Dvoutýdenní miminko a zácpa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 08.03.17 14:53
Dvoutýdenní miminko a zácpa

Ahoj. Včera večer jsme moc křičeli a vyzkoušeli úplně všechno a paní doktorka po telefonu poradila, ať zavedeme teploměr do zadečku. Byla to zácpa, hromada hovinek odešla.. Potom jsme spali od 20-2:30 unavení. A dneska jsme to zkoušeli znovu, bylo toho míň a rektální tyčinka od prdiku nepomohla, protože se hned ucpala :( dáváme fenyklový čaj, masírovali bříško (u toho jsme křičeli asi stuďelo) a teď ležíme a spime už možná hodinku v obýváku na bříšku, to nám pomohlo. Ještě pak zbývá teplá plena na bříško. Tohle je opravdu starost ta zácpa. Pili jsme Bebu a přešli na Nutrilon.. Nechci mu pořád cpát do zadečku teploměr na prošťouchnutí, už aby to přešlo. Ma to tak někdo taky? Co pomohlo? Teď po kazde, když pláče, tak máme strach, že furt zácpa. Espumisan dáváme a teď už i probiotyka

Reakce:

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 08.03.17 15:32
@077lenka píše:
Ahoj. Včera večer jsme moc křičeli a vyzkoušeli úplně všechno a paní doktorka po telefonu poradila, ať zavedeme teploměr do zadečku. Byla to zácpa, hromada hovinek odešla.. Potom jsme spali od 20-2:30 unavení. A dneska jsme to zkoušeli znovu, bylo toho míň a rektální tyčinka od prdiku nepomohla, protože se hned ucpala :( dáváme fenyklový čaj, masírovali bříško (u toho jsme křičeli asi stuďelo) a teď ležíme a spime už možná hodinku v obýváku na bříšku, to nám pomohlo. Ještě pak zbývá teplá plena na bříško. Tohle je opravdu starost ta zácpa. Pili jsme Bebu a přešli na Nutrilon.. Nechci mu pořád cpát do zadečku teploměr na prošťouchnutí, už aby to přešlo. Ma to tak někdo taky? Co pomohlo? Teď po kazde, když pláče, tak máme strach, že furt zácpa. Espumisan dáváme a teď už i probiotyka

Teda holka, omlouvá tě hormonální poporodní smršť, ale to je hrůza jak píšeš ;) Zase jsi posunula hranice mateřského plurálu o kousek dál, než znám :mrgreen: :mrgreen:

K dotazu: nechci strašit, ale často pomůže až když se dítě začne samo více hýbat a trávit víc času na bříšku, kolem těch 3,4m. Jinak můžete zkusit ještě změnit mléko za nějaké anti-kolikové, no a všechny možné rady - hodně nosit na tygříka, masírovat bříško (Pupík je dobrej), cvičit nožičkama, zkusit různé kapičky na prdíky a probiotika, každému zabírá něco jiného.

Kattynka000
Závislačka 3018 příspěvků 08.03.17 15:33

Ježiš, prosimtě, úprav to mykani, to je strašné. Taky své dítě strašně miluju, ale tohle je fakt šílený..

Jinak ano, malá to měla taky, hlavně ze začátku. Občas to způsobí ta změna UM. Hlavně znovu neměn, musíš to nechat si,, sednout". Aby si napřed na mléko pořáde zvykla, všeobecně se nemá měnit takhle rychle (během dvou týdnů dva druhy je fakt strašně moc, mě doporučovali vydržet měsíc - pomohlo). Taky pomůže až začne za měsíc past, půjde to líp.

RenattaSedla
Kecalka 324 příspěvků 08.03.17 15:36

@077lenka
ahoj zácpa to být může, ale miminko nemusí kakat každý den a je to v pořádku. mám 4. měsíční holčičky a taky ráno řvou jak tuři a většinou jim to povolí odpoledne. můžeš zkusit nosit na tygříka, ona to podle mě není doslova zácpa, ale prostě někdy je to kákání tužší. Taky jsem to tu řešila. Mým holkám pomohlo nosit opřené zády mezi prsa a držení za nožičky. Právě večer je zase trápí prdíky ale už ne tolik a ráno se nemůžou vykakat.
u vás to může být tou změnou mléka. ještě mi tu někdo radil udělat občas slabsi mléko nebo dát během krmení napít studené převařené vody.
Hezký den

Sleepy.Monkey
Kecalka 277 příspěvků 08.03.17 15:38

@077lenka Vyhovuje mu UM? Malý taky měl Nutrilon a měl po něm šílenou zácpu a prdiky. Strašně plakal. Nutrilon nám nevyhovoval. Přešli jsme na Hipp a je to dobrý :palec: Začal hezky kakat. Jinak rektalni trubičku jsme taky často používali, malý měl koliku. Nevím, možná Vašemu miminku nesedí UM, proto mu to asi nejde vytlačit.. :nevim:

RenattaSedla
Kecalka 324 příspěvků 08.03.17 15:48

Jo jak se tu píše, Nutrilon je na zácpy jak dělány, to mi taky hodně maminek řeklo. moje holky ale byly hodně brzy narozené takže to dostávaly v porodnici, pak jsme přešly na Hipp a dobrý. a výdrž, ona i ta změna mléka dělá s břichem miminka svoje.

Kattynka000
Závislačka 3018 příspěvků 08.03.17 16:24

Jinak jak tu holky píšou, že jim Nutrilon ucpaval, tak u nás Nutrilon pronutra je zas jediný, po kterém mi malá neblije a má vše ok.. je to dítě od dítěte, každému sedí něco jiného. Naše malá zas třeba snese jen zelené pampersky, po všem ostatním se mi oprudi, z kosmetiky jen bubchen, jinak má po všem vyrážky a po jinem mlíku mi zvracela…

Luciecologne
Stálice 70 příspěvků 08.03.17 16:32

Ahoj, můj syn trpěl na zácpu šíleným způsobem. Plakal, byl celý rudý kapičky nepomáhali jen ta rektální trubička. Když se ti ucpe, jsou tam ty otvory kterými to hovinko vyleze, ale ty musíš do toho konce fouknout a nebo jít vypláchnout. Takhle jsme fungovali každý den 5-6× :zed: až mi bylo prcka líto že mu tam pořád šťourám, ale byl spokojeny, vyprděny a vykakany. :lol: Po čase zaberou probiotika. Ale doktorka mi dala recept na dětské projíprojímadlo EASYLAX. Skládá se z heřmanku a ibišku a můžou ho i miminka. Zavádí se do zadečku něco podobné jak rektální rourka a pomocí ní vstřikneš tu směs. Prý je to šetrnější jak to šťourání. Neboj, až se začne hýbat miminko bude to ok. :D Jinak si ještě pořiď do vany ten kruh okolo hlavičky aby miminko si tam mohlo plavat a pokopkat. Tím se mu to tam trošku rozhybe a vyprdi se. Je to od narození. My máme večer vždy takový rituál. Každý večer plaveme a kopkáme a pak spíme od 21:00-8:30. To je pak žůžo labůžo spát vklidu celou noc :lol: :lol: :andel: :pankac: Chce to přetrpět, projde si tím skoro každé miminko. :?

warita
Echt Kelišová 8254 příspěvků 08.03.17 17:35
@077lenka píše:

To je normalni, ze se ucpe. Foukni do toho a je to.

Dale:

1. nutrilon je znamy tim, ze ucpava
2. Muzes strkat do zadecku pri kazdem prebalovani. Nam to pediatr vyslovene doporucil. Mala trpela silene na zacpy, rektalni rourka pomohla.

warita
Echt Kelišová 8254 příspěvků 08.03.17 17:37
@Luciecologne píše:
Ahoj, můj syn trpěl na zácpu šíleným způsobem. Plakal, byl celý rudý kapičky nepomáhali jen ta rektální trubička. Když se ti ucpe, jsou tam ty otvory kterými to hovinko vyleze, ale ty musíš do toho konce fouknout a nebo jít vypláchnout. Takhle jsme fungovali každý den 5-6× :zed: až mi bylo prcka líto že mu tam pořád šťourám, ale byl spokojeny, vyprděny a vykakany. :lol: Po čase zaberou probiotika. Ale doktorka mi dala recept na dětské projíprojímadlo EASYLAX. Skládá se z heřmanku a ibišku a můžou ho i miminka. Zavádí se do zadečku něco podobné jak rektální rourka a pomocí ní vstřikneš tu směs. Prý je to šetrnější jak to šťourání. Neboj, až se začne hýbat miminko bude to ok. :D Jinak si ještě pořiď do vany ten kruh okolo hlavičky aby miminko si tam mohlo plavat a pokopkat. Tím se mu to tam trošku rozhybe a vyprdi se. Je to od narození. My máme večer vždy takový rituál. Každý večer plaveme a kopkáme a pak spíme od 21:00-8:30. To je pak žůžo labůžo spát vklidu celou noc :lol: :lol: :andel: :pankac: Chce to přetrpět, projde si tím skoro každé miminko. :?

wow, to bude spotreba vody, vzdyt na to se musi naplnit vana az po okraj. Nebo takto koupete nejakem hlubokem skopku?

Luciecologne
Stálice 70 příspěvků 08.03.17 19:31

Ano, vanu napouštíme vždy úplně plnou. Co by jsme neudělali pro spokojené miminko. Hold jak nám přijde nedoplatek za vodu, tak si na to otevřu lahvinku vína a vklidu to budu rozdychávat :mrgreen: :lol: :lol: platíme vysoké zálohy za vodu, tak snad to bude ok. Jsme zatím 2+1 dítě.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Mareš překvapil: Umí se nadchnout i pro jiné věci, než je jeho „soukoncertí“

Vánoce se kvapem blíží a ještě než Leoš Mareš (42) překvapí choť Moniku a své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >