Reklama

Dvouměsiční zakrslý králík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

emicka22
Kecalka 211 příspěvků 19.02.17 17:41
Dvouměsiční zakrslý králík

Dobry den. Obracím se zde, protoze na netu jsem bohuzel nikde nenasla odpoved na mou otazku. Mame 2 mesicni kralici mimi. Jaky ma byt prijem potravy pro maleho kralicka? Seno ma k dispozici cely den. Davame granulky rano a vecer ale nevim jestli to pro nej neni malo. Poradite nekdo prosim? Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3401 příspěvků 19.02.17 17:46
@emicka22 píše:
Dobry den. Obracím se zde, protoze na netu jsem bohuzel nikde nenasla odpoved na mou otazku. Mame 2 mesicni kralici mimi. Jaky ma byt prijem potravy pro maleho kralicka? Seno ma k dispozici cely den. Davame granulky rano a vecer ale nevim jestli to pro nej neni malo. Poradite nekdo prosim? Dekuji

Máme taky zakrslého králíka, seno, granulky a čerstvou vodu tam vždy má k dispozici a potom samozřejmě zeleninu - tu dáváme ráno, odpoledne a než si jdeme lehnout.)
O zelenině tam nic nepíšeš, tak nevím, dáváte?

emicka22
Kecalka 211 příspěvků 19.02.17 17:50
@Paola21 píše:
Máme taky zakrslého králíka, seno, granulky a čerstvou vodu tam vždy má k dispozici a potom samozřejmě zeleninu - tu dáváme ráno, odpoledne a než si jdeme lehnout.)
O zelenině tam nic nepíšeš, tak nevím, dáváte?

Zeleninu zatim ne. Mela kokcidozu tak az bude prelecena.

emicka22
Kecalka 211 příspěvků 19.02.17 17:51

A kolik ma vas kralik? Zase ji nechci granule nechavat xely den at neni prekrmena.

Paola21
Závislačka 3401 příspěvků 19.02.17 17:53
@emicka22 píše:
A kolik ma vas kralik? Zase ji nechci granule nechavat xely den at neni prekrmena.

Už jsou mu tři roky, mimi to není:). Ale nechávaly jsme mu je už od začátku a tlustý není, dle veterináře je to dobře živený králíček :)

Pety2
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 19.02.17 17:56

Drobní savci se objemovým krmivem vždy krmí adlibitně - tedy mají neustále k dispozici co se týče sena, samozřejmě mají neustále také čistou vodu jako každé zvíře. Granule dávejte 2×denně nebo směsi určené pro hlodavce. Vysocekalorické krmivo typu mrkve, jablka apod dávejte jen jednou za čas jako zpestření a extrémně kalorické jako oříšky apod nedávejte vůbec, právě ať není zbytčně obézní. Do klece dejte něco na ohryz, ideálně větev ovocného stromu, oblíbené bývají třešně.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28536 příspěvků 19.02.17 17:57

Základní potrava je seno!!! Granulky jen jako doplněk. Pro králičí juniory je fajn třeba zn. Nutrin. Nejlepší a nejchutnější seníčko je Pan Malina, voňavé, dlouhé stonky.To se s drceným prodávaným v krychlích nedá srovnávat.

MelanieSlepicka
Povídálka 13 příspěvků 19.02.17 18:03

Ahojky, to opravdu dáváte králíkům tak často granule? Dávej mu kvalitní seno a vodu. Občas tvrdný chleba popřípadě svatojánský chlebíček. Nic víc bych nedávala neboi teda když už tak na přilepšení jednou týdně mrkev.

Alex Adrian
Závislačka 2578 příspěvků 19.02.17 18:17

Máme 2 letého beránka… Seno a voda k dispozici celý den, večer dostává hstku krmiva, 2-3× týdně během dne mrkev/jablko/o­kurek/paprika. Když dostane větší množství zeleniny nebo ovoce, má průjem, takže dostává jen kousek. Od jara do podzimu vypouštíme na zahradu, takže to se cpe neustále trávou (velké množství trávy na průjem nemá vliv). Jednou za čas tvrdý chleba, ale ten minimálně. Seno máme domácí, s kupovaným nesrovnatelné…
Granule bych určitě nenechávala celý den. Ten náš tedy dokud má v misce, pořád žere, to by za chvíli pukl :lol:

daisy1
Stálice 90 příspěvků 19.02.17 18:42

Ráno hrstku granulí, večer seno, to mu pak zbývá ještě do dalšího dne, ohryzek, odkrojky zeleniny když jsou, jsou každý den trochu, výjimečně kousek starého chleba. V květnu mu bude 13 let a krom šedého zákalu kvůli vysokému věku je pořád Čupr, váha 2,20 kg již 12 let ( zakrslý beran). Rozhodně nemá jídlo stále, jen to seno ma pořád aspoň trošku.

MelanieSlepicka
Povídálka 13 příspěvků 19.02.17 18:55

Teda holky nezlobte se, ale jako chovatelce králíků mi je z těch vašich jídelníčků líto vašich králíků. A čupr váha 2,20? To jako vážně? To není čupr váha…to je nadváha 8o

daisy1
Stálice 90 příspěvků 19.02.17 19:21
@MelanieSlepicka píše:
Teda holky nezlobte se, ale jako chovatelce králíků mi je z těch vašich jídelníčků líto vašich králíků. A čupr váha 2,20? To jako vážně? To není čupr váha…to je nadváha 8o

Váha zakrslého berana je 1,5 až 2 kg, a ano, můj králík má nadváhu 2,20, nechápu, jak je možné, že s takovou váhou ve svých 13 letech ještě žije a prohání po domě míče :jazyk:.

MelanieSlepicka
Povídálka 13 příspěvků 19.02.17 20:51

Tak když by si jedla každý den čokoládu tak budeš taky žít, ale tvoje tělo zrovna zdravé nebude, proto má tu nadváhu (a jistě víš že ty dvě kila v reálu na výstavě žádný králík nemá). Ale samozřejmě je to tvá věc, ale chudák králík @daisy1

MelanieSlepicka
Povídálka 13 příspěvků 19.02.17 20:55

A docela by mě zajímalo od jakého chovatele ho máš, že ti neřekl, že nemají jíst to co jim dáváš

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 20:58
@MelanieSlepicka píše:
Tak když by si jedla každý den čokoládu tak budeš taky žít, ale tvoje tělo zrovna zdravé nebude, proto má tu nadváhu (a jistě víš že ty dvě kila v reálu na výstavě žádný králík nemá). Ale samozřejmě je to tvá věc, ale chudák králík @daisy1

Ty znáš předky toho králíka, víš, jestli je to králík s PP, že dovedeš takhle podle nic neříkající informace na netu říct, že má nadváhu? Mám a měla jsem několik králíků, všechno jsou to kříženci, u jednoho je ideální váha 1,3 kg, u jiného jsou 2,5 kg málo. Taky mám dvojčata, jeden má přes dvě kila a je to akorát, druhý je drobnější, má 1,8 kg a je to taky akorát. To, co píšeš, lze aplikovat jen na králíky s PP, kdy je jasné, že tam není žádný kříženec v linii, jinak ne.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama