E-neschopenka - starám se o lístek na peníze?

55
1.1.21 10:29

E-neschopenka - staram se o lístek na peníze?

Dobry den, prosim o pomoc, pokud se v tom vyznate. Poprve v zivote jdu na neschopenku. Samozrejme jsem si novou e-neschopenku nastudovala, chtela bych se vsak ujistit, ze jsem vse spravne pochopila. Je to tedy tak, ze ja se “o nic nestaram”? Zamestnavateli pouze zavolam a dal se resi vse elektronicky? Jde mi predevsim o “listek na penize”. Pokud bych byla nemocna pouze 14 dni (a mzdu tudis vyplacel zamesnavatel), lekar mu listej na penize zasle sam? Ja se o to nestaram?
Dekuji za relevantni zkusenosti a preji hezky den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
84
1.1.21 10:37

Nemusíte se o nic starat.
Pouze na začátku neschopnosti dáte vědět zaměstnavateli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
1.1.21 10:39

Po mě chtěl akorát doktor abych ke konci měsíce zavolala že má poslat lístek na peníze, když jsem se neozvala, posílal to třeba po měsíci a půl, že zapomněl. Jinak nebyla potřeba se o něco dám starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
1.1.21 10:40

@Seraph angel
Dekuji moc! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
1.1.21 10:41

@Dunkey
Tak paráda, děkuju :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
1.1.21 11:19

Dopoučuji ověřit u mzdovky, zda došlo potrzení o pokračování DPN, jinak se může stát, že se proplatí až další měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5575
1.1.21 13:30

@Mischae hlavne doktori toho maji strasne moc ted, takze ke konci mesice mu to radsi pripomen, aby ti to poslal, ten listek na penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
1.1.21 13:44

Každý lékař to má jinak. Můj chtěl abych si vždy na konci měsíce volala. Sestra mi to při hovoru poslala a rekla posláno. A sestra teď na nemocenske volat nemusí, doktor automaticky posílá. Zeptat se dr jak to má on nastavené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
2.1.21 08:49

Děkuji všem! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu