Dvouměsíční miminko - usínání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Naiad93
Nováček 10 příspěvků 25.01.19 10:40
Dvouměsíční miminko - usínání

Ahoj maminy! :mavam:
Mám dvouměsíčního chlapečka a usne nám pouze v náručí ve svislé poloze, když s ním houpeme. Nějaké rady, jak to prcka odnaučit, popř. jak ho naučit usínat samotného v postýlce?
Když ho uspíme, musíme ho položit na bříško, jinak se probouzí. Na zádech nechce spát. To bych ho též ráda naučila.
Díky za rady a tipy! :hug:

Reakce:
saphire
Kelišová 6897 příspěvků 25.01.19 10:47

Já bych to ještě nelámala, taky mám dvouměsíčního a ze začátku spal jen se mnou a přes den po kojení v náručí. Až poslední dny se nechá přes den položit bez buzení vedle mě do hnízdečka z kojiciho polštáře.
Jinak je to o tom zkoušet a respektovat pokud na to mimi není připravené. A pokud usíná vertikálně tak třeba zkusit šátek. Taky jsem nosila verikálně, teď je oblíbený úvaz kolíbka, uvolní tak i bolavé bříško.
Toto je má zkušenost :)

Naiad93
Nováček 10 příspěvků 25.01.19 11:02

@saphire Já šátek zkoušela, ale přijde mi, že se mu v něm moc nelíbí. Přes den ho mám většinou u sebe, když spí. Postýlka klapne max jednou a to ne každý den. A večer usíná se mnou v posteli. V noci se nám postýlka po krmení daří.

Uživatel je onlineludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 25.01.19 11:26

Gče bude 2. února 4 měsíce… ve 2 měsících usla jedině na bříšku a uspal ji fén. Teď na bříšku okamžitě začne pást takže už to nefunguje a fén už ji taky neuspí. Teď ji uspí právě jedině to houpání a ještě v kombinaci s halí belí nebo šušáním do ucha Sama usne snad jedině když je hodně unavená u jídla.

Nejjednodušší je to večer - po koupeli je utahaná dám ji ještě teplé mlíčko a kolikrát ani nemusím houpat.

jirma.i
Povídálka 13 příspěvků 25.01.19 11:30

Ahoj pomalinku to zkoušej, hladila jsem po hlavičce a hodně u nás zabral medvidek usinaček ,když bylo nejhůř dala jsem látkovou plínku lehce pod bradičku a do ručičky. Od 2 měsíců spinká v postýlce jak dudek :)

saphire
Kelišová 6897 příspěvků 25.01.19 11:39

@Naiad93 tak pokud se dari postylka vecer po krmeni tak to postupne pujde :) ja si dala zavazek do 3mesice nic nehrotit, preci jen je to jeste takovy 4trimestr. Dej vedet za mesic,verim ze to zas bude jinde ;)

Sashie
Ukecaná baba ;) 2053 příspěvků 1 inzerát 25.01.19 11:55

Mně malý usnul v postýlce přes den až tak v 9.měsíci. Jinak pouze kočár nebo manduca. Večer to bylo napůl, často jsme ho museli uchodit. Od 10.měsíce usíná večer úplně v klidu v postýlce, přes den taky (jen mu to občas trvá). Musel si k tomu dojít sám, navíc často trpěl na koliky a teprve po tom 9.měsíci se to jakž takž uklidnilo. Každé mimčo je jiné, bytovém v tom, co cítíš že je pro prcka nejlepší a nenech se nahlodat tím, že to měl někdo jinak.

hanullllka
Kecalka 136 příspěvků 25.01.19 15:26

Já se s dovolením připíchnu k diskuzi. Moje holčička má měsíc a půl, spí v náruči, v kočárku nebo se mnou v posteli po té, co mi usne v náruči. Což bych ještě překousla, ale co blbě nesu je, že usíná po půlnoci. Většinou kolem jedné ráno, někdy i později. Snažím se zavést režim, že uspávám okolo osmé, ale ať uspávám v kolik chci, ať s ní vstávám v kolik chci, prostě dřív neusne. Nemá na to vliv ani jestli spí přes den nebo ne. Když už usne, tak spí krásně. Klidně 7-8 hodin v kuse, což je super, ale to uspávání je hrůza. Nemáte někdo tip, jak jí ten režim překopat? :think: Předem moc děkuji

Katjerina
Kecalka 198 příspěvků 1 inzerát 25.01.19 17:20

@Naiad93 mě taky občas usne v náruči, po jídle ho dám odříhnout a ono ejhle najednou spí, se spaním na zádech bych ho taky nenutila, mě spí od prvního měsíce zásadně na bříšku, na zádech usne jen, když je opravdu vyřízený a nebo v kočárku. Až se začne kulit najde si samo nejoblíbenější polohu na spaní, do té doby pozorovat v jaké poloze mu to vyhovuje a tak ho nechat spát.

Katjerina
Kecalka 198 příspěvků 1 inzerát 25.01.19 17:21

@hanullllka Co se týká režimu, je moc malá aby dodržovala nějaký režim co ji chceš určit, zachovat by se mělo rituál koupání, pokud možno ve stejnou dobu, jinak je to vše přizpůsobit se miminku, zavádět režim až tak u půlročního miminka, dřív to nemá smysl, má svůj vlastní režim a bohužel se jím budeš muset chvíli řídit. Uspávám čtením krátkých pohádek nebo vyprávěním, občas ho v náručí nosím po baráku a ukazuju mu co kde je atd, dítko je zvědavé, vše ho zajímá a brzo se unaví. Chce to nějaký ten měsíc vydržet pak se to samo upraví, dítko bude přes den aktivnější a uvidíš, že večer bude usínat samo. Pokud ne tak to bude pěkná roštanda, některé děti jsou prostě nespavci, vždyt je všude toho tolik nového a zajímavého tak proč spát, že jo :D

hanullllka
Kecalka 136 příspěvků 25.01.19 18:35

@Katjerina ale ona je spáč. Dneska usla až ve dvě ráno a s dvěma přestávkami na kojení se probudila až ve tři odpoledne. Teprve pak začala jevit zájem o okolí. Takže to není o tom, že je nespavec, ale tento její režim mě zabíjí. Kór když máme třeba dopoledne doktorku a já musím vstávat brzo, abych ji o řvoucí oblékla. Ona pak usne v kočárku a já jsem jak zombie po zbytek dne.

Katjerina
Kecalka 198 příspěvků 1 inzerát 25.01.19 21:18

@hanullllka má to posunutý a nemůžeš ji násilím nechávat vzhůru, kdy ty potřebuješ, časem se to upraví, mě taky ze začátku spal přes den a v noci jsme se s manželem střídali v nošení a konejšení, protože prostě spát nechtěl a furt hulákal. Ted se ho snažím přes den zabavit, aby byl pokud možno co nejvíc vzhůru, takže nakojím a hraju si s ním, povídáme a děláme blbosti, jak si začne šudlat oči, dám mu cucnout a spí, někdy půl hodiny, někdy i dvě hodinky, ale přes den už je víc vzhůru, večer jak kdy, někdy usne po kojení už v osm, někdy s ním zápasím až do půlnoci. Musíš vydržet, čím bude dítko starší tak se to mění. Jsou dny kdy spím v noci jen tři hodiny a přes den taky padám na papuli. Chce si to přes den, když dítko spí najít si čas a jít si taky lehnout aspon na chvilku, vykašlat se na uklízení atd.

Dditka
Nováček 2 příspěvky 05.02.19 00:32

@hanullllka Ahoj, my máme 3 měsíční princeznu a máme stejný problém… Usíná kolem 22-1 hod. Máme režim koupání plus mínus v 18:30, masáž, převlečení do pyžama… pak už jen klid, uspávání a max povídání a nic platné.. Je fakt, že v mezičase třeba 2× usne na půl hodiny… Takže to nevidím jinak, než vydržet až to ten drobeček bude trochu chápat… Každopádně jednou to přijít musí ;) a co se týče udržení vzhůru a přehnaně aktivní přes den - za mě ani náhodou, na usínání to vliv alespoň u nás nemá. Akorát je malá protivná když málo spinká… :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >