Dvouměsíční se přes den budí po 20-30min

292
25.1.21 17:11

Dvouměsíční se přes den budí po 20-30min

Maminky,
nemáte někdo podobnou zkušenost? Naše dcera (2mes) přes den dost špatně spí. Musím ji vozit jen v kočárku, jinde přes den neusne. V kočárku většinou do 10min usne, ale pravidelně po 20-30min otevře oči, někdy jen kouká, jindy začne brečet, takže opět uvozit, pak usne a třeba za 5min začne brečet, opět uvozit, za pár minut opět brek, jakmile však překonáme první hodinu, tak většinou až pak zabere natvrdo, že už pak kočár nemusí jet, ale může někdy i stát( to však bývá dost ojedinělé). V noci spí celkem dobře, asi se taky budí, ale usne. Kojím a dokrmuji UM jen jednou během noci a pak k ránu. Já vím, že bych měla být vděčná za to, že v noci spí, ale jak si prakticky za celý den neodpočnu, že s ní celé dny musím někde jezdit, tak je to dost náročné. Chtěla bych zkusit venku šátek, jestli by se alespoň lépe prospala a nebudila, ale jak je namrzlo, tak se bojím pádu, takže to ještě odkládám.
Neřešila jste některá takto pravidelné buzení dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
186
25.1.21 17:49

Já jsem to měla stejně. Píšeš že se ti budí po 20-30 minutách. Mě syn spal tak možná 10 minut 1-2× denně, jinak byl vzhůru a to ani v tom kočárku nespal. V noci spal celou noc, přes den fakt jako vůbec. Ono u nás i těch 10minut byla výhra. Nedokázal být ani sám.
Pokud jsem chtěla doma něco udělat, tak jsem si ho musela dát do šátku a stihnout to nejnutnější do 30-60 minut, pak už se mu v šátku nelíbilo.
Dneska už má 6 měsíců a je více samostatný, takže ho můžu dat třeba do jídelní židličky a vydrží v ní i 2h a odpoledne dokáže v kočárku spinkat 2h, ale je to jediný jeho spánek přes den, takže když ven nejdeme tak je celý den vzhůru.
Jediné co fungovalo, když měl 2 měsíce a chtěla jsem ať spí alespoň těch 30 minut, tak mi musel usnout na rameni, sednout si s ním a nechat ho spát na mě.
Držím palce a pevné nervy ☺️ Čím je syn starší je to s ním jednodušší, stačí jen vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
28.1.21 11:21
@Anymaa píše:
Maminky,
nemáte někdo podobnou zkušenost? Naše dcera (2mes) přes den dost špatně spí. Musím ji vozit jen v kočárku, jinde přes den neusne. V kočárku většinou do 10min usne, ale pravidelně po 20-30min otevře oči, někdy jen kouká, jindy začne brečet, takže opět uvozit, pak usne a třeba za 5min začne brečet, opět uvozit, za pár minut opět brek, jakmile však překonáme první hodinu, tak většinou až pak zabere natvrdo, že už pak kočár nemusí jet, ale může někdy i stát( to však bývá dost ojedinělé). V noci spí celkem dobře, asi se taky budí, ale usne. Kojím a dokrmuji UM jen jednou během noci a pak k ránu. Já vím, že bych měla být vděčná za to, že v noci spí, ale jak si prakticky za celý den neodpočnu, že s ní celé dny musím někde jezdit, tak je to dost náročné. Chtěla bych zkusit venku šátek, jestli by se alespoň lépe prospala a nebudila, ale jak je namrzlo, tak se bojím pádu, takže to ještě odkládám.
Neřešila jste některá takto pravidelné buzení dětí?

Mě to dělala mala taky… žáky máme teď 2 měsíce a vzdala jsem to a dala dudlika na denni spaní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
28.1.21 11:34

@Galiben1 tak to u nás ani dudlík nezabírá. Usne na pár minut a energie jak kdyby spala hodiny 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
30.1.21 13:10

Dobry den, kratke denni spanky trapi docela hodne maminek. 20min a 30 min spanky vetsinou znamenaji, ze dite slo spat moc unavene, takze je moc nabuzene na to, aby si v klidu prodlouzilo spanek, i kdyz spinkat ocevidne chce. Jak dlouho Vam vydrzi byt vzhuru? Dalo by se zkouset ukladat o neco driv a muze se to zlepsit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
30.1.21 14:21

@Viki89 asi máte pravdu, že ji možná nechávám dost dlouho. Ráno ji dávám pod hrazdičku s vidinou toho, že spala celou noc a tak nebude chtít tak brzo usnout a pak to asi naruší celý den :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
2.2.21 20:41

@Anymaa urcite to zkuste. Zalezi na tom, jak dlouha byla noc - nekteri deti potrebuji tu noc „dospat“, kdyz byla moc kratka (myslim 8-9 hod.). Klidne muze uz chtit spinkat i po 40 min. od probuzeni, jestli jde o to „dospavani“ (byl to i nas pripad u obou deti v prvnich mesich). A po tom prvnim „dospavacim“ spanku uz pak vydrzi dele… Do ted davam pres den oba spinkat driv, kdyz vim, ze noc byla prilis kratka (i kdyz uz jsou vetsi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
2.2.21 20:49
@Anymaa píše:
@Galiben1 tak to u nás ani dudlík nezabírá. Usne na pár minut a energie jak kdyby spala hodiny 🙈

Zkuste pockat vedle 20 min - tech prvnich 20 min dite jeste uplne nespi, je pouze ve stavu ospalosti, proto se snadno probouzi. Po 15-20 min uz spinka, a kdyz pospinka aspon 40-45 min - uz je to dobry, protoze dokoncilo cyklus a organizmus si odpocine… Stejne tak i prekladat z rukou do postylky je lepsi po tech 20 min, kdyz prelozite driv - nejspis se probudi. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat