Dýchání přeš respirátor v těhotenství

Anonymní
12.2.21 08:10

Dýchání přeš respirátor v těhotenství

Ahoj holky,
omlouvám se za anonym, ale nechci, aby si třeba někdo z kolegyň všiml mého dotazu. Pracuji v domově pro seniory a jsem v 16tt. Několik hodin denně mám na obličeji respirátor. Buť fpp2 nebo 3. Ta dvojka se mi na dýchání zdá i horší popravdě. Občas si připadám, jakobych měla hlavu v igelitu a musím jít ven se nadechnout. Pravidělně se mi totiž začne točit hlava a je to podle mě prostě nedostatkem kyslíku a tím, že se pohybuji. Kolegyně třeba nosí obyč roušku a pod nosem, ale já se zase bojím nákazy. Prosím, mám tu maminky, co stále pracují s lidmi a nosí respirátor? Doktor mi na to jen řekl, že info, že by měl snížený přísun kyslíku poškodit plod není :roll:
Jak to řešíte/zvádáte? Neptali jste se na to třeba někde nebo nemáte jiné info než já?
Prosím ale o odpověď maminky, co s tím mají zkušennost. Ne starostlivé maminky, co by si respirátor nenasadili ani na půl hodiny a budou mě tu děsit. Nemyslím to ve zlém, ale na emiminu je vždy půlka odpovědí „zkušennost nemám, ale myslím si“ :D

Díky moc a ať se vám všem v této době daří co nejlépe :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48895
12.2.21 08:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
omlouvám se za anonym, ale nechci, aby si třeba někdo z kolegyň všiml mého dotazu. Pracuji v domově pro seniory a jsem v 16tt. Několik hodin denně mám na obličeji respirátor. Buť fpp2 nebo 3. Ta dvojka se mi na dýchání zdá i horší popravdě. Občas si připadám, jakobych měla hlavu v igelitu a musím jít ven se nadechnout. Pravidělně se mi totiž začne točit hlava a je to podle mě prostě nedostatkem kyslíku a tím, že se pohybuji. Kolegyně třeba nosí obyč roušku a pod nosem, ale já se zase bojím nákazy. Prosím, mám tu maminky, co stále pracují s lidmi a nosí respirátor? Doktor mi na to jen řekl, že info, že by měl snížený přísun kyslíku poškodit plod není :roll:
Jak to řešíte/zvádáte? Neptali jste se na to třeba někde nebo nemáte jiné info než já?
Prosím ale o odpověď maminky, co s tím mají zkušennost. Ne starostlivé maminky, co by si respirátor nenasadili ani na půl hodiny a budou mě tu děsit. Nemyslím to ve zlém, ale na emiminu je vždy půlka odpovědí „zkušennost nemám, ale myslím si“ :DDíky moc a ať se vám všem v této době daří co nejlépe :srdce:

Miminu nic nehrozí, to má kyslíku dost, jeho hemoglobin má větší afinitu ke kyslíku než hemoglobin u dospělých.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22503
12.2.21 08:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Prosím ale o odpověď maminky, co s tím mají zkušennost. Ne starostlivé maminky, co by si respirátor nenasadili ani na půl hodiny a budou mě tu děsit. Nemyslím to ve zlém, ale na emiminu je vždy půlka odpovědí „zkušennost nemám, ale myslím si“ :DDíky moc a ať se vám všem v této době daří co nejlépe :srdce:

Mas muj obdiv. Ja uz tehotna davno nejsem, ale respirator jsem nesundala od cervence. A resim to nanorouskou, konkretne od nanospace Safety nano protect. Lepe se mi v i dycha. Není to zalezitost uplne levna, ale funguje stejne jako respirator. Tak mozna to je tip, jestli to chces zkusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
12.2.21 08:33

Jsem asi ta kravka co ti napíše „tuhle zkušenost nemám, ale…“ :D Řešila jsem něco podobného s doktorem a ten mi doporučil omezit pohyb s respirátorem na minimum. Ne, že by to nějak zásadně škodilo - řekl zhruba to samé co ten tvůj, ale než riskovat, že sebou někde švihnu, protože se mi zatočí hlava, tak je lepší se zbytečně netrápit.
Jde o to, že mám teď větší potřebu kyslíku a jakékoliv omezení mi fakt nedělá dobře. Už několikrát jsem sebou málem švihla i v hloupém obchodě, natož mít respirátor na puse x hodin v kuse.
Doporučila bych ti říct o tvém těhotenství v práci a zkusit to domluvit tak, aby ses třeba nemusela nějak extra pohybovat - zůstat třeba v kanceláři u pc, nebo úplně změnit druh práce. Ono to totiž nebude lepší, když dítě roste, utlačuje plíce. Pak dýcháme o to usilovněji, abychom stíhaly pokrýt poptávku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 08:43
@LilyJane píše:
Jsem asi ta kravka co ti napíše „tuhle zkušenost nemám, ale…“ :D Řešila jsem něco podobného s doktorem a ten mi doporučil omezit pohyb s respirátorem na minimum. Ne, že by to nějak zásadně škodilo - řekl zhruba to samé co ten tvůj, ale než riskovat, že sebou někde švihnu, protože se mi zatočí hlava, tak je lepší se zbytečně netrápit.
Jde o to, že mám teď větší potřebu kyslíku a jakékoliv omezení mi fakt nedělá dobře. Už několikrát jsem sebou málem švihla i v hloupém obchodě, natož mít respirátor na puse x hodin v kuse.
Doporučila bych ti říct o tvém těhotenství v práci a zkusit to domluvit tak, aby ses třeba nemusela nějak extra pohybovat - zůstat třeba v kanceláři u pc, nebo úplně změnit druh práce. Ono to totiž nebude lepší, když dítě roste, utlačuje plíce. Pak dýcháme o to usilovněji, abychom stíhaly pokrýt poptávku :)

:D Díky, jsem ráda, za další názor lékaře. Já teda zatím nebyla úplně jakože bych omdlívala, ale většinou se jdu rychle nadýchat, nebo na moment respirátor sundám a hlava se mi točit přestane. O těhotenství vědí a já prostě ani nedělámm práci, že bych lítala s koštětem atd, ale celkově se teď v těhu jakoby víc zadýchávám neboco a občas i menší práce mi najednou připadá, že se dusím. Na neschopenku jsem jít nechtěla, protože doma se hrozně nudím a ráda pomáhám, ale prostě jsem začala mít strach o malé no. Přece jen je to dnes a denně 8h :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 08:44
@mroe píše:
Mas muj obdiv. Ja uz tehotna davno nejsem, ale respirator jsem nesundala od cervence. A resim to nanorouskou, konkretne od nanospace Safety nano protect. Lepe se mi v i dycha. Není to zalezitost uplne levna, ale funguje stejne jako respirator. Tak mozna to je tip, jestli to chces zkusit.

Podívám se na to! :) Díky za tip. Mě i sestřenka dávala zkusit takovou tu poloobličejovou silikonovou masku a musím říct, že se přes ní dýchá daleko lépe. Ale to vypadá už opravdu jako při komunistických cvičeních :lol: Asi se stydím nosit takové monstrum na obličeji :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
638
12.2.21 08:50

Byla jsem jako dobrovolník v domově a musím říct, že ty čínské respiratory byly naprosto otřesný. Takže moje rada je koupit si kvalitní český respirator v tom se mi dýchá dobře, skoro stejně jako v jednovrstvé bavlněné roušce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 08:51
@Anny2148 píše:
Byla jsem jako dobrovolník v domově a musím říct, že ty čínské respiratory byly naprosto otřesný. Takže moje rada je koupit si kvalitní český respirator v tom se mi dýchá dobře, skoro stejně jako v jednovrstvé bavlněné roušce.

Ja začala nosit ty od 3M. Ale i tak se dusím, nevím proč 8o

• Citovat
  • Nahlásit
9402
12.2.21 09:01
@Anonymní píše:
Podívám se na to! :) Díky za tip. Mě i sestřenka dávala zkusit takovou tu poloobličejovou silikonovou masku a musím říct, že se přes ní dýchá daleko lépe. Ale to vypadá už opravdu jako při komunistických cvičeních :lol: Asi se stydím nosit takové monstrum na obličeji :mrgreen:

Zkus to, ale úplně nedoufej zázrak. Já mám českou nanoroušku na úrovni FFP2, na podzim jsem o ní ani nevěděla, co jsem těhotná, tak se dusím i v ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36440
12.2.21 10:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

kyslíku máš dost, respirátor ti udělá jen větší dechovou námahu, což tě může jako těhotnou vyčerpávat, ale i stresovat a tím ti paradoxně vyvolat pocit dušnosti. mrtvý prostor v roušce je zanedbatelný proti třeba šnorchlování.
ale samozřejmě zvaž, jestli máš tu práci zapotřebí - ne, že by ti tak moc něco hrozilo, ale prostě těhotenství je sice fyziologický stav, ale přináší jistá omezení. Stáří je taky fyziologický stav a makat je nenutíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 10:53

Tak ja Te teda obdivuju. Mně se točila hlava i v roušce pri těhotenství, az se mi delalo mdlo. Stacilo 10 minut a uz jsem byla ko.
Radu nemam, drzim palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
12.2.21 11:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Upřímně tě obdivuji, já jsem za těhotenství měla respirator 2× a pokaždé jsem sebou málem sekla. Miminku to sice nic neudělá. Ale jak už psal někdo výše, doktor mi doporučil, ať respirator radši nenosím. Není nic horšího, než sebou někde seknout… 8o Teď jsem ve 32tt a mám i s rouškou problém vyjít schody a motá se mi hlava. Přeji, abys našla nějaké řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 12:36
@Elea9 píše:
Upřímně tě obdivuji, já jsem za těhotenství měla respirator 2× a pokaždé jsem sebou málem sekla. Miminku to sice nic neudělá. Ale jak už psal někdo výše, doktor mi doporučil, ať respirator radši nenosím. Není nic horšího, než sebou někde seknout… 8o Teď jsem ve 32tt a mám i s rouškou problém vyjít schody a motá se mi hlava. Přeji, abys našla nějaké řešení.

Díky moc. Ach jo, jak to tak vidím, tak to asi bude spíš horší. Sem zvědavá, jak to v práci dlouho vydržím, protože bydlím v bytě a v současné situaci si moc neumím představit, sedět prostě doma. Nebo se jít projít po městě :mrgreen: Ráda něco dělám. Ale asi budu muset přece jen skončit dřív, než jsem si to plánovala.

• Citovat
  • Nahlásit
1519
12.2.21 12:59

Upřímně. Moje mamka pracuje v důchoďáku. A když vidím, jak tahá ty lidi (spousta z nich je daleko těžší, než je ona sama), tak bych těhotnou hned hnala na neschopenku. Opravdu v 16tt taháte lidi na koupele, převalujete je kvůli měnění plenek? Nedochází vám potom kyslík daleko spíš z toho, že se tělesně neadekvátně namáháte, než z těch respirátorů?

Kdybyste seděla v kanclu, řeknu vám, ať klidně makáte až do porodu, když se vám chce. Ale tohle za mě není moc vhodná práce pro těhotnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 16:35
@DeeDee.518 píše:
Upřímně. Moje mamka pracuje v důchoďáku. A když vidím, jak tahá ty lidi (spousta z nich je daleko těžší, než je ona sama), tak bych těhotnou hned hnala na neschopenku. Opravdu v 16tt taháte lidi na koupele, převalujete je kvůli měnění plenek? Nedochází vám potom kyslík daleko spíš z toho, že se tělesně neadekvátně namáháte, než z těch respirátorů?Kdybyste seděla v kanclu, řeknu vám, ať klidně makáte až do porodu, když se vám chce. Ale tohle za mě není moc vhodná práce pro těhotnou.

Nee nikoho netahám. Jak jsem říkala, o mém těhu ví, takže práce je tomu přizpůsobená. Rádi mi vyšli vstříc, ptž plno lidí je střídavě doma kvůli covidu nebo karanténě, takže to problém není.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat