Dvouměsíční miminko - radosti i strasti

77
23.7.15 09:29

dvouměsíční miminko - radosti i strasti

Dobrý den maminky :-)
V různých knihách a diskuzích jsem narazila na spoustu nesrovnalostí a chtěla bych se s vámi poradit…
První můj dotaz je ohledně uspávání miminka. Celkem se snažíme dodržovat režim - v 7 koupání, do půl 8 kojení a pak na ruky a houpat dokud neusne. Dříve malého trápili prdíky, takže jsme uspávali stylem „zavázat a třepat“ a dost to pomáhalo. Ovšem teď jinak neusne. Asi si dovedete představit, jaké to je v těch vedrech v bytě pod střechou, kde je nevyvětratelná teplota 35°C. Jak jste odnaučovali uspávání na rukách? Do kdy jste tak dítě uspávali? A kdy jste odložili zavinovačku? Večer bývá celkově neklidný. Mlátí kolem sebe rukama a v postýlce by sám neusnul. A pokud neusne do půl hodiny, začíná být unavený, protírá si očička, rukama šermuje ještě víc a začíná hysterický pláč. Doufám, že je to jen otázka těch posledních letních dnů, páč jsem taky dost z těch veder protivná a unavená, tak to na něj asi taky přenáším… Navíc po koupání už moc nechce sát. Nevím, jestli z únavy nebo nedostatku mléka? Většinou se budí kolem 6. večer, kojíme, v 7 koupání a kolem 7:15 kojíme opět a to už se u toho vzteká, že mlíčko neteče - a tím se rozjede a špatně usíná.
To by bylo uspávání před nocí. A co přes den? Opět uspávám na rukách, ale usíná celkem brzy (když vychytám správný okamžik) a mnohem klidněji. Ale i tak by pouhé položení do postýlky nestačilo…
Dále mě zarazila věta v knize - kojíme vždy před tím, než dítě uložíme ke spánku. Náš malý má ale hlad spíše hned po probuzení. Zvládne tak maximálně přebalování a 5 minutek kopání nožkama v nahotě a pak už je protivný a chce jíst. Hraní tedy po probuzení nelze a že bych ho měla nakojit až hodinu po něm asi nepřipadá v úvahu. Máte to taky tak? Nebo kojíte před spánkem (myšleno ve dne?)
Jinak myslím, že je to vyrovnaný a usměvavý chlapeček a to občasné „trápení“ se přejde.
Děkuji za reakce :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

288
23.7.15 09:35

Možná bych zkusila místo houpání při usínání, dát mimčo do postýlky a třeba jenom držet za ručičku. Nebo ho dát do postýlky na bříško a trošku poklepávat po zadečku. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
23.7.15 09:43

Ahoj!

Zkusila bych pevné zavinutí (jen v plence, ať se neuvaří) a netřást na rukách, ale položit do postýlky (ideálně na něco měkkého) a pustit bílý šum (uspavac. cz).

Koj, jak si řekne. V těch vedrech potřebují častěji, třeba jen trošku na žízeň.
Ale to vyžaduje taky, aby jsi o to víc pila! Nezapomínej ani na jídlo. Sice člověk nemá obvykle v tom vedru moc chuť k jídlu, ale ty musíš. U některých žen má i nedostatek vydatného jídla vliv na mateřské mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
23.7.15 09:51

Ještě jeden poznatek…

Miminka mají ráda stísněný prostor. Takže i proto se jim většinou v postýlkách moc nelíbí. Zkus mu vytvořit takové hnízdečko. Jednak pod něj něco měkkého (třeba polštář) a taky kolem třeba slož peřinku nebo něco, co udělá ten stísněný prostor.
Pokud máš pocit, že by tam měl větší horko, tak aspoň z jedné strany. Můžeš mu tam dát i své tričko (ne čistě vyprané :) ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
23.7.15 10:00

Na uspávání jsem používala tzv. bílý šum (zvuk fénu nebo luxu), zavinutí cca do 4 měsíců (stačí plínka v tom horku a zamotat ručičky). Jídlo-miminko si řekne SAMO kdy má hlad a žádný prodlevy jsem nedělala, natož ho krmit dle nějaké knížky, chtěl nakojit tak dostal hned, zkraje byl u prsu skoro 24 hodin denně :lol: Časem si to ustálil, ale v horku mají žízen třeba co hodinu. A výsledkem bylo spokojené dítě, které krásně přibíralo a vyspalá máma (často jsem u kojení usnula). Knížky o dětech-každá říká něco trochu jinýho. Chce to řídit se instinktem, každé dítě je jiné a každé dvojici-máma-dítě vyhovuje něco jinýho. Časem se sehrajete :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
23.7.15 10:01

Ty horka jsou ted uz peklo (pro nase dite), ze zacatku v pohode, ale ted taky, chudak zpocenej, usnout nemuze… taky uspavam na ruce, takze tim horsi to je, pro nas oba. Zpocenej je i ze me, ale sam neusne. Takze ano, za me je to horkem, tak musime vydrzet :kytka:
Prvniho jsem uspavala na rukou do sesti mesicu, pak jsem ho polozila a on usnul. Uplne sam. Mladsi usinal od narozeni sam, cca od dvou mesicu jen v naruci. Neodnaucuju, na zvyknuti si neverim.
K poslednimu dotazu - mliko davam pred spanim, po spani nechce. A myslim, ze je to sumak, kazdemu to vyhovuje jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
23.7.15 10:21

Zkus mu dat pár lžiček vody, přece jen to mléko je sladké. A koj klidně po probuzení, já jsem tak kojila asi do 7.měsíce. No a k tomu uspávání na rukách..já ještě teď uspávám houpáním v sedátku, na rukách mě neusne. Je to tak na půl, 2 usínání za den usne houpáním a dvě sama, že s ní ležím a ona pak odpadne. Já než bych ji trápila a nechala vyřvat, tak budu raděj „otročit“ :mrgreen: Hlavně zě je spokojená :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9267
23.7.15 10:38

Ahoj, vůbec se netrap s tím, že někdo má mimčo bez zavinovačky už třeba v měsíci. Každý jsme jiný a každému dělá dobře něco jiného. Mladší dcerka chtěla být v zavince až do třetího měsíce. Zkus ho třeba dávat na odpolední spaní jen pod plínečku a pomalu začít odbourávat. Hlavně pozor ve vedrech na přehřátí v zavince. Se spaním zkus zavést režim pusinku na čelíčko, dobrou noc a odejít. Když zapláče, tak vždycky přijdi. Nenaučí se to hned, ale časem to přijde. Držení za ručičku také není špatný nápad. Houpání bych zkusila odbourat. Nejmladší má medvídka usínáčka a s tím se ňuchňá a používá ho jako polštářek. Zkus vypozorovat, co miminku dělá dobře a na nic nespěchej. Uvidíš, že všechno časem přijde samo. :mrgreen: Na knihy kašli. V jedné jsem se dokonce dočetla, že mám zkusit miminko vyhazovat do vzduchu a sledovat jeho reakce. No, nevím. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
23.7.15 11:50

Mně se osvědčilo u prvního i u druhého uspávat při kojení, v leže na posteli. Pak předělat do postýlky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
23.7.15 11:52

Jo a druhého jsem zavinovala asi do 3 měsíců, pak mi ze zavinovaček vyrostl :roll: A prvního už si nepamatuju, ale celkem dlouho, byl nedonošený, tak i na doporučení doktorky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18629
23.7.15 13:27

@Pavca13 Ještě, že jsem žádné příručky nečetla. :lol: Kojím dle potřeby dítěte jak to vyjde. Uspávám tak, jak to funguje (takže aktuálně skoro čtiřměsíční bílým šumem), moje děti jsou na usínání trochu experti, takové vyjímky potvrzující pravidlo. :think:
Nehledala bych v tom žádnou vědu a řídila se především instinktem. Ono každé dítě je jiné a jeho potřeby se i v čase mění co funguje teď nemusí vůbec fungovat za pár dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
23.7.15 17:23

Děkuju za reakce :-) Plinečku jsme zkoušeli jen na ovinutí, ale hned se z ní vyhrabe. Koupila jsem zavinovačku swaddle me. Vypdá moc dobře, ale taky se z ní ten expert dostane a navíc jsem zjistila, že on prostě musí mít kolem hlavičky bariéru, kterou mu udělá jen ta zavinovačka. Jinak se usnutí brání a když už usne, tak je za chvilku vzhůru. Hodně se ještě leká vlastních ručiček, tak předpokládám, že ty budou muset stejně zatím k tělu. Po nočním kojení už je klidnější a ručičky svazovat nemusím. Pořád nějak čekám na velký zlom kolem toho 3. měsíce. Chtěla bych ještě koupit kolotoč nad postýlku, tak třeba to taky pomůže aspoň na uklidnění. A zkusila bych metodu uspávání: zkusit dítě pohoupat na rukách a v polospánku položit do postýlky. Pokud pláče, tak opakovat než usne. No, uvidíme. S tím kojením to neřeším. To mě jen trošku zarazilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 21:06

Miminko a problémy

Dobrý večer maminky chtela jsem se zeptat jestli mi neporadíte. Syna jsem prestala kojit je mu mesic a presla jsem na sunar ale ma problem se vykadit. Masíruji bříško, dávam eplou plenku na brisko cvičim s nožičkama aby mu to pomohlo a nic. Panimama mi poradila koupit v lekarne tu trubičku na tohle aby to miminku pomohlo tak jsme ju koupila a pomohlo to ale pak druhy den jsem to udeala znovu a to nepomohlo… ale alej hodne čára tak nevim jestlije to ok protoze malej fakt hodne čůra ale nekadí nevite co s tim? :( :( :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9267
23.7.15 21:46

@klodet987 Starší dcerka taky trpěla na zácpy. Dr mi tenkrát řekla, že pokud se nekroutí bolestí, tak je to v pohodě. Malá se usmívala jako sluníčko na hnoji a byla v pohodě, zatímco já šílela. :mrgreen: Rekord byl 5 dní bez kadění. Pak jsem nevydržela a použila rektální rourku. Jak byly malé 4 měsíce, tak se to s ovocem najednou zlepšilo. Chce to jen vydržet. Možná bych raději probrala s dr. změnu mlíčka. Mladší mi to teď vynahrazuje, kadí 4× denně. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
4.8.15 16:29

Ještě bych měla jeden dotaz: malej miloval zavinovačky, ale teď, jak mu svážu obě ručičky, tak se začne vztekat. V noci se pak budí, že se chce z té zavinovačky dostat, takže jsem ji již odložila). Pokud nechám alespoň jednu volnou, tak v klidu na balóně v náručí usne do 5 minut. Problém je v tom, že nechce spát na zádech. To se většinou vzbudí hned nebo se budí cca po hodině a začne hrozně řvát z ničeho nic (jako by se lekl…). Pokud ho ale napolohuju na bok (no, spíš něco mezi bokem a zádama) na hnízdečko z kojícího polštáře, tak je spokojený jak želva a i když se po položení probudí nebo ho něco vyleká, tak po chvilce zase usíná sám. Spí tak klidně i těch 6 hodin vkuse, dokonce i přes den tak dá kolem hoďky. Poloha na boku ale není úplně dobrá pro kyčle, tak se trochu bojim. V kočárku být nechce a řve jako by ho na nože brali (pokud usne, tak max. na půl hoďky vytrvalého ježdění) - je také v poloze na zádech, bok jsem nezkoušela. Miluje ale nošení v šátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama