Dvouměsíční dítě začalo hodně spát

Anonymní
6.11.19 06:33

Dvouměsíční dítě začalo hodně spát

Ahoj,
zajímalo by mě, jestli někdo nemáte zkušenost. Naše malá holčička byla opravdu velký nespavec, postupem času, se naučila večer usnout a vzbudit se po 4 hodinách na krmení. Než usla museli jsme ji huštat, chodit s ní po bytě, několikrát ukládat do postýlky, kde se vždy vzbudila, takže kolotoč na novo. Teď poslední zhruba čtyři dny se přestala úplně v noci budit na jídlo, nechávám ji spát maximálně šest hodin, pak už ji teda na jídlo budím (je na UM).
Kdyby to bylo jen večer, tak bych si řekla, že se možná naučila nějaký spací režim. Jenže ona takhle spí i přes den. Vyloženě, kde ji položím, tam usne. Zkouším si s ní přes den hrát, ale neudrží dlouho pozornost a hned zase spí. Má dva měsíce a najednou začala spát 20 hodin za den, takže je tak zhruba 4 hodiny vzhůru a do toho počítám i jídlo, přebalování a krmení. Celkově začala i o dost méně plakat. Ale přitom, když je vzhůru se zdá v pohodě, směje se kope, rukama, nohama… nemocná se mi nezdá. Možná zbytěcně plaštím, měly jsme hodně složitý porod..pořad uvažuji, že s ní zajdu k doktorce, ale nedokážu si představit, že tam příjdu a řeknu ji, že mám vlastně problém s tím, že mi dítě hodně spí, asi by valila oči :zed:..proto mě spíš zajímají vaše zkušenosti.
Anonym prosím ponechat, nechci aby rodina věděla jak plaším :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4527
6.11.19 07:01

Neřeš blbosti a užívej si hodný dítě. Pokud vypije aspoň přibližně tolik, kolik by měla, nebude na další prohlídce problém s pribiranim, tak ji nebuď. Taly mám 2mesicni a ne že by víc spala, ale zase min řve. A v noci už začíná mít nějaký režim. U těch prcku se to meni tak strašně často, že klidně už dnes to můžete mít zase jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
6.11.19 07:31

Po sestinedeli se to hodne meni. Souhlasim s Chaela. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
6.11.19 07:42

Aj môj syn, 3 mesiace spí ďaleko lepšie a viac ako na začiatku. Myslím, že ho menej bolí bruško a viac sa poznáme navzájom 😂. Som za to ráda a určite to není na Mudr :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
6.11.19 07:54

Syn v takovém režimu spal do 3 měsíců, pak jsme řešili problém s jídlem a refluxem (došlo mi MM) a pak zase takhle spal do půl roku. Od půl roku spal 12h přes noc, a přes den sice jednou, ale 4 hodiny kuse. Nehledejte problémy kde nejsou a užívejte si :kytka:

Příspěvek upraven 06.11.19 v 08:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10092
6.11.19 07:54

Taky jsme z toho byla v šoku. První dítě absolutní nespavec a malá (teď 4 měsíce), spí celou noc. V osm večer dostane najíst a spí do rána do sedmi. Výjimečně a to spíš až poslední dobou, se budí kolem 4.-5.. Jí jen 4× denně, doktorka se divila, ale malá přibírá ukázkově, tak to neřeší. Přes den je vzhůru až posledních pár týdnů, jinak prospala i ten. Užívej si klidné dítě, já jsem za něj vděčná a pořád říkám, že ji mám za odměnu po tom, co jsme si prošli se synem. Tomu jsou dva a doteď se dvakrát v noci budí a musím ho znovu uspávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 09:14

Mám v okolí spoustu maminek, co mají doma Šípkové Růženky, ale většinou jsou takové od narození. Mě hodně překvapilo, ten skok, že jsme vždycky dvě hodiny minimálně uspaváli, přes den nespala skoro vůbec a teď je jak medvěd. Tak jste mě uklidnily, děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4879
6.11.19 10:11

Nech ji spát v noci. Mi dcera spala v noci normálně 8-10hodin v kuse. Na jídlo jsem nebudila. Třeba se pak vyspí pořádně v noci, a přes den bude zase více vzhůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 22:17
@Anonymní píše:
Ahoj,
zajímalo by mě, jestli někdo nemáte zkušenost. Naše malá holčička byla opravdu velký nespavec, postupem času, se naučila večer usnout a vzbudit se po 4 hodinách na krmení. Než usla museli jsme ji huštat, chodit s ní po bytě, několikrát ukládat do postýlky, kde se vždy vzbudila, takže kolotoč na novo. Teď poslední zhruba čtyři dny se přestala úplně v noci budit na jídlo, nechávám ji spát maximálně šest hodin, pak už ji teda na jídlo budím (je na UM).
Kdyby to bylo jen večer, tak bych si řekla, že se možná naučila nějaký spací režim. Jenže ona takhle spí i přes den. Vyloženě, kde ji položím, tam usne. Zkouším si s ní přes den hrát, ale neudrží dlouho pozornost a hned zase spí. Má dva měsíce a najednou začala spát 20 hodin za den, takže je tak zhruba 4 hodiny vzhůru a do toho počítám i jídlo, přebalování a krmení. Celkově začala i o dost méně plakat. Ale přitom, když je vzhůru se zdá v pohodě, směje se kope, rukama, nohama… nemocná se mi nezdá. Možná zbytěcně plaštím, měly jsme hodně složitý porod..pořad uvažuji, že s ní zajdu k doktorce, ale nedokážu si představit, že tam příjdu a řeknu ji, že mám vlastně problém s tím, že mi dítě hodně spí, asi by valila oči :zed:..proto mě spíš zajímají vaše zkušenosti.
Anonym prosím ponechat, nechci aby rodina věděla jak plaším :mavam:
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 22:26
@Anonymní píše:
Ahoj,
Anonym prosím ponechat, nechci aby rodina věděla jak plaším :mavam:

Omlouvám se, že píší anonymně a už vůbec nechci zakladatelku vystrašit, ale pokud je takto výrazná změna ve spaním a to i přes den, doktorce bych to řekla. Mluvím z vlastní zkušenosti a i dle ofic. informacích na internetu, pokud dítě začne výrazně spát (myslím tím i přes den) tak se to má řešit s doktorem. Tím opravdu nechci vystrašit, ale jen aby se něco nezanedbalo. Doktorka to určitě jako hloupost brát nebude. Aspoň bych ji zavolala a poradila se.:)5 Opravdu bych to nenechala být! Nechci rozvádět svoji zkušenost, ale tohle se má řešit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat