Dyslexie a jiné dys - nějak nezvládám

171
10.9.13 14:25

dyslexie a jiné dys..nějak nezvládám

Ahojky holky potřebuji se poradit a nebo spíš vypsat. Můj syn má snad všechny dys co jsou bohužel. Snaží se ale nejde mu to. Bohužel si někdy přijdu jako neschopná mu pomoci, dostali jsme rady jak přistupovat k učení atd, ale u nás to prostě nefunguje. Musím říct, že někdy je to dost těžký občas bývám i vzteklá, ale nechávám si to pro sebe. Nikdy jsem mu to neřekla abych ho nezranila nebo tak. Často mě to tak točí a vím že to není jeho chyba. Miluji ho :-) děkuji za vyslechnutí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11127
10.9.13 14:52

Jak je starý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33132
10.9.13 14:55

Ahoj, mám hodně pomohlo vyučování s pomocí obrázků. At už to byla vyjmenovaná slova, násobilka atd… víc se dokázal soustředit a byl schopen si více zapamatovat. Chtělo to jen sednout a vymýšlet jak a co namalovat.
To jsme dělali doma a ve škole podle učitelky. Ale naštěstí naše učitelka byla úžasná a velice trpělivá. Hodně nám pomohli v PP poradně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1598
10.9.13 14:57

@zivo3ka Pokud je u vas dobra poradna (PPP myslim), muzes se zeptat, jestli by s nim nepracovali, u nas se to treba dela, pokud jsou rodice ochotny deti vodit (nebo ty vetsi uz muzou samy) - chodi jednou tydne a trenuji, co jim nejde, ono nekdy to jde s cizim clovekem snaz, jine prostredi, metody, i pobaveni, kdyz je to sikovny pedagog nebo psycholog…jinak drzim palce, vetsinou se to s vekem lepsi, decka se nauci s tim nejak zit, delas dobre, ze se ovladnes, v tom urcite pokracuj :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5044
10.9.13 15:37

Ahoj, my jsme „majiteli“ dysleksie, dysgrafie a dysortografie v kombinaci s ADD. Je to běh na hodně dlouhou trať a od dospělých to (bohužel) vyžaduje hodně trpělivosti. Ale znám to, taky se občas chytám za hlavu a jdu to vydýchávat někam za roh :-)
Hodně záleží na škole. My jsme měli v 1. a 2. třídě skvělou učitelku, jenom díky ní jsme úvod do školy zvládli. Teď je to opačný extrém :-(

Nenapsala jsi, jak je syn starý. Určitě by se dala najít PPP, kde by s ním mohli pracovat. A pokud jsi z Prahy, mám kontakt na skvělou psycholožku, která se zaměřuje právě na tyto děti. Já jsem k ní se synem chodila 2 roky, teď chceme návštěvy zase obnovit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
11.9.13 09:40

Ahoj je mu 11 do PP chodíme už tři roky. Má to samé co jsi ty. Má ve škole svůj plán učitelka je v pohodě naštěstí mu pomáhá. Chodí do školy na Nápravu je tam paní učitelka co s těmito dětmi pracuje je PP.Je to výhoda jeho to baví. Ta pátá třída když jsem listovala učebnicemi bude asi pro nás boj. A to další rok budou mít druhý jazyk popravdě toho se bojím nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
11.9.13 09:49

@zivo3ka Ahoj, náš syn má taky dyslexii, dysgrafii, dysortografii a ADHD. Děláš asi vše dobře, hlavně je třeba být klidná. Nám strašně pomohlo napsat denní plán, hodně podrobně. Strašně se mu to líbilo, byl pak hodně v pohodě. V jeho škole to moc netolerují, nepomáhají. Držím palce a přeju hodně pevné nervy! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
11.9.13 10:08

Ta psycholožka to říkala taky, ale je fakt že občas je to děsný a přiznám to.Ale znám jednoho profesora z vysoké školy, kam jsem chodila a ten bez oprav textu na Pc nebyl schopen napsat správnou českou větu. Myslím že známky nejsou to nej, hlavně aby byly děti štastné, jen občas mě mrzí, že ty jedničky nedostává a je mu to líto i když se snaží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
11.9.13 10:12

@zivo3ka Je to dost těžký :( Taky znám lidi co maji to samé a mají vysokou školu. Chodila jsem s ním k psycholožce a ta se učila se synem ještě na střední. Ten náš už teď nechce, je mu 14.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rozmary
12.9.13 16:51

Wladka 73,můžu se tě zeptat do kolika let syn akceptoval tvou spolupráci? Dcera má to samé, je jí 8,vzteká se u úkolů denně a už mi pomalu dává najevo, že na mě dlabe, že si to udělá sama po svém. Když jí nechám, většinou jí tam toho polovička chybí a tak třetinu toho musí přepsat, takže je zase oheň na střeše. Nevím co s tím, na jednu stranu jsem ráda, že chce být samostatná, na druhou stranu vím, že když to nepřekontroluju, bude to katastrofa. :(

• Citovat
  • Nahlásit
2170
12.9.13 17:58

@rozmary Do loňska, to mu bylo 13. Ale taky jsem s ním bojovala. Nevím co se loni v říjnu stalo ale najednou je po všem trápení. Ne že by byl najednou jedničkář :lol: Pár dnů po mojí návštěvě ve škole kvůli snad miliontému problému jako když utne. A dcerka má nějakou poruchu nebo jen se nechce s tebou učit. S první dcerou jsem se učila jen do druhé třídy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rozmary
13.9.13 07:51

Dcera má ADHD s poruchou soustředění a je dysgrafik, dyslektik a dysortografik, někdy je je to fakt boj kdo s koho, ale to dobře znáš :) Je ve třetí třídě, snaží se, má jedničky, ale fakt vydřené. Včera jsem mrkla do úkolníčku. Napys cvicen 5 sruna 7 jaký předmět, neví :roll: ještě že to po sobě aspoň rozluští :)

• Citovat
  • Nahlásit
171
13.9.13 10:00

Holky to já mám heslo šedyví mraki…takhle to jednou napsal syn do úkolu a když jsem mu to pomalu vysvětlovala jak se to píše atd no asi po osmé tak to vymazal a říká už vím jak se to píše a napsal znova takhle.No musela jsem jí pryč, protože zůstat tam asi bych byla hnusná a to jsem nechtěla. A nyní když mě něco zlobí tak si říkám no jo šedyví mraki…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
13.9.13 11:10

@rozmary :lol: Je vidět že už mám cvik, přečetla jsem to hned. NAPIŠ CVIČENÍ 5 STRANA 7. Syn perfektně ovládá poučky z češtiny ale používat je neumí :zed: Ve škole nepíše diktáty, nebo je nemá známkovaný. To by snad propadl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2170
13.9.13 11:11

@zivo3ka šedyví mraki :mrgreen: já zase znám mylí ježýšku :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu