co chces, nez me fackovat? atd. atd. Ale netrestat a urcite nefackovat nazpet ve vzteku, to je chyba, dite to pak kopiruje nazpet. Chce to trpelivost…A take jak pise Antonie, pokud to druhe ditko je tomu nakloneno, tak at si to s nim vyresi samo, klidne bych ji navedla, at ho placne nazpet, nebo mu pohroti ze to udela. Pokud s tim teda nema problem. Jako uplne idealni je, kdyz bych ho mohla vpustit do kolektivu stejne starych a stejne prubojnych deti, protoze starsi deti uz take nechtej nikomu ublizovat, ale ty prtata se proste profackujou vzajemne a za sekundu si vyjasnej, ze tudy cesta nevede, chytnou se za ruce a jdou si hrat. Ale tam zase bacha, jedna kamoska se s nama prestala bavit, potoze moje rok a pul stara dcera brala jejimu synovi hacky, fackovani by asi neprezila a takovych je vicero. Takze najit normalni deti normalnich matek, vpustit dite a nezasahovat:-) :srdce: :kytka: omlouvam se za vetsi edit, ale precetla jsem si to po sobe a nedavalo to smysl, tak jsem opravila.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17548 příspěvků 09.01.19 18:15

@Mrs.bloud mně zase tuhle švagrová řekla, že neteř do stejné třídy s mojí nejmladší nedá, protože ji šikanuje :roll: Jako neteř je mamánek a moje je čtvrté dítě, je voražená. Ale o šikaně samozřejmě nemůže být řeč, to bych řešila

Mrs.bloud
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 12:09

@Antonie Bolavá Haha, tak to jsem zvedava, co udela, az ji bude „sikanovat“ nekdo ve tride.-) Jinak to musi byt blby mit tohle v rodine, ja jsem nastesti narazila jen na dve takove matky, ale predpokladam, ze takovych maminek bude vice. Lide jsou ruzne, deti nam muze byt jen lito, bohuzel je to kazdeho boj…

Rezii
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 10.01.19 12:16

Tak dík všem za rady, trošku jste mě uklidnily, že je to normální. Já jsem se bála jakého malého agresorka nevychovávávám. Já si ze svého dětství nic podobného nepamatuju, ale je fakt, že já byla starší o 6,5 roku - brácha šel už dost „mimo“ mě. Nepotřeboval mě mlátit, protože já se před ním spíš schovávala a zabedňovala, abych měla klid na přípravu do školy. On za mnou spíš furt prosebně lezl než by mě mlátil, ale je fakt, že já už mu vážně autíčka nebrala:D:D Kdežto moje dcera je starší jen o 3,5 a hračky si ještě z ruky rvou, no.

Váš příspěvek
Reklama