Dýchání při alergické rýmě- může škodit plodu?

141
28.7.20 08:54

Dýchání při alergické rýmě- může škodit plodu?

Ahoj holky alergičky, máte některá zkušenost s poměrně silnou alergickou rymou v tehu? Hodně teď kycham, smrkam, mám zarudle patro, prášky neberu žádné, od začátku se bojím, abych neuskodila mimi, jsem v 17tt, ale nahlodava mě, jestli to věčné kychani a ucpaný nos nemůže dítěti brát kyslík a poškodit ho… :nevim: navíc Xyzal, který jsem dřív brala, mi stejně nějak zázračně nepomahal…tak se to snažím nějak pretrpet…díky za Vaše zkušenosti, všem přeji pohodové tehotenstvi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5926
28.7.20 08:59

To totiž vůbec nemusí být alergie, ale reakce sliznic na těhotenství. Doporučuji konvičku na výplach nosu a eukalyptový olej k mazání pod nos, zmenšuje sliznice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
28.7.20 09:01

Mě to kýchání strašně drazdilo dělohu a pořád mi tvrdilo břicho. Hlavně kolem 20tt. Je lepší si na to něco vzít než předčasně porodit. Alergolog nebo gynekolog ti nějaká antihistaminika doporučí. Doktor mi říkal že ty starší generace léků jsou už vyzkoušené, že plodu neškodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
28.7.20 09:03

@Heivka
Myslíš? Jsem alergik už spoustu let :roll: no proplachuji mořskou vodou, moc to nepomáhá…děkuji za tip :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
28.7.20 09:05

@Verkahal
A v kolikatem tydnu jsi něco na to brala? Prý v 2.trimestru tabletku denně můžeme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
28.7.20 09:43

@ashanthe kolem toho 20tt pár dní a pak asi po 35tt? Přesně nevím, vyšla mi tak pylova sezóna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5926
28.7.20 09:50

@ashanthe Měla jsem to v obou těhotenstvích. Antihistaminika neměla účinek a kromě toho mi je doktorka doporučila užít jen v krajní nouzi, že nejsou v těhotenství moc vhodná. Jediné co pomohlo doopravdy byly obyčejné nosní kapky, které se v těhotenství taky nemají, ale když bylo nejhůř… Jinak z ostatních metod je opravdu nejúčinnější mazat si pod nos eukalyptový olej (nebo mentolový extrakt) a studený vzduch. Pokud netrpíte na záněty nosních dutin, tak může pomoct ledový obklad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
28.7.20 10:10

@Heivka
Ale Vy nejste normálně alergička?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5926
28.7.20 10:12

@ashanthe Bohužel jsem a docela silná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
28.7.20 10:37

@Heivka
To jste si užila asi taky :roll: tak moc děkuji za radu, koupím si ten olej…nejlepší je, když zaprsi, proto se teď doslova děsím dalších dnů, mají být vedra a tady v Česku to je hrůza…zlate vzduch u moře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5926
28.7.20 11:55

@ashanthe My už se uchýlili k tomu, že na vedra jsme koupili přenosnou klimatizaci, jinak bychom se doma uvařili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama