Dvouměsíční miminko málo spinká a pláče

Anonymní
11.5.20 17:38

Dvouměsíční miminko málo spinka a pláče

Dobrý den,
Omlouvám se za anonymitu.
Dcera se narodila 35+5 a je ji 10 týdnu.. Poslední 3 týdny přes den skoro nespinká a pláče. V noci spinká pěkně. Přes den spinka 1-2 hodinky.. Usne a za chvilinku se probudí. Plně kojim.. už nevím co sní..
nemáte prosím radu co s ní dělat, aby spinkala a neplakala? Na kontrolu jdu za 2 týdny, ale nevím zda se neobjednat dřív.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1093
11.5.20 17:45

Bud ma hlad nebo ji boli bricho. miminka placou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
11.5.20 17:51

A když budeš při spaní ležet vedle ni, nebo ji budeš mít u sebe položenou na hrudníku nebo třeba danou v šátku? Třeba tě chce jen cítit u sebe a pláče, protože je unavená a chce spinkat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
11.5.20 17:52

Pokud nejeví žádné známky zdravotních problémů (průjem, nechutenství, málo počuraných plen apod), tak jde asi „jen“ o koliku. Doktorka ti s tím moc nepomůže, můžeš zkusit nějaké kapky na bříško, cvičit s nožičkama, zkus jestli nebude klidnější v poloze na bříšku. Taky se doporučuje zavinovat, zamyslet se nad vlastním jídelníčkem (zda nejis nadymave potraviny), bříško nahrivat… Rad je hromada, já zkusila všechny, ale muselo to přejít samo, cca po těch 3 měsících. Ať je to brzy v pořádku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 17:54
@PepiKo píše:
A když budeš při spaní ležet vedle ni, nebo ji budeš mít u sebe položenou na hrudníku nebo třeba danou v šátku? Třeba tě chce jen cítit u sebe a pláče, protože je unavená a chce spinkat…

Je to různé… někdy usne a jak ji položím, tak se probudí a pláče.. někdy na mě usíná a pak se hned probudí a pláče..
vlastně vůbec doma nic neporadím udělat protože ji nemůžu odložit..
už nevím zda ji bolí bříško nebo má hlad nebo nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 17:57
@Bebeluska8 píše:
Pokud nejeví žádné známky zdravotních problémů (průjem, nechutenství, málo počuraných plen apod), tak jde asi „jen“ o koliku. Doktorka ti s tím moc nepomůže, můžeš zkusit nějaké kapky na bříško, cvičit s nožičkama, zkus jestli nebude klidnější v poloze na bříšku. Taky se doporučuje zavinovat, zamyslet se nad vlastním jídelníčkem (zda nejis nadymave potraviny), bříško nahrivat… Rad je hromada, já zkusila všechny, ale muselo to přejít samo, cca po těch 3 měsících. Ať je to brzy v pořádku :kytka:

Nene papá hezky.. nemá průjem a čůrat čurá hodně.. Kapičky dávám Biogaiu. Cvičíme, zavinuji už od narození a na bříško taky dávám..
zkusím ještě nahlédnout do toho mého jídelníčku ale nemám pocit, že bych jedla nějaké nadýmavé věci…Už jsem i uvažovala zda ji moje mléko nenasytí..
děkuji moc :)

• Citovat
  • Nahlásit
6479
11.5.20 17:59

Některá miminka pláčou víc a některá míň. To moje první se proplakalo do prvních narozenin, střídaly se u mě pocity zoufalství a bezmoci s výčitkami, že nejsem dobrá máma. Na příčinu jsem nepřišla, možná byla jen víc dráždivá. Srovnalo se to a hlavně to rychle uteko, přijd emi to jako včera a ono už ji je jedenáct..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
11.5.20 18:03
@Anonymní píše:
Nene papá hezky.. nemá průjem a čůrat čurá hodně.. Kapičky dávám Biogaiu. Cvičíme, zavinuji už od narození a na bříško taky dávám..
zkusím ještě nahlédnout do toho mého jídelníčku ale nemám pocit, že bych jedla nějaké nadýmavé věci…Už jsem i uvažovala zda ji moje mléko nenasytí..
děkuji moc :)

Myslím, že tím, že má hlad, to nebude, jestli prospívá. Tohle bylo populární kdysi, začít dokrmovat. Ale těžko soudit na dálku, líp to posoudí doktor. K Biogaie můžeš přidat třeba Espumisan nebo BabyCalm. No a hlavně, i když je to těžké, zachovat klid, asi je plačtivější, ale určitě děláš všechno dobře a brzy se to srovná. Holt 4. trimestr, podobné diskuze tu bývají každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 18:03

@Karleon A byla kojena a nebo na UM? Taky jsem dnes už zoufalá a nevím co dělat.. jestli nepřejít na UM.. zda malá nemá hlad

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 18:05

@Bebeluska8 Narodila se s 1990g a teď má 4700g a to má 10 týdnů.. takže prospívat prospívá… na poslední kontrole nás doktorka moc chvalila a pak za par dní děs děs děs děs

• Citovat
  • Nahlásit
295
11.5.20 18:05

Porid si šátek, dcerku nos, potřebuje kontakt. A uděláš doma vše!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2915
11.5.20 18:09
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Dcera se narodila 35+5 a je ji 10 týdnu.. Poslední 3 týdny přes den skoro nespinká a pláče. V noci spinká pěkně. Přes den spinka 1-2 hodinky.. Usne a za chvilinku se probudí. Plně kojim.. už nevím co sní..
nemáte prosím radu co s ní dělat, aby spinkala a neplakala? Na kontrolu jdu za 2 týdny, ale nevím zda se neobjednat dřív.

Zkousela jsi analni trubicku? Je duta, vylozene na vyprdeni, gumova, jen se namaze, kousek se opatrne zavede a ihned odvzdusni, malej na prdiky ani kakani netrpi, ale dvakrat krizicku mel vecer a okamzite se mu ulevilo…Pediatr mi to doporucil, rikal, ze je nesmysl, aby se ditko odnaucilo vylucovat, nebo melo nejaky problem s tlacenim v budoucnu…My to temer nepotrebujeme, ale kamaradka bez toho nemohla fungovat denne prvni 4 mesice u male, dnes je ji 8 mesicu a kaka uplne normalne… :palec: Ja kupovala na pilulka.cz 5ks v baleni za 85,–, tak treba by to pomohlo, budu drzet pesti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64594
11.5.20 18:21
@Anonymní píše:
Dobrý den,
nemáte prosím radu co s ní dělat, aby spinkala a neplakala? Na kontrolu jdu za 2 týdny, ale nevím zda se neobjednat dřív.

Venuj se jí.. Ne každé dítě je spavec.. Plus bolení břicha a podobné.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 18:29

@Kobrakai Také občas použiju :)
@martina.se Věnuji se ji.. jen mám už strach jestli nemá hlad nebo nevím co už.. otravovat mě to určitě neotravuje.. jen mám už takový divny pocit jestli nemá hlad nebo tak

• Citovat
  • Nahlásit
64594
11.5.20 18:42
@Anonymní píše:
@Kobrakai Také občas použiju :)
@martina.se Věnuji se ji.. jen mám už strach jestli nemá hlad nebo nevím co už.. otravovat mě to určitě neotravuje.. jen mám už takový divny pocit jestli nemá hlad nebo tak

Tak to vyznělo jinak.. Chce to víc klidu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat