Dvouměsíční leží na bříšku jako placka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 01.03.18 15:15
Dvouměsíční leží na bříšku jako placka

Ahoj,
moje dnes dvouměsíční holčička spí od 4.týdne na bříšku, protože zavinutá už začala hrozně plakat a bez toho ji zase samozřejmě okamžitě budily ručky. Monitor máme a navíc ji to dělá dobře na břicho, takže už nespí jinak (a ani po X pokusech jinak prostě neusne). Ve spaní si hlavu často přetáčí z jedné strany na druhou.
Jenže je problém při nácviku pasení, otočení na bříško je pro ni signál „spinkat“, natáhne se na placáka a nereaguje na hračky, hlas.. Pokud ji vezmu do vzprimene polohy tak se rozhlíží, krček má velmi pevný, za hlavičkou mám ruku jen pro jistotu.
Mám ale obavu o její vývoj, když nebude na bříšku pást, všude se zdůrazňuje, jak je to důležité, navíc i u pediatra dělala placku, co s tím? :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 01.03.18 15:18

Jako je to důležité, ale zkusila bych jí dát ještě čas.
Takhle malé děti jsou dost spavé a třeba za měsíc, kdy už bude mít o něco málo menší potřebu spánku, nebude tolik usínat.
Co na to doktorka?

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 01.03.18 15:23

@Sany80s
Já ji chápu, že nedokáže rozlišit, že "teď má něco nacvičovat a jindy jde o spánek. Dr se jen zeptal, jestli někdy zvedá hlavu.

Feliccita
Kecalka 145 příspěvků 8 inzerátů 01.03.18 15:31

Zkoušela jsi přitlačit zadek k podložce a pošimrat na zádech? To mi ukazoval náš doktor. Jakoby v kříži pohladit, měla by tu hlavu zvednout.

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 01.03.18 15:34

@Feliccita
To jsem nezkoušela, vyzkouším!
Jinak v tom spánku, kdykoliv jsem ji pozorovala, tu hlavu přetáčí bez námahy co chviličku, ale samozřejmě to není to pasení „do kobry“

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 01.03.18 15:38

Asi nejvíc bojuju s tim, jak ji naznačit, že na brisku se nemusí jen spinkat :lol:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 01.03.18 15:41

Tak jí nech ať leží jak placka ono to přijde samo :)

Soňa Zacharová
Nováček 01.03.18 15:45

@OhHOney Zkusila jsi ji dát na pasení bez oblečení a plínky?

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 01.03.18 15:48

@Soňa Zacharová
Zatím ne, hodně nám doma podfukuje pode dveřmi, starý barák, je tu od podlahy chladněji, takže má štrample, body a tenkou mikinu.

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 01.03.18 15:49

@Petruna21
No proč ne, já ji miluju i jako placičku :D ale nerada bych, aby nás pediatr na 3m prohlídce posílal na vojtovku..

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 01.03.18 15:52

Mě doktorka doporučila ji jakoby masírovat zádíčka po páteři směrem dolů od krku až pomalu po zadeček, že jí to prý stimuluje :) a musím uznat, že od té doby, co jsem to začala dělat, tak malá zvedala hlavičku výš a výš a teď v necelých pěti měsících už se dávno přetáčí na bříško a koníčky pase nádherně :)

Soňa Zacharová
Nováček 01.03.18 15:55

@OhHOney Dát na přebalovák, stůl ono když se chce tak to jde. Jde vždy max o 10 minut takže i na zem bych dala a to my když se narodil syn v pokoji i přes den 19°

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 01.03.18 15:59

Prvorozený byl placka až do 4.měsíce, pak začal spolupracovat..je ještě maličký, dala bych ještě měsíc čas.

Al3xandra
Stálice 73 příspěvků 01.03.18 16:00

Já mám doma dnes taky 2 měsíčního synka a přesně takhle jsme to taky měli, ještě zhruba před týdnem. ;) Dala bych jí čas, nechala ji pást (ale bez pleny teda) a hladila ji po páteři odshora dolů :) Já ho takhle dávám při každým přebalování aspoň na pár minutek a taky bydlíme ve starým domě, kde to táhne jedna radost :lol:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 01.03.18 16:02

@OhHOney No mě je to jasné :D s tím ti neporadím :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >